Rasiak imponuje skutecznością

sop
Jedenastą bramkę w tym sezonie zdobył dla angielskiego Southampton zdobył napastnik Grzegorz Rasiak.

<!** Image 2 align=right alt="Image 38868" sub="Euzebiusz Smolarek uratował remis dla Borussii Dortmund">Reprezentant Polski strzelił gola z rzutu karnego, w wygranym przez jego zespół 2:1 meczu z Luton w angielskiej drugiej lidze piłkarskiej.

Pierwszą bramkę dla Southampton zdobył w 15. minucie Chris Baird. W 36. minucie na 2:0 podwyższył Rasiak, wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką obrońcy Luton Leona Barnetta. W 66. minucie bramkę dla Luton strzelił Russell Perrett. Po 19 kolejkach Southampton zajmuje siódme miejsce w tabeli. Do prowadzącego Cardiff City traci siedem punktów.

Euzebiusz Smolarek zdobył bramkę dla Borussii Dortmund w zakończonym remisem 1:1 (0:1) meczu z Eintrachtem Frankfurt w 14. kolejce niemieckiej ekstraklasy piłkarskiej. To czwarty gol Polaka w tym sezonie.

W 38. minucie meczu we Frankfurcie gospodarze objęli prowadzenie po bramce Sotiriosa Kyrgiakosa. W 79. minucie wyrównał głową Smolarek.

Radosław Gilewicz zdobył gola dla FC Pasching w przegranym przez jego zespół 2:3 meczu z SCR Altach w 19. kolejce austriackiej ekstraklasy piłkarskiej. To jego trzecia bramka w sezonie. W 17. minucie Gilewicz strzelił pierwszego gola meczu. Zespół Pasching zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

<!** reklama left>Andrzej Niedzielan strzelił bramkę dla NEC Nijmegen w wygranym 4:1 (0:0) meczu z Feyenoordem Rotterdam w piłkarskiej ekstraklasie Holandii. 26-letni Niedzielan wpisał się na listę strzelców w 86. minucie, podwyższając wynik na 4:0.

Tomasz Frankowski zdobył swojego drugiego gola w barwach Tenerife. Polak strzelił pierwszą bramkę w meczu 14. kolejki Segunda Division z Lorca Deportiva 1:1 (1:0).