Pomorzanin bez szkoleniowca

marc
Kujawiak Włocławek powiększa przewagę. Druga w tabeli Goplania zremisowała w Rypinie. Kolejne zwycięstwo odniósł Zawisza. W Solcu porażki doznał Chemik.

<!** Image 2 align=right alt="Image 36640" sub="W Solcu Kujawskim miejscowa Unia (w ciemnych koszulkach) pokonała Chemika 2:1">W spotkaniu outsaiderów Cuiavia pewnie pokonała Pomorzanina Serock. Inowrocławianie zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 2 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Marcin Ruta wyprowadził ich na prowadzenie. A w 30 min podwyższył na 2:0.

Wynik już do przerwy ustalił Piotr Timm. Należy zaznaczyć, że wszystkie gole padły po zagraniach Tomasza Bakiery.

Goście opuszczali boisko załamani. - Bolą mnie te porażki, ale nie jestem cudotwórcą - mówił trener Leszek Ślęga. - Biorę odpowiedzialność za wyniki i postawę w ostatnich meczach. Atmosferę i wiele innych spraw związanych z klubem zostawiam bez komentarza. Nie ukrywam, że rezygnuję z pracy w Serocku, zarówno z pierwszym, jak i drugim zespołem - oświadczył Ślęga.

<!** reklama left>Trener Chemika Piotr Gruszka uważa, że jego zespół nie zasłużył na porażkę w Solcu. Unici spisali się jednak po przerwie zdecydowanie lepiej i strzelili dwa gole.

Zawisza pokonał wczoraj Sadownika. Przy golu Modrego (głową „w okienko”) asystował Kozłowski, przy bramce Cielasińskiego (przelobował bramkarza) Dachtera. - W pierwszej połowie drużyna wzorowo zrealizowała założenia taktyczne. W drugiej, na szczęście, Maciej Kowalski obronił rzut karny - dodał trener Zbigniew Wojtowicz.