Zerowy PIT dla osób poniżej 26 roku życia. Rząd przyjął projekt dot. zerowego podatku. Mateusz Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem powiedział kiedy zostanie wprowadzony.

Rząd chciałby, żeby przepisy dotyczące zerowego podatku weszły w życie 1 sierpnia. Młodzi pracownicy do 26 roku życia, ma być zwolnionych z podatku PIT. Zwolnienie z podatku w skali roku pozwoli zaoszczędzić młodym nawet 4600 zł.


Zerowy PIT dla młodych. Kogo będzie obowiązywał?

Zerowy PIT dla młodych ma obowiązywać pracowników do 26 roku życia. Z nowej regulacji prawnej skorzystać ma 2 mln Polaków. Zerowy PIT zakłada zwolnienie z podatku zarówno pracowników na umowach o pracę, jak i osób pracujących na tzw. śmieciówkach.

- Chcemy, aby jak najwięcej pieniędzy zostawało w waszych portfelach – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Zerowy PIT dla młodych. Kiedy?

– Tego lata chcemy wdrożyć nowe rozwiązania – powiedział Morawiecki w rozmowie z Polskim Radiem. Zmiany zostały zapowiedziane przez Jarosława Kaczyńskiego podczas przedwyborczej konferencji. Zniesienie podatku dochodowego dla osób poniżej 26 roku życia, ma pomóc młodym ludziom, którzy "wchodzą w życie" i rozpoczynają swoją karierę zawodową.

Premier zapowiedział, że w związku z pakietem fiskalnym ustawa budżetowa na 2019 roku prawdopodobnie nie zostanie znowelizowana.

500 plus: trzeba złożyć nowy wniosek. Nowe zasady wypłaty od lipca

Jak zapowiedział premier Morawiecki, PIT nie będzie głosowany w pierwszej kolejności. Sejm ma się zająć przede wszystkim ustawą dotyczącą trzynastej emerytury oraz rozwojem linii autobusowych

– Już w kwietniu, w maju my będziemy gotowi po stronie budżetu państwa, żeby dystrybuować środki do poszczególnych powiatów. Tych, które będą w stanie logistycznie, operacyjnie obsłużyć odbudowę linii, nazwijmy je umownie PKS-owymi. Nie chodzi o to, żeby dawny PKS wszędzie jeździł, bo to mogą być prywatne firmy przewozowe – powiedział Morawiecki.

Jak możemy przeczytać na innpoland.pl zwolnienie z PIT osób do 26 roku życia wyniesie 2-3 mld zł rocznie. Niższy PIT i wyższa kwota wolna od podatku oznacza wpływy niższe do budżetu państwa o nawet 10 mld zł.

Czy uda się skończyć z plastikiem?