Rodzina Tipo w ocenie eksperta

mf; Partnerem cyklu jest FCA POLAND S.A.
W polskich salonach Fiata niebawem będą dostępne wszystkie modele z rodziny Tipo. Już teraz można kupić sedana i hatchbacka, a w czerwcu na podbój rynku ruszy kombi. Wszystkie wyróżniają się wyjątkowo dobrym stosunkiem ceny do jakości.

Czy rodzina kompaktowych modeli Fiata odniesie sukces? Świetne przyjęcie sedana wskazuje, że jest to możliwe. O ocenę samochodu poprosiliśmy Wojciecha Sierpowskiego, jurora prestiżowego konkursu Car of the Year.

Wojciech Sierpowski: Fiat wprowadzając na rynek nowe Tipo oferuje nam wygodny, pięciomiejscowy samochód za rozsądną cenę. Kiedy po raz pierwszy prowadziłem to auto w wersji sedan, zaskoczyła mnie ilość miejsca na nogi dla siedzących na tylnych siedzeniach. Oprócz tego mamy do dyspozycji naprawdę duży, 520-litrowy bagażnik, a przecież w wersji kombi jest on jeszcze większy.

Warto podkreślić, że pod podłogą wygospodarowano jeszcze miejsce na pełnowymiarowe koło zapasowe, które jest o wiele bardziej praktyczne niż ciągle mało skuteczne, w większości przypadków, zestawy naprawcze. Design nadwozia jest spokojny, ale elegancki i moim zdaniem ponadczasowy. A to oznacza, że ten samochód nie opatrzy się zbyt szybko. Tipo wyposażono także w komfortowe zawieszenie, które skutecznie tłumi większość nierówności na drodze. Dzięki temu, włoskim samochodem jeździ się naprawdę komfortowo i przyjemnie. Na komfort jazdy – jak na te klasę pojazdów oczywiście – wpływa także dobrze wyciszone wnętrze i cicho pracujący silnik, z którym zestawiono sześciobiegową przekładnię. Wersje hatchback i kombi są nie mniej interesujące niż sedan, a do tego bardzo praktyczne.

Rodzina Tipo w ocenie eksperta

Wszystko wskazuje na to, że Fiat modelem Tipo powrócił do swojej najlepszej tradycji, jaką była korzystna proporcja ceny do rzeczywistej wartości modeli produkowanych przez koncern z Turynu. Mało tego, przy projektowaniu Tipo Włosi uwzględnili różne potrzeby użytkowników i od razu opracowali sedana, hatchbacka oraz kombi – czyli wykorzystali efekt synergii, dzięki któremu możemy wybrać taki model, jaki naprawdę jest nam potrzebny. Jeśli ktoś mieszka w mieście i wykorzystuje auto niemal wyłącznie na dojazdy do pracy – polecam hatchbacka. Jeśli chcemy, by nasz pojazd był bardziej elegancki – wybierzmy sedana, a gdy aktywnie spędzamy weekendy, używając do tego celu sprzęt turystyczny lub sportowy – zdecydujmy się na kombi, które z powodzeniem może przeistoczyć się także w wielofunkcyjny samochód rodzinny, ale przydatny pojazd do małej firmy. Do tego mamy cztery wersje wyposażeniowe, kilka silnikowych i wiele kolorystycznych. Jednym słowem – dla każdego coś odpowiedniego.

Wideo

Materiał oryginalny: Rodzina Tipo w ocenie eksperta - Motofakty

Dodaj ogłoszenie