Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spór o wózkownię w Fordonie. Kto może przechowywać tam rzeczy?

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
FSM zapewnia, że w razie wątpliwości co do możliwości przechowywania rzeczy w wózkowniach można kontaktować się z administracją i indywidualnie ustalić zasady
FSM zapewnia, że w razie wątpliwości co do możliwości przechowywania rzeczy w wózkowniach można kontaktować się z administracją i indywidualnie ustalić zasady Tomasz Czachorowski / archiwum
Mieszkanka osiedla w Fordonie poprosiła administrację o możliwość wstawienia mebli do wózkowni na czas remontu mieszkania. Remont przedłużał się, co spowodowało zniecierpliwienie innego lokatora. Sprawdziliśmy, jakie są zasady korzystania z wózkowni na terenie Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Smaki Kujaw i Pomorza - sezon 4 odcinek 32:

od 16 lat

- Na jakiej podstawie ktoś może na długi czas zająć całą wózkownię i uniemożliwić innym osobom korzystanie z niej? - pyta mieszkaniec, który poprosił nas o interwencję. - Rozumiem remont i konieczność schowania mebli, ale nie przez kilka miesięcy. Utrudniło mi to przechowywanie rowerów.

Jak dowiadujemy się w Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, kobieta poprosiła administrację o możliwość wstawienia mebli na czas remontu mieszkania, który miał potrwać do końca maja. - Zapytaliśmy lokatorów o zgodę na takie odstępstwo od normy i otrzymaliśmy pozwolenie, również od mężczyzny, który w tamtym czasie przechowywał w wózkowni rowery - wyjaśnia Magdalena Fiks, Inspektor ds. Public Relations w FSM.

Po uzgodnionym terminie okazało się, że właścicielka mebli nie jest w stanie dokończyć remontu zgodnie z harmonogramem i prosi o wydłużenie czasu przechowywania swoich rzeczy. - Kierownik administracji wyraził zgodę, a Pani zgodnie z aktualnymi ustaleniami opróżniła wózkownię do końca sierpnia - mówi Magdalena Fiks.

Gdyby mieszkanka nie dotrzymała terminu, a pozostawione meble utrudniałyby korzystanie z wózkowni innym osobom, to spółdzielnia musiałaby interweniować. - W takich przypadkach pierwszą rzeczą, którą robimy, jest próba kontaktu telefonicznego z właścicielem składowanych przedmiotów, a następnie wysyłamy oficjalne pismo z prośbą o opróżnienie zajmowanego pomieszczenia. Jeśli to nie przyniesie oczekiwanego efektu, pracownicy spółdzielni mają prawo zabrać składowane przedmioty i przenieść je w inne miejsce. Spisywany jest wtedy szczegółowy protokół z informacjami, co, gdzie i przez kogo zostało przeniesione, tak aby nie doszło do niepotrzebnych nieporozumień. Aby odzyskać swoje rzeczy, właściciel musi się osobiście zgłosić do spółdzielni - tłumaczy Magdalena Fiks.

Wózkownie są częścią wspólną, do której dostęp ma każdy mieszkaniec. Wyłącznie mieszkańcy posiadają do nich klucze.

- Administracja sprawuje kontrolę nad właściwym wykorzystaniem tych pomieszczeń, sprawdzamy, kto dysponuje kluczami i czy korzysta z wózkowni zgodnie z „regulaminem zasad użytkowania lokali w FSM”, który znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „akty prawne”, dokładnie paragraf 8 podpunkt c. Mimo dużej liczby pomieszczeń przeznaczonych na wózkownie nie we wszystkich klatkach się one znajdują, ale każdy lokator może zgłosić się do nas i zakomunikować potrzebę przechowania swoich rzeczy. W takim przypadku spółdzielnia wskazuje najbliższą wolną wózkownię - dodaje nasza rozmówczyni i zapewnia, że FSM działa dla mieszkańców, zawsze stawia na dialog i robi wszystko, by uniknąć konfliktów, chociaż sąsiedzkie nieporozumienia i tak się zdarzają.

- Przykro nam, że w tym przypadku nie uniknęliśmy niepotrzebnego konfliktu, jednak nie jesteśmy w stanie tego zrobić, jeśli strony sporu się do nas nie zgłaszają. Zachęcamy więc lokatorów, aby kontaktować się z nami i zgłaszać wszystkie wątpliwości czy problemy - mówi Magdalena Fiks.

W regulaminie zasad użytkowania lokali w FSM czytamy, że wózkownie służą do przechowywania wózków dziecięcych i inwalidzkich, rowerów, sanek, itp. - W razie wątpliwości co do możliwości przechowywania innych rzeczy można kontaktować się bezpośrednio z administracją, gdzie kierownik indywidualnie ustala zasady, również w porozumieniu z innymi mieszkańcami danej klatki - zapewnia Magdalena Fiks.

W zasobach FSM jest 771 wózkowni: administracja osiedla „Nad Wisłą”, „Tatrzańskiego” i „Niepodległości” - 280, administracja osiedla „Bohaterów” i „Przylesie” - 210, administracja osiedla „Bajka” i „Szybowników” - 281.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo