Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz w Poznaniu. Niesamowita kwarta

Dariusz Knopik
Karina Michałek była najskuteczniejszą koszykarką bydgoskiej drużyny w meczu w Poznaniu Dariusz Bloch
W 21. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz grały w Poznaniu. Podopieczne Piotra Kulpekszy walczyły z wielkim zaangażowaniem.

Enea AZS Politechnika Poznań - Polskie Przetwory KS Basket 25 Bydgoszcz 82:69
Kwarty: 17:26, 24:17, 16:13, 25:13
AZS: Pokk 19 (2x3), Skobel 17 (4x3, 10 zb), Sutton 15, Dodson 9 (18 zb), Żukowska 4 - Popović 11 (1x3), Rogozińska 4, Piasecka 3 (1x3), Dżochowska.
KS Basket 25: Michałek 24 (4x3), Wieczyńska 15, Zmierczak 12 (4x3), Sobiech 11, Krupa 2 - Kuriata 3, Jeziorna 2, Maławy, Nogal, Świątkowska, Sobiech.

Pierwsza kwarta była fenomenalna w wykonaniu koszykarek z Bydgoszczy. Trafiły aż pięć trójek: trzy Karina Michałek i dwie Aleksandra Zmierczak. Na dodatek dobrze broniły, więc niespodziewanie wygrywały. W 7. minucie nawet 21:8.

Dobrą skuteczność udawało się utrzymać jeszcze na początku drugiej odsłony. Jednak już w 14. bydgoszczanki po raz pierwszy przegrywały 31:32. Potem walczyły już kosz za kosz i na przerwę schodziły z dwupunktową zaliczką.

Po przerwie bydgoszczanki dalej toczyły zaciętą walkę z wyżej notowanymi rywalkami. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Podopieczne Piotra Kulpekszy miały mały kryzys w 27. minucie kiedy przegrywały 49:56, ale trafione rzuty Michałek pozwoliły zbliżyć się do poznanianek.

W decydującej kwarcie kluczowy moment dla losów meczu nastąpił pomiędzy 33. a 36. minutą. Bydgoszczanki przegrały 0:9 ten fragment. Mimo walki nie udało się tych strat odrobić.

Zobaczcie także

W następnej kolejce bydgoski zespół podejmie Ślęzę Wrocław. Mecz rozegrany zostanie 8 marca. Początek o godz. 18.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani