PKO Ekstraklasa. PGE Stal Mielec wygrała na własnym boisku z liderem rozgrywek, Jagiellonią Białystok [ZDJĘCIA, BRAMKI]

Marcin Jastrzębski
Piłkarze PGE Stali Mielec pokonali na własnym boisku lidera rogrywek – Jagiellonię Białystok. Mecz trzymał w napięciu, kibice nie mogli narzekać.

Lider z Podlasia odważnie rozpoczął mecz. Po dwunastu minutach goście wyszli na prowadzenie. Prawy obrońca Jagiellonii - Michal Sacek ruszył do prostopadłego podania, po czym zagrał płasko w pole karne. Pierwszy strzał Nene został zablokowany, dobitka Afimico Pululu także, ale poprawka pomocnika Jagiellonii pod "ladę" była już nie do obrony.

Biało-niebieskich ten gol nie zdeprymował. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego po złej interwencji Mateusza Skrzypczaka piłka odbiła się od poprzeczki.

Przed przerwą mielecki zespół zdobył gola na 1:1. Po szybkim rozegraniu z autu – piłkę w pole karne dograł Łukasz Gerstenstein. Pazernie piłkę zaatakował Ilja Szkurin i PGE Stal wyrównała stan gry.

Zaraz po przerwie miejscowi mielecki zespół wyszedł na prowadzenie. Po dograniu z prawej strony Macieja Domańskiego piłkę głową do siatki skierował Mateusz Matras.

Biało-niebiescy nie poprzestali na jednobramkowym prowadzeniu. Dzięki odważnej decyzji gola zdobył Gerstenstein.

„Jaga” odpowiedziała golem na 3:2 i do końca mecz trzymał w napięciu. Afimico Pululu zamienił na gola dośrodkowanie Michala Sacka.

PGE Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Nene 12, 1:1 Szkurin 35, 2:1 Matras 48, 3:1 Gerstenstein 54, 3:2 Pululu 75.

PGE Stal: Kochalski - Ehmann, Matras, Pingot - Gerstenstein (90 Jaunzems), Domański, Guillaumier, Wlazło, Hinokio (82 Gheorghe), Wołkowicz - Szkurin (82 Meriluoto). Trener Andrzej Orszulak.

Jagiellonia: lomerović - Sáček, Skrzypczak, Diéguez, Wdowik - Marczuk (89 Kupisz), Kubicki (66 Nguiamba), Nené (89 Caliskaner), Imaz, Hansen (78 Lewicki) – Pululu. Trener Adrian Siemieniec.