Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz z piątą wygraną w sezonie [zdjęcia kibiców + mecz]

Krzysztof Wypijewski
Koszykarki znad Brdy pokonały w sobotę we własnej hali GTK Gdynia 69:51 w meczu 10. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet.

Polskie Przetwory Basket 25 Bydgoszcz - GTK GDYNIA 69:51

Kwarty: 21:15, 16:12, 12:14, 20:9.
BASKET 25: Fontaine 19, Stankiewicz 12, Alleyne 22, W. Sobiech 7, Houser 0 oraz R. Sobiech 0, Zmierczak 5, Eivery 1, Zasada 0, Poboży 3.
GTK: Niemojewska 10, Ossowska 7, Parzeńska 4, Szulc 13, Żytkowska 0 oraz Wińkowska 6, Dudek 0, Kobylińska 6, Marcinkowska 5.

Bydgoski zespół przystąpił do sobotniego spotkania osłabiony brakiem Kariny Michałek. Podczas jednego z treningów 28-latka zderzyła się z koleżanką i doznała uraz kolana; na razie nie wiadomo, jak długo będzie musiała pauzować. Absencja Michałek nieco skomplikowała trenerowi Piotrowi Kulpekszy rotowanie składem.

Początek spotkania był wyrównany. Nasze panie pudłowały, dzięki czemu gdyńska młodzież (najstarsza zawodniczka ma 25 lat) długo „trzymała” wynik. W drugiej kwarcie gospodynie doregulowały nieco celowniki i do szatni schodziły z przewagą 8 oczek (35:27). W tym czasie liderką Basketu 25 była Jillian Alleyne - 9 punktów i tyle samo zbiórek.

Decydująca dla losów meczu okazała się ostatnia kwarta. Polskie Przetwory Basket 25 wygrały ją 20:9. Bohaterką była Nathalie Fontaine, która w tej części spotkania zdobyła 9 oczek (19 punktów i 10 zbiórek w całym spotkaniu). Double-double na swoim koncie zapisała też Alleyne (22 pkt, 15 zb.).

Bydgoszczanki odniosły piątą wygraną w tym sezonie, obecnie mają bilans 5-4. Z kolei koszykarki z Trójmiasta pozostają bez zwycięstwa (0-10).

Kolejne spotkanie w Energa Basket Llidze Kobiet zawodniczki znad Brdy rozegrają w niedzielę, 19 grudnia na wyjeździe z Pszczółką Polskim Cukrem AZS-UMCS Lublin. Początek o godz. 19.30.