Potrzeba męskiej rozmowy

Tadeusz Sobol
Przed meczem Czarnych Nakło z ostatnią w tabeli drużyną LTP Lubanie nikt nie dopuszczał myśli o przegranej lub remisie. Stało się inaczej. Goście wygrali 4:0 (2:0).

<!** Image 2 align=right alt="Image 149111" sub="Zarówno kibice, jak i piłkarze Czarnych Nakło chcieliby zapomnieć o takich meczach, jak spotkanie z LTP Lubanie / Fot. Zbigniew Kubisz">Mecz rozpoczął się wzajemnym sprawdzaniem możliwości. W dwunastej minucie goście nie wykorzystali doskonałej okazji do strzelenia bramki, ale to był sygnał, że do Nakła przyjechali walczyć o punkty.

Zabrakło skuteczności

Trzy minuty później drużyna LTP Lubanie zdobyła pierwszego gola. Czarni po stracie bramki trochę się przebudzili i stworzyli sobie dwie okazje do zmiany wyniku. W 21 minucie strzelał Arkadiusz Garczewski, ale bramkarz gości wypiąstkował piłkę nad poprzeczkę, a w 23 min. Waldemar Sobol strzelił minimalnie nad nią. Osiem minut później, po jednym z nielicznych kontrataków Lubania i faulu przed polem karnym, było już 2:0.

<!** reklama>Po przerwie goście grali asekuracyjnie, a piłkarze Czarnych nie potrafili celnie zagrać do swego partnera, długo prowadzili piłkę. W 61 minucie mogła paść bramka kontaktowa, ale Łukasz Pochowski będąc w doskonałej sytuacji trafił w bramkarza. Dwie minuty później goście podwyższyli na 3:0, po tym jak obrońca gospodarzy w niegroźnej sytuacji zagrał do bramkarza, a ten, zwlekając z wybiciem piłki stracił ją na korzyść napastnika Lubania i... było już po meczu.

Co się stało?

Od tej chwili gra stała się ostra. W bramce Czarnych Krzysztofa Wierzewskiego zmienił Waldemra Lepczyński, a gospodarze tylko przeszkadzali gościom i nie potrafili stworzyć dogodnej sytuacji strzeleckiej. Na domiar złego w 84 minucie stracili jeszcze czwartego gola.

Co się stało? - zapytaliśmy po meczu trenera Czarnych Nakło, Tomasza Rompalskiego.

- Sam chciałbym wiedzieć. Może gdybyśmy wykorzystali okazje z początku meczu, wynik byłby inny? Na pewno wyciągniemy wnioski z tej porażki. Usiądziemy z zespołem i spokojnie wszystko omówimy - odpowiedział szkoleniowiec.

Czarni - LTP Lubanie 0:4

Czarni: Krzysztof Wierzewski (70 min. Waldemar Lepczyński), Waldemar Sobol, Tomasz Szwagrzyk (65 min. Andrzej Antczak), Łukasz Pochowski, Arkadiusz Garczewski, Tomasz Dyba, Maciej Lewandowski (46 min. Denis Piotrowski), Karol Danielewski, H. Wałęza, Marcin Kemnitz (56 min, P. Biernacki), Łukasz Rybarczyk.