Przegrana dogrywka

PAP, Fa
Siatkarze Wkręt-Metu Domex AZS Częstochowa zostali wyeliminowani z rozgrywek Pucharu Top Teams w 1/8 finału.

Mecz rewanżowy zakończył się zwycięstwem Cimone Modena 3:0 (25:21, 32:30, 25:19), która odrobiła straty z pierwszego spotkania. Przed tygodniem przegrała 1:3.

Według regulaminu do awansu potrzebne są dwa zwycięstwa. W przypadku podzielenia się wygranymi decyduje dogrywka. Dodatkowego seta wygrali Włosi 27:25.

1:3 Skry w Sofii

Lewski Siconco Sofia pokonał BOT Skrę Bełchatów 3:1 w meczu ósmej kolejki grupy C Ligi Mistrzów siatkarzy. Wynik ten oznacza, że bułgarski zespół utrzymał się w walce o awans do play off. Do tej fazy rozgrywek awansują po trzy najlepsze zespoły z każdej grupy.

Wyniki 8. kolejki: Aon hotVolleys Wiedeń - Luba Banca Macerata 0:3 (18:25, 22:25, 22:25), Knack Randstad Roeselare - Olympiakos Pireus 3:0 (25:18, 25:21, 25:22), Lewski Siconco Sofia - BOT Skra Bełchatów 3:1 (25:27, 25:18, 26:24, 26:24).

1. Roeselare    8    15    23:10
2. Macerata 8 13 20:10
3. BOT Skra 8 13 17:17
4. Lewski 8 12 15:15
5. Olympiakos 8 10 10:20
6. aon hotVolleys 8 9 9:22

BOT Skra spotka się jeszcze Knackiem Randstadem (24 stycznia u siebie) i Olympiakosem (31 stycznia wyjazd).

Winiary poznały rywalki

RC Cannes będzie rywalem Winiar Kalisz w I rundzie play off rozgrywek Ligi Mistrzyń siatkarek. Organizatorem turnieju Final Four (24-25 marca) zostało Volero Zurych. Szwajcarski zespół uzyskał bezpośredni awans do finałowego turnieju. O pozostałe trzy miejsca walczyć będzie dwanaście drużyn.

<!** reklama left>Pierwsze mecze zostały zaplanowane na 6-8 lutego, rewanżowe tydzień później.

Cannes było rywalem Muszynianki-Fakro Muszyna w fazie grupowej. Francuski zespół pokonał mistrzynie Polski dwa razy.