Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ulicy Nakielskiej w Bydgoszczy w roku 2023 - prace rozłożone na etapy

Sławomir Bobbe
Sławomir Bobbe
Ulica Kolbego na Osowej Górze zostanie oddana do użytku pod koniec listopada tego roku.
Ulica Kolbego na Osowej Górze zostanie oddana do użytku pod koniec listopada tego roku. Arkadiusz Wojtasiewicz
Jarosław Wenderlich, szef klubu radnych PiS w Radzie Miasta Bydgoszczy złożył kilka interpelacji dotyczących przebudowy bydgoskich ulic. Co dalej z ulicą Nakielską i Kolbego?

Zobacz wideo: Fala upałów jest przeplatana burzami. Na to musisz uważać!

Mieszkańców Miedzynia i Wilczaka najbardziej zainteresuje kwestia przebudowy ulicy Nakielskiej, bydgoszczan z Osowej Góry - zakończenia ślimaczących się prac na ulicy Kolbego.

To Cię może też zainteresować

W odpowiedzi na interpelację dotyczącą ulicy Nakielskiej czytamy, że miasto planuje realizację inwestycji na całej długości ulicy ale mając na względzie jej długość - 5,5 kilometra - podjęto decyzje o podziale przedsięwzięcia na etapy realizacyjne, obejmujące odcinki

  • od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Nasypowej
  • od ulicy Nasypowej do wiaduktu kolejowego
  • od wiaduktu kolejowego do ul. Łochowskiej (etap 1)

Ratusz deklaruje, że prace przy ul. Nakielskiej mogą rozpocząć się w drugiej połowie 2023 roku. Prowadzone są również rozmowy z PKP na temat budowy nowego wiaduktu kolejowego w ciągu linii kolejowej 131 - tylko wtedy udałoby się rozbudować ulicę Nakielską, będącą w tym miejscu "wąskim gardłem". Być może w tym miejscu zostanie stworzony również przystanek kolejowy Bydgoszcz-Jary.

Co dalej z ulicą Kolbego? Mieszkańcy od dawna nie kryją irytacji przedłużającymi się pracami przy przebudowie tej ulicy. Jarosław Wenderlich chciał się dowiedzieć, dlaczego prace się opóźniają i kiedy zostaną zakończone.

Najważniejsza informacja płynąca z ratusza to data oddania do użytku trasy - teraz to 29 listopada 2021 roku (to maksymalny termin, choć może uda się puścić ruch w tym miejscu wcześniej). Skąd tak ogromne opóźnienia?

  • opóźnienia w przekazaniu placu budowy związane z budową zbiorników retencyjnych numer 3 i 4 wykonywanych przez MWiK
  • wystąpienie siły wyższej - pandemia COVID-19
  • niekorzystne warunki atmosferyczne
  • zmiana założonej i zaprojektowanej czasowej organizacji ruchu ze względu na konieczność reorganizacji planu robót (związanych z budową wspomnianych zbiorników retencyjnych)

- Podchodzę z nadzieją ale i ostrożnością do zapewnienia miasta. Pandemia jako powód opóźnienia prac to jedna strona medalu, druga to zauważalny brak koordynacji prac budowlanych, co powoduje opóźnienia. Mam tu na myśli zwłaszcza współpracę gestorów sieci i ZDMiKP. Otwiera się również kilka dróg finansowania samorządowych inwestycji drogowych, mam nadzieję że miasto z nich skorzysta - mówi radny Jarosław Wenderlich.

Radny wskazał tutaj m. in. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg jak i Rządowy Fundusz Inwestycji Strategicznych (będący jeszcze w fazie pilotażu).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo