Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podwójny rocznik wkracza do szkół średnich. Większa liczba uczniów ma swoje skutki

Małgorzata Pieczyńska
Małgorzata Pieczyńska
To były pracowite wakacje dla dyrektorów bydgoskich liceów, techników i szkół branżowych. Wygaszenie gimnazjów sprawiło, że musieli się dobrze logistycznie przygotować na przyjęcie podwójnego rocznika, a co za tym idzie większej liczby uczniów.

Adaptowanie sal na nowe potrzeby, długa i chwilami nerwowa rekrutacja, mnóstwo odwołań, a potem łamigłówka z planami lekcji, by ułożyć je tak, żeby uczniowie jak najmniej odczuli zmiany. To, co działo się w szkołach w te wakacje śledziłam z dużą uwagą.

Wydłużony czas pracy szkół, zwłaszcza w technikach, chyba dla nikogo nie powinien być zaskoczeniem. To było do przewidzenia, bo tacy uczniowie mają przecież jeszcze zajęcia praktyczne. A szkoły nie są z gumy.

Co prawda, lepiej udało się te klocki poukładać w liceach, ale tylko dzięki temu, że funkcjonowały przy nich gimnazja. W naturalny sposób wraz z odejściem gimnazjalistów zrobiło się miejsce dla podwójnego rocznika.

Zastanawiam się jednak, czy uczeń, który skończy lekcje późnym popołudniem lub o godz. 19.00 będzie miał jeszcze siły i czas na rozwijanie swoich zainteresowań i pasji? Wszystko wyjdzie w praniu. Jak zwykle.

Smaki Kujaw i Pomorza 2

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera