1 1 połowa

Legia Warszawa

1

0 1 połowa

• Pogoń Szczecin po raz drugi w tym sezonie wygrywa z Legią Warszawa i dzięki temu będzie po 16. kolejce liderem PKO Ekstraklasy! Bohaterem spotkania został Adam Buksa, który strzelił dwie bramki i asystował przy trafieniu Srdana Spiridonovicia. Trzeba jednak docenić także rolę Dante Stipicy. Bramkarz Pogoni przy stanie 1:0 dwukrotnie uchronił zespół przed startą gola, najpierw wygrywając pojedynek z Pawłem Wszołkiem, a potem świetnie broniąc uderzenie Waleriana Gwilii z rzutu wolnego. Legię stać było tylko na honorowego gola Jarosława Niezgody. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Pogoń wygrywa z Legią 3:1 i jest nowym liderem PKO Ekstraklasy!

• Mimo korzystnego wyniku Pogoń wciąż gra wysokim pressingiem. W efekcie Jędrzejczyk niedokładnie dograł do Majeckiego, jest kolejny korner dla gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w zespole Pogoni. Owacją na stojąco żegnany Zvonimir Kozulj, na boisku melduje się Marcin Listkowski.

• Kowalczyk wywalczył na prawej stronie rzut rożny.

• Cztery minuty dłużej potrwa to spotkanie.

• Novikovas przypadkowo oberwał w twarz butem od Steca. Wcześniej Litwin faulował rywala.

• Druga zmiana w zespole Pogoni. Głośnymi brawami żegnany Srdan Spiridonović, strzelca drugiej braki zastąpił Damian Dąbrowski.

• Blisko czwartego gola dla Pogoni! Santeri Hostikka przejął piłkę na połowie rywala i oddał strzał z dystansu. Obronił to Majecki, podobnie jak dobitkę Adama Buksy!

• Jest honorowa bramka dla Legii! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Arvydas Novikovas, odbił ten strzał przed siebie Dante Stipica, ale przy dobitce Jarosława Niezgody musiał już skapitulować.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! JAROSŁAW NIEZGODA!

• Pierwsza ofensywna akcja Salvadora Agry przyniosła warszawianom rzut rożny.

• Legia spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie. Wygląda na to, że "Wojskowi" nie wierzą już w to, że w krótkim czasie mogą odrobić w Szczecinie straty.

• Niezła okazja dla Legii. Gwilia dograł w pole karne do Kante, ten piętką podał do Niezgody, lecz drugi z napastników Legii uderzył wyraźnie obok słupka.

• 3.739 kibiców ogląda spotkanie z trybun stadionu w Szczecinie. Gdyby nie trwający remont, z pewnością byłoby ich dużo więcej.

• Ostatnia zmiana w Legii. Za Luquinhasa wchodzi Salvador Agra.

• Pogoń już tego nie wypuści, Pogoń będzie liderem! Adam Buksa do gola i asysty dorzuca drugie trafienie - uderzył pewnie, przy słupku, w prawy róg. Majecki rzucił się w drugą stronę, ale nawet gdyby wyczuł rywala, nie miałby większych szans na obronienie tego strzału!

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• RZUT KARNY DLA POGONI! JĘDRZEJCZYK FAULOWAŁ KOWALCZYKA!

• Przewrócili się w polu karnym Legii Kowalczyk i Kozulj. Mamy analizę VAR!

• Spiridonović przejął piłkę z prawej strony pola karnego, ale nie zdołała minąć Karbownika.

• Andre Martins z żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Legia atakowała, a to Pogoń zdobyła drugiego gola! Adam Buksa zagrał świetną piłkę do Srdana Spiridonovicia, a ten uderzył z pierwszej piłki, lobując Radosława Majeckiego!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! SRDAN SPIRIDONOVIĆ!

• Dante Stipica show! Bramkarz Pogoni świetnie obronił uderzenie gwilii z rzutu wolnego, piłka szła tuż przy słupku!

• Ofensywna zmiana w zespole Legii. Schodzi Paweł Wszołek, pojawia się drugi napastnik - Jose Kante.

• Luquinhas faulowany przed polem karnym przez Podstawskiego. Będzie dobra okazja dla Legii z rzutu wolnego.

• Uderzenie z dystansu Buksy, piłka przeszła nad poprzeczką.

• Po raz pierwszy w drugiej połowie groźniej pod bramką Legii. Po podaniu Buksy uderzył Spiridonović, ale spokojnie interweniuje Majecki.

• Kompletnie nieudane zagranie Kozulja z rzutu wolnego. Bośniak posłał piłkę poza boisko.

• Mamy zmianę w drużynie Pogoni. Kończy występ Adam Frączczak, w jego miejsce Santeri Hostikka.

• Zły przerzut Jędrzejczyka na lewą stronę, piłka ląduje na aucie.

• Luquinhas podał przed pole karne do Gwilii, Gruzin został zablokowany. Korner dla Legii.

• Dante Stipica ratuje Pogoń! Luquinhas świetnie obsłużył Pawła Wszołka, ten wyszedł sam na sam ze Stipicą, ale pojedynek wygrał bramkarz!

• Legia znów długo z piłką przed polem karnym Pogoni. Andre Martins został zablokowany, w końcu piłka wylądowała w rękach Stipicy.

• Vesović z lewej strony dograł do Niezgody, temu piłkę w polu karnym zabrał Tomas Podstawski.

• Buksa trafiony piłką w twarz przez Igora Lewczuka. Mamy przerwę w grze.

• Gwilia dobrze obsłużył Wszołka, lecz ten uderzył wyraźnie obok słupka.

• Wreszcie odpowiedziała Pogoń, Buksa chciał dorzucić piłkę na długi słupek, ale zrobił to za lekko.

• Pogoń ma problemy, aby wyjść z piłką z własnej połowy. Od dłuższego czasu głęboko cofnięci gospodarze.

• Legia od początku drugiej połowy jest w ataku. Czujna na razie defensywa Pogoni.

• Zbyt mocne zagranie Kozulja na lewą stronę do Matyni. Od autu Legia.

• W przerwie mamy zmianę w drużynie Legii. W szatni został Mateusz Wieteska, zastąpił go Michał Karbownik.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Do przerwy Pogoń prowadzi w Warszawie z Legią 1:0. Podobnie jak w pierwszej kolejce, bramkarza Legii pokonał Adam Buksa, który wykorzystał dośrodkowanie Davida Steca. Wcześniej napastnik Pogoni zmarnował sytuację sam na sam z Radosławem Majeckim. Legia oddała więcej strzałów, ale tylko raz uderzała celnie - świetną sytuację zmarnował Arvydas Novikovas, do własnej bramki omal nie trafił Adam Frączczak. Czy Legia odpowie w drugiej części meczu? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Kozulj uderzył z dystansu, lecz został zablokowany przez obrońcę.

• Dwie minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Mógł być remis! Luquinhas dograł na lewej stronie do Artura Jędrzejczyka, ten obsłużył Novikovasa, który z kilku metrów uderzył nad poprzeczką!

• Kozulj zdecydował się na strzał z ostrego kąta. Bardzo niecelnie.

• Powalczył z kilkoma rywalami Buksa. Dwa razy podnosił się z boiska i opanowywał piłkę, za trzecim razem był faulowany.

• Zbyt mocne zagranie Gwilii na prawą stronę do Vesovicia. Piłka wyszła na aut.

• Po bramce dla Pogoni od razu uaktywnili się kibice, którzy domagają się kolejnego trafienia.

• Pogoń wychodzi na prowadzenie, a Adam Buksa po raz drugi w tym sezonie trafia przeciwko Legii! David Stec dośrodkował z prawej strony, Buksa wykorzystał fakt, że poślizgnął się Mateusz Wieteska, spokojnie przyjął sobie piłkę i umieścił ją w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA POGONI! ADAM BUKSA!

• Mocny strzał z dystansu Vesovicia broni Stipica. Na szczęście dla bramkarza Pogoni, piłka szła prosto w niego.

• Zech przypilnował Niezgodę i wybił piłkę na rzut rożny.

• Zbyt mocne podanie na lewą stronę do Pawła Wszołka, Dante Stipica wyszedł poza pole karne i wybił futbolówkę.

• Kostas Triantafyllopoulos faulował Martinsa, kolejny obrońca Pogoni z żółtą kartką.

• Buksa oberwał od Vesovicia, ale sędzia nie dostrzegł tam faulu. Bardzo nie spodobało się to kibicom Pogoni.

• Hubert Matynia po raz kolejny faulował Luquinhasa. Skutkuje to żółtą kartką.

• Vesović minął Matynię i dośrodkował z prawej strony, a interweniujący Frączczak omal nie trafił do własnej bramki - piłka przeszła tuż obok słupka!

• Kontra Legii zatrzymana przez Triantafyllopoulosa, który zatrzymał Niezgodę. Chwilę później Matynia faulował Andre Martinsa.

• Uderzył sprzed pola karnego Matynia, zablokował go Vesović.

• Sporo strat teraz po obu stronach. Najpierw akcję Pogoni zniweczył Kowalczyk, po chwili po drugiej stronie za lekko podawał Luquinhas.

• Vesović dwukrotnie dośrodkowywał z prawej strony, nie zdołali oddać jednak strzału gracze Legii.

• Novikovas dostał piłkę na piętnastym metrze i zdecydował się na strzał. Wysoko nad poprzeczką.

• Ależ szansę zmarnował Adam Buksa! Paweł Wszołek za lekko zagrał do Majeckiego, Buksa znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę!

• Konstantinos Triantafyllopoulos świetnie przeciął prostopadłe podanie do Jarosława Niezgody. Gdyby nie ta interwencja, napastnik Legii wyszedłby sam na sam z bramkarzem.

• Sebastian Kowalczyk powalczył na prawej stronie z Mateuszem Wieteską, ale nie udało mu się uzyskać rzutu rożnego.

• Kozulj przerzucił piłkę na lewą stronę do Matyni, lecz ten dośrodkował zbyt mocno.

• Odpowiada Pogoń. David Stec dośrodkował z prawej strony, nie przeciął jednak piłki żaden z jego partnerów.

• Gorąco w polu karnym Pogoni! Ze strzału przewrotką wyszło podanie do będącego tuż przed bramką gracza Legii, Benedikt Zech asekuruje Stipicę i wybija piłkę sprzed linii bramkowej!

• Arvydas Novikovas od początku meczu aktywny na lewej stronie. Faulował go Adam Frączczak.

• Luquinhas mocno ucierpiał w starciu z Hubertem Matynią. Brazylijczyk potrzebuje pomocy medycznej.

• Sebastian Kowalczyk zszedł z piłką do środka i prostopadle zagrał do Adama Buksy. Napastnik gospodarzy nie zdołał minąć obrońcy.

• Spore zamieszanie w polu karnym Pogoni. Blokuje strzał w polu karnym David Stec.

• Na razie Legia ma piłkę na własnej połowie. Pogoń gra wysokim pressingiem.

• Od środka zaczęła Legia. Goście grają na biało, Pogoń w granatowo-bordowych strojach.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Zaraz zaczynamy!

• Zvonimir Kozulj w meczach z Legią prezentował się do tej pory znakomicie. Bośniak trzykrotnie trafiał w spotkaniach z tym rywalem, dorzucił też asystę. Czy dzisiaj również będzie kluczową postacią?

• W zeszłym sezonie Pogoń wygrała u siebie z Legią 2:1. Także trafił wtedy Kozulj, bramkę zdobył również nieobecny z powodu kontuzji Kamil Drygas. Już w doliczonym czasie gry honorowe trafienie dla gości zanotował Andre Martins. Wiosną w Warszawie Legia zrewanżowała się "Portowcom", wygrywając 3:1. W rundzie finałowej padł natomiast remis 1:1.

• Na inaugurację Pogoń po raz pierwszy od wielu lat zwyciężyła na stadionie Legii. "Wojskowi" prowadzili co prawda po trafieniu Sandro Kulenovicia, ale wynik meczu szybko wyrównał Adam Buksa, a w końcówce decydującego gola zdobył Zvonimir Kozulj. Napastnika Legii od dawna nie ma już w klubie, dwaj piłkarze Pogoni wyjdą dziś w podstawowym składzie.

• Legia na wyjazdach gra gorzej od Pogoni, ale pod tym względem jest drugą siłą ligi, zaraz po "Portowcach". Wicemistrzowie Polski mają już za sobą kryzys z przełomu września i października - wygrali cztery ostatnie mecze, w tym 7:0 z Wisłą Kraków oraz 5:1 z Górnikiem Zabrze. Jeśli dziś znów zwyciężą, zwiększą przewagę nad Piastem i Pogonią do czterech punktów.

• Pogoń przez pewien czas była liderem PKO Ekstraklasy i dziś ma szansę na to, aby wrócić na czoło tabeli. Stanie się tak, jeśli gospodarze pokonają dziś Legię. Ostatnio ""Portowcy" wygrali 1:0 wyjazdowy mecz z Lechią, a u siebie zremisowali 1:1 z Lechem Poznań. Na własnym boisku szczecinianie spisują się zdecydowanie gorzej niż na wyjazdach - wygrali tylko trzy z siedmiu meczów. Dziś z pewnością liczą na czwartą wygraną.

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka oraz ławka rezerwowych Legii:

• Oto podstawowy skład oraz ławka rezerwowych Pogoni:

• Czas na hit 16. kolejki PKO Ekstraklasy! Trzecia Pogoń Szczecin postara się o odzyskanie pozycji lidera i pokonanie Legii Warszawa po raz drugi w tym sezonie. Piłkarze ze stolicy wygrali cztery ostatnie mecze i zostali mistrzami rundy jesiennej. Początek tego spotkania już o 17:30, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Państwa Maciej Pietrasik!