Sandecja Nowy Sącz 1 - 1 Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec

1

1 1 połowa

• Koniec meczu!

• Gabrych faulował w ostatnich sekundach meczu, by nie dopuścić do groźnej wrzutki.

• Rzut rożny dla Sandecji, ale po wrzutce faulowany był obrońca gości.

• Gospodarze ruszają z wysokim pressingiem, ale każde odebranie pilki kończy się zaraz stratą. Dużo walki w środku pola.

• Rzut rożny, wrzutka na głowę Szufryna i znakomicie wyczuł kierunek uderzenia Stępniowski.

• Teraz Bielica świetnie obronił dwa strzały! Najpierw "wyjął" okienko, a potem trafiła go dobitka z bliska.

• Piłkarze z Sosnowca mieli okazję do uderzenia z dystansu, ale blokowali ich obrońcy raz za razem.

• Hołota zastąpił Babiarza na ostatnie 12 minut.

• W końcu przebili ten mur. Rzut wolny tuż przed bramką, mocne uderzenie obronił Stępniowski. Bramkarz gości wypiąstkował futbolówkę poza pole karne, ale trafiła ona do Kuna, który bez namysłu huknął w światło bramki. Przełamał rękawice golkiperowi i zdobył trafienie wyrównujące!

• GOOOOOOOOL! DOMINIK KUN!

• Danek za Ogorzałego.

• Znakomita interwencja Stępniowskiego! Walki mocno uderzył z dystansu, piłka zmierzała wprost w okienko bramki i golkiper gości wykonał świetną robinsonadę.

• Mularczyk zastąpił Grzelaka.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie dochodzące do bramki i strzelał głową Piter-Bućko! Metr obok bramki, ale uderzenie było bardzo mocne.

• Znów składna akcja gospodarzy, ale z kilkunastu metrów nie trafił w bramkę Kun.

• Karbowy dośrodkował do osamotnionego w polu karnym Gabrycha. Przejął zagranie golkiper.

• Słomka kończy swój występ. Zastąpił go Nawotka.

• Stępniowski ucierpiał przy ostatnich interwencjach i jest w tej chwili opatrywany przez lekarzy.

• Jakim cudem nie padła tutaj bramka?! Kąśliwe dośrodkowanie w pole karne, najpierw uderza Chmiel i świetnie broni Stępniowski, po chwili dobitkę również wybronił bramkarz Zagłębia, a trzecie uderzenie z 10 metrów na bramkę było niecelne.

• W przerwie Gabrych zmienił Korzyma.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy.

• Michał Walski ukarany żółtą kartką za przerwanie kontrataku.

• Za mocne zagranie do Korzyma i bramkarz Zagłębia odprowadził piłkę wzrokiem. Rozpoczniemy od bramki

• Najpierw uderzenie Kuna, po chwili Chmiela. Tylko rzut rożny wywalczyli miejscowi.

• Rzut rożny dla sączersów. Może teraz?

• Korzym dostał piłkę w polu karnym, ale wygonił go Polczak dobrym kryciem. Napastnik Sandecji wycofał więc akcję.

• Przerwa na uzupełnienie płynów.

• Znowu mocne dogranie w pole karne, ale ani Chmiel, ani Korzym nie zdążyli do piłki, by ją przeciąć i strzelić na bramkę.

• Bielica wyszedł do wysokiego podania i od razu daleko wyrzuca piłkę ręką. Nic jednak z tego, bo dobrze ustawili się w defensywie przyjezdni.

• Polczak zażegnał niebezpieczeństwo. Groźna wrzutka miejscowych.

• Kun ostro faulowany przez rywala. Sędzia Paszkiewicz wręcza Słomce kartkę.

• Znów dłuższy moment, gdy przy piłce są gospodarze. Brak im jednak konkretów w ofensywie.

• Kolejny korner dla gości, piłka zakotłowała się gdzieś między zawodnikami i ostatecznie Szufryn faulowany. Chwila oddechu.

• Gospodarze w natarciu, seria dośrodkowań z prawego skrzydła kończy się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Rzut rożny dla gości, niskie cofnięcie piłki przed pole karne i z ponad 25 metrów Karbowy fenomenalnie uderza na bramkę! Bielica nie pokrył dobrze swojego bliższego słupka i futbolówka wpadła do siatki.

• GOOOOOOOL! FILIP KARBOWY!

• Dośrodkowanie Babiarza z rzutu rożnego nie przeszło nawet pierwszego zawodnika.

• Dużą przewagę w posiadaniu piłki mają zawodnicy Sandecji. Zagłębie jakby czekało na odpowiedni moment, by zaatakować.

• Mocno bita piłka w pole karne Stępniowskiego, ale bramkarz zrobił krok do przodu i wypiąstkował ją poza pole karne.

• Sandecja utrzymała się z piłką w polu karnym rywali przez kilkanaście sekund, ale Korzym miał problem z obróceniem się i oddaniem strzału. Wycofanie do środka i ostatecznie stracili posiadanie gospodarze.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego, ale zbyt głębokie i Bielica złapał piłkę.

• Ogorzały wypuścił sobie futbolówkę na skrzydle, ale nie zmieścił się w boisku i mamy aut.

• Mecz właśnie się rozpoczął.

• Biało-czarni w potyczkach z Zagłębiem nie mają najlepszego bilansu. Ekipa z Sosnowca wygrała pięć takich pojedynków, jeden mecz zakończył się remisem, a jeden zwycięstwem drużyny z Małopolski. W rundzie jesiennej trwającego sezonu Sandecja musiała uznać wyższość Zagłębia, przegrywając 1:3.

• Sandecja do tej pory zgromadziła 36 "oczek" i nad strefą spadkową ma ledwie dwa punkty przewagi. Sosnowiczanie uzbierali 37 punktów, zatem ich przewagą nad strefą zagrożenia jest o jedno "oczko" większa.

• Rezerwowi Sandecja: Mrozek, Flis, Szymon Kuźma, Baran, Danek, Socha, Gabrych, Kałahur, Klichowicz.

• Rezerwowi Zagłębie: Perdijić, Nawotka, Mularczyk, Radkowski, Rubio, Sinior, Hołota, Seedorf.

• Nowym Sączu w meczu 29. kolejki dojdzie do starcia sąsiadów z ligowej tabeli. Dwunasta Sandecja podejmie jedenaste Zagłębie Sosnowiec. Witamy w relacji LIVE!