Rosjanki mistrzyniami świata

Redakcja
Rosja pokonała w Osace Brazylię 3:2 w meczu o złoty medal mistrzostw świata w siatkówce kobiet.

Pierwszego seta pewnie wygrały Brazylijki. W czterech następnych było dużo, stojącej na wysokim poziomie walki.

W zespole rosyjskim znakomicie spisywała się Jekatierina Gamowa, która urosła na pierwszoplanową postać mistrzostw świata.

<!** reklama left>Rosjanki po kapitalnej grze w drugim i trzecim secie, w czwartym zaczęły dostawać zadyszki. Ich atomowe ataki były bronione przez rywalki. Szczególnie dobrze w tych akcjach spisywała się libero Oliveira Fabiana. Po podbitych piłkach Brazylijki przeprowadzały skuteczne kontry. Po drugiej przerwie technicznej zespół z Ameryki Południowej zaczął dyktować warunki.

W tie breaku, gdy przy stanie 12:11 Lubow Szaszkowa zaatakowała minimalnie w aut, wydawało się, że nic już nie powstrzyma Brazylii przed zdobyciem pierwszego w historii tytułu mistrzyń świata. Od tego momentu punktowały już tylko Rosjanki. Ostatnie mecze tych zespołów wygrywały Brazylijki - w grupie F mistrzostw świata i finale tegorocznej Grand Prix.

- Spotkanie w grupie mistrzostw świata, które nie miało już większego znaczenia, potraktowałyśmy jako próbę generalną przed finałem - powiedziała Jelena Godina.

Tytułu broniły Włochy, które zajęły czwarte miejsce po porażce 0:3 z Serbią i Czarnogórą.