Pokazał im plecy

Redakcja
Bydgoszczanin w świetnym stylu wygrał zawody w Debreczynie. Wywalczył 14 punktów i pewnie awansował do finału.

<!** Image 2 align=right alt="Image 25790" >Turniej miał się odbyć w niedzielę, ale z powodu opadów deszczu został przełożony na poniedziałek na godz. 11.00. Tak nietypowa pora rozpoczęcia żużlowej rywalizacji (wystartowało ostatecznie tylko 13 jeźdźców) nie wpłynęła negatywnie na Jędrzejewskiego, który na węgierskim torze dzielił i rządził.

„Siopek” trimfował w całej imprezie. Wygrał cztery biegi i tylko w wyścigu 14. musiał uznać wyższość Czecha Mateja Kusa.

Poza zawodnikiem Budleksu Polonii do finału indywidualnych mistrzostw Europy juniorów (19 sierpnia w chorwackim Gorican) zakwalifikowało się pięciu najlepszych uczestników wczorajszych zmagań.

Wyniki turnieju w Debreczynie: 1. Jędrzejewski 14 (3, 3, 3, 2, 3), 2. Dąbrowski 13, 3. Gomólski (wszyscy Polska) 11, 4. Kus (Czechy) 10+3, 5. Pavlic (Chorawcja) 10+2, 6. de Jong (Holandia) 10+1, 7. Pawlaszczyk (Polska) 10+0, 8. Konowow (Rosja) 9, 9. van Weele (Holandia) 8, 10. Tabaka (Węgry) 7, 11. Cvetko (Chorwacja) 4, 12. Kovacs (Węgry) 4, 13. Kokonyesi (Węgry) 3.