Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pogoda na wiosnę 2020. Długoterminowa prognoza dla Polski: gwałtowne burze i susza [24.03.2020]

sier
Długoterminowa prognoza pogody na wiosnę w 2020 roku. Jakiej aury możemy spodziewać się w Polsce i Europie?
Długoterminowa prognoza pogody na wiosnę w 2020 roku. Jakiej aury możemy spodziewać się w Polsce i Europie? Jaroslaw Jakubczak, AccuWeather
Amerykański portal pogodowy AccuWeather opublikował długoterminową prognozę pogody na wiosnę 2020 dla Europy - w tym Polski. Do końca zimy spodziewać się można wyższych temperatur, z kolei w ciągu wiosny w niektórych rejonach pogoda będzie bardziej letnia... Meteorolodzy - w zależności od regionu - ostrzegają przed gwałtownymi burzami oraz suszą w Polsce. Poniżej szczegóły prognozy. [Długoterminowa prognoza pogody na wiosnę 2020]

Portal pogodowy AccuWeather przyzwyczaił nas już do publikowania prognoz długoterminowych na konkretne pory roku. Na wstępie zaznaczmy, że do każdych prognoz długoterminowych należy podchodzić z pewnym dystansem. W przeszłości jednak amerykańskie prognozy bywały trafne. Co prognozują Amerykanie?

Prognoza pogody na wiosnę 2020

Cieplejsza aura, która towarzyszy nam w ciągu zimy 2019/2020 będzie utrzymywać się w Europie już do jej końca - zapowiadają meteorolodzy z AccuWeather. Również wiosna ma być ciepła, miejscami upalna.

Alergicy powinni przygotować się na wcześniejsze rozpoczęcie sezonu. - Przedłużające się ciepło powoduje wczesne pączkowanie i wzrost stężenia pyłków - mówi Tyler Roys, meteorolog AccuWeather.

Przedłużające się ciepło powoduje wczesne pączkowanie i wzrost stężenia pyłków

Pogoda na wiosnę 2020 - prognoza dla Polski

Ciepło będzie dominować przez cały sezon, od Polski po kraje bałtyckie, Białoruś i Ukrainę. W maju możliwe są dni z temperaturą 27 C lub wyższą od Warszawy do Mińska i Kijowa. Niestety po łagodnej i bardziej suchej niż zwykle zimie obszar południowo-wschodniej i centralnej Polski w miesiącach wiosennych będzie narażony na suszę. Jeśli zmniejszona ilość opadów będzie się utrzymywać w sezonie letnim, może dojść do poważnej suszy, która odbije się na rolnictwie

Zima przełomu lat 1978/1979 była wyjątkowo śnieżna. Od godzin nocnych z 29 na 30 grudnia rozpoczął się napływ mroźnej masy powietrza z północy, co spowodowało, że występujące wówczas opady deszczu zaczęły stopniowo przechodzić w opady śniegu z deszczem i śniegu oraz nasilać się. Tego Sylwestra Polacy zapamiętali na zawsze...Opadom towarzyszył silny wiatr, powodujący szybkie tworzenie się zasp. Chłodny front atmosferyczny przemieszczał się stopniowo na południe, a śnieżyce i gwałtowny spadek temperatury z wartości dodatnich do kilkunastu stopni poniżej zera obejmowały kolejne części kraju.Od 1 stycznia 1979 roku cały kraj był już sparaliżowany przez zaspy i kilkunastostopniowy mróz. Wiele osób, które miały zamiar wybrać się na zabawę sylwestrową musiało pozostać w domu. Ci, którzy dotarli, wracali wyjątkowo długo... ➤➤ Więcej zdjęć na następnych stronach ➤➤ Zdjęcia pochodzą z Narodowego Archiwum Cyfrowego. Więcej na następnych stronach.Warto wiedzieć:Rekordowo wysoką pokrywę śnieżną odnotowano: w Suwałkach (84 cm, 16 lutego), Łodzi (78 cm, 2 lutego), Warszawie (70 cm, 31 stycznia), Chojnicach (60 cm, 19 lutego), Szczecinie (53 cm, 19 lutego), Kole (46 cm, 26 lutego), Kielcach (39 cm, 2 lutego) i Poznaniu (29 cm, 20 lutego).(sier, Wikipedia)11 lat na krótkim filmie. Tak "rośnie" cmentarz przy Wiślanej w Bydgoszczy

Tego Sylwestra zapamiętali wszyscy. Zima stulecia 1978/79 r. [zdjęcia]

Burze i tornada

Z drugiej strony musimy przygotować się na gwałtowne burze, które w ciągu wiosennego sezonu będą nawiedzać Europę. Na najbardziej niebezpieczne zjawiska szczególnie ma być narażona północno-zachodnia część Polski. Burze w Europie szczególnie odczują mieszkańcy rejonów Francji, Belgii, Holandii, Niemiec. Meteorolodzy nie wykluczają formowania się tornad (kwiecień - maj).

Opady deszczu przyczynią się w tych rejonach do zwiększenia wilgotności gleby - to dobra informacja dla rolników. Zła jest taka, że wszelkie silne burze z piorunami mogą stanowić ryzyko dla upraw w postaci powodzi, niszczycielskich porywów wiatru czy opadów gradu.

Upalnie w niektórych miejscach

AccuWeather prognozuje również, że w niektórych miejscach - pod koniec maja i na początku czerwca - pogoda stanie się bardziej letnia niż wiosenna. Najgorętsze miejsca w Hiszpanii mogą osiągnąć temperaturę 38 stopni Celsjusza. - Wysokie temperatury mogą również być notowane w Paryżu i Berlinie - nawet 30 stopni C - mówi meteorolog z AccuWeather Alan Reppert.

Grzegorz Zawiślak - polski łowca burz ocenia prognozę Amerykanów.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera