1 1 połowa

Arka Gdynia

5

2 1 połowa

• Po pięciu ligowych meczach bez zwycięstwa Arka Gdynia znów zgarnia trzy punkty. Podopieczni Ireneusza Mamrota nie pozostawili w Nowym Sączu wątpliwości, że są zespołem lepszym od Sandecji. Do dubletu Marcusa da Silvy w drugiej połowie swoje trafienia dołożyli Maciej Jankowski, Juliusz Letniowski i Rafał Wolsztyński. To już wszystko na dziś, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje LIVE z Fortuna 1 Ligi na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! Arka Gdynia rozgromiła Sandecję Nowy Sącz 5:1!

• Świetna indywidualna akcja Rafała Wolsztyńskiego! Piłkarz Arki minął dwóch rywali, wyszedł sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! RAFAŁ WOLSZTYŃSKI!

• Z dystansu strzela Wawszczyk, ale ta próba była niecelna.

• Wolsztyński dograł z prawej strony do Drewaniaka, el jego strzał został zablokowany.

• Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry jeden z zawodników Sandecji zdołał oddać strzał, ale był on niecelny.

• Zamiast Macieja Jankowskiego na murawie jest natomiast Jakub Wawszczyk.

• I ostatnie zmiany w ekipie Arki. Poza boiskiem jest Mateusz Żebrowski, za niego Radał Wolsztyński.

• Dośrodkowanie Ślesickiego ląduje w rękach Petrzkiewicza.

• Na ławce rezerwowych jest już także Damir Sovsić. Wszedł Jan Kuźma.

• Ostatnie roszady w ekipie Sandecji. Schodzi Kamil Ogorzały, za niego Damian Chmiel.

• Kończy występ również bohater tego spotkania, Marcus da Silva. Na murawie melduje się Kamil Mazek.

• Podwójna zmiana w Arce. Opuszcza boisko Dawid Markiewicz, pojawia się Mikołaj Łabojko.

• Kolejna próba Madrysza zza pola karnego. Celna, ale wprost w Kajzera.

• Po chwili gospodarze odzyskali futbolówkę i wywalczyli rzut rożny. Stały fragment nie przyniósł jednak większego zagrożenia.

• Nieudana indywidualna akcja Rubio - znalazło się przy nim trzech rywali i jeden z nich spokojnie odebrał piłkę zawodnikowi Sandecji.

• Uderzenie Pawła Mandrysza sprzed pola karnego prosto w dobrze ustawionego Daniela Kajzera.

• Nie ma także Artema Dudika. Za niego Rubio.

• Mamy podwójną zmianę w Sandecji. Schodzi Bartłomiej Kasprzak, zastępuje go Maciej Małkowski.

• Arka zmierza po trzy punkty! Uderzenie Juliusza Letniowskiego sprzed pola karnego było na tyle precyzyjne, że piłka znów wylądowała w siatce. Gospodarze reklamowali jeszcze zagranie ręką, ale gwizdek arbitra milczał - bramka została uznana.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! JULIUSZ LETNIOWSKI!

• Niecelne uderzenie Bartosza Kwietnia po dośrodkowaniu w pole karne. Wydaje się, że arbiter popełnił błąd, przyznając jeszcze Arce rzut rożny.

• Niedokładna akcja Arki lewą stroną. Sandecja wznowi grę od autu.

• Wymuszona zmiana w zespole gości. Urazu doznał Arkadiusz Kasperkiewicz i nie był w stanie kontynuować gry. Wszedł Damian Ślesicki.

• Niezła kontra Sandecji, dośrodkowanie Dziwniela zablokowane i mamy rzut rożny.

• Goście ruszyli do ataku od początku drugiej połowy i błyskawicznie przyniosło do skutek! Po dośrodkowaniu z kolejnego rzutu rożnego futbolówkę do siatki z bliska skierował Maciej Jankowski.

• GOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MACIEJ JANKOWSKI!

• Akcja Juliusza Letniowskiego prawą stroną boiska przyniosła Arce rzut rożny.

• Mamy zmianę w zespole Sandecji. Z szatni na boisko nie wrócił już Tomasz Boczek, zastąpił go Michal Piter-Bućko.

• Znów gramy!

• Na razie wszystko wskazuje na to, że Sandecja Nowy Sącz przegra kolejny mecz w bieżących rozgrywkach. Arka była w pierwszej połowie stroną przeważającą, a pierwsze skrzypce grał Marcus da Silva. Ustrzelił dublet (miał szansę na hat-tricka), dzięki czemu ma już 59 goli w barwach "Żółto-niebieskich" i traci jedną bramkę do drugiego w klasyfikacji wszech czasów w Arce Grzegorza Nicińskiego. Gospodarze odpowiedzieli uderzeniem Artema Dudika po podbramkowym zamieszaniu, ale to na razie za mało, aby myśleć chociaż o punkcie. Jak będzie w drugiej połowie? Wracamy za niespełna kwadrans!

• Koniec pierwszej połowy! Arka prowadzi do przerwy z Sandecją 2:1!

• Odpowiedź Sandecji, ale dośrodkowanie Dziwniela z lewej strony było niecelne.

• Marcus da Silva mógł, a nawet powinien mieć hat-tricka! Dostał piłkę w polu karnym, miał sporo miejsca, lecz uderzył zbyt mocno i niecelnie!

• Arka znów prowadzi! Marcus Da Silva ładnie przyjął sobie piłkę przed polem karnym i uderzył z powiertrza, nie dając szans bramkarzowi.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MARCUS DA SILVA PO RAZ DRUGI!

• Nieudane uderzenie sprzed pola karnego. Piłka przeleciała wysoko nad poprzeczką bramki Sandecji.

• Uderzenie Drewniaka było zbyt lekkie, aby zaskoczyć Pietrzkiewicza.

• Tomasz Boczek faulował rywala tuż przed polem karnym i zarobił żółtą kartkę.

• I mamy remis! Spore zamieszanie w polu karnym Arki wykorzystane przez Artema Dudika. Po drodze był jeszcze rykoszet i bramkarz Arki musiał skapitulować!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA SANDECJI! ARTEM DUDIK!

• Nerwów na ławce rezerwowych nie brakuje.

• Uderzenie Adama Marciniaka sprzed pola karnego zostało zablokowane. Jest jeszcze korner dla Arki.

• Mogło być 2:0! Prostopadłe podanie do Macieja Jankowskiego, który wyszedł sam na sam z Dawidem Pietrzkiewiczem, ale bramkarz Sandecji wyszedł, skrócił kąt i wygrał ten pojedynek!

• Uderzenie Damira Sovsicia z powietrza zablokowane przez jednego z obrońców Arki.

• Nieudana akcja jednego z piłkarzy Arki na lewej stronie boiska. Nie zdołał wywalczyć nawet kornera.

• Niecelne dośrodkowanie Marciniaka w kierunku Jankowskiego. Radzą sobie z tym obrońcy Sandecji.

• Sandecja stara się odpowiedzieć. Po dośrodkowaniu z prawej strony obrońcy gości interweniowali dość niepewnie, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Arka obejmuje prowadzenie w Nowym Sączu! Prawą stroną przebił się Mateusz Żebrowski, wyłożył piłkę będącemu przed polem karnym Marcusowi da Silvie, ten natychmiast zdecydował się na strzał, a futbolówka po rykoszecie wpadła do bramki tuż przy słupku!

• GOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MARCUS DA SILVA!

• Faul Kasperkiewicza na Mandryszu w środku pola. Skończyło się jednak tylko na słownym upomnieniu.

• Kompletnie nieudane dośrodkowanie Artema Dudika z lewej strony. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Po dośrodkowaniu z kornera głową uderzał Michał Marcjanik, ale strzał był zbyt lekki, by sprawić problemy bramkarzowi.

• Dośrodkowanie w pole karne Sandecji z prawej strony, Adrian Danek wybił futbolówkę na rzut rożny.

• Na razie częściej przy piłce jest Sandecja, lecz gospodarzom brakuje dokładności w budowaniu akcji.

• Daniel Dziwniej nie zdołał przebić się lewą stroną. Dobra interwencja Mateusza Żebrowskiego spowodowała, że nie ma nawet rzutu rożnego.

• Pierwsze uderzenie Arki z dystansu. Piłka przeszła wysoko nad bramką.

• Od środka rozpoczęła Sandecja. Gospodarze w biało-czarnych strojach, Arka na żółto-niebiesko.

• Zaczynamy!

• Tak prezentują się statystyki Sandecji oraz Arki:

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się w sezonie 2017/2018, jeszcze w Ekstraklasie. Bilans był remisowi - raz wygrała Arka, raz Sandecja, a raz spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

• Arka Gdynia z pewnością marzy o tym, aby już po roku przerwy wrócić do PKO Ekstraklasy. Początek rozgrywek wskazywał na to, że podopiecznym Ireneusza Mamrota ta sztuka może się udać - w pierwszych czterech meczach zdobyli bowiem komplet punktów. Później przyszedł jednak kryzys i pięć kolejnych spotkań bez zwycięstwa w lidze. Złą serię udało się przełamać ostatnio w Fortuna Pucharze Polski. Teraz ekipa z Trójmiasta ma z pewnością nadzieję, że w Nowym Sączu wróci na dobre tory także w lidze.

• Sandecja Nowy Sącz to jedyna drużyna Fortuna 1 Ligi, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała. Podopieczni Piotra Mandrysza zaczęli sezon od ośmiu porażek. Ostatni mecz rozegrali 18 października. Wówczas zdobyli pierwszy punkt, remisując 0:0 z GKS-em Bełchatów. Na razie Sandecja jest jednak głównym kandydatem do spadku z ligi.

• Tak wygląda pierwsza jedenastka i ławka rezerwowych Arki Gdynia:

• Oto wyjściowy skład i ławka rezerwowych Sandecji Nowy Sącz:

• Czas na ostatni dzisiejszy mecz w Fortuna 1 Lidze! Szorująca po dnie tabeli Sandecja Nowy Sącz podejmie w nim słabo spisującą się ostatnio Arkę Gdynia. Który z zespołów zdoła się dziś przełamać? Pierwszy gwizdek arbitra już o godzinie 16:00, bądźcie z nami!