PKO Bank Polski – bank przyjazny samorządom

Materiał informacyjny PKO Banku Polskiego
Udostępnij:
PKO Bank Polski wspiera samorządy w zarządzaniu finansami. Oferta banku jest dopasowywana elastycznie do potrzeb danego samorządu, bez względu na jego szczebel. Oprócz województw i miast jej beneficjentami są także powiaty, gminy miejskie i wiejskie. Do grona ok. 280 samorządów, które obsługuje PKO Bank Polski, dołączyły właśnie cztery nowe gminy, w tym Gmina Darłowo i Gmina Wiśniewo.

PKO Bank Polski – najważniejsze informacje

PKO Bank Polski to niekwestionowany lider polskiego sektora bankowego. Wartość aktywów banku wynosi 418 mld zł. Tylko w 2021 roku PKO Bank Polski wypracował 4,9 mld zysku netto, obsługując ponad 11 mln klientów detalicznych. O wysokiej renomie banku świadczą najwyższe udziały w depozytach (17,8 proc.), kredytach (17,4 proc.) oraz w rynku funduszy inwestycyjnych osób fizycznych (19,9 proc.). Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która jest zainstalowana już na ponad 6 mln urządzeń klientów, PKO Bank Polski stał się także najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Spółka wzmocniła swoją obecność zagraniczną za pośrednictwem oddziałów korporacyjnych działających w Niemczech, w Czechach i Słowacji. Jednym z najważniejszych rodzajów klientów PKO Banku Polskiego są jednak samorządy, spółki komunalne, instytucje kultury i szpitale publiczne, dla których została przygotowana specjalna oferta.

Bank dla samorządów

PKO Bank Polski zapewnia kompleksową ofertę dla samorządów, dbając przede wszystkim o ich dostęp do nowoczesnych usług online, które zapewnia m.in. bankowość internetowa iPKO biznes. Jej funkcje pozwalają na obniżenie kosztów działania oraz usprawnienie wielu procesów. Oferta PKO Banku Polskiego obejmuje także produkty z zakresu cash management i różne formy finansowania. Szczególnie ważnym obszarem, o który dba bank, jest bezpieczeństwo zdeponowanych środków.

Jak wygląda wdrożenie współpracy samorządu z bankiem?

Każdy z samorządów, który podejmuje współpracę z PKO Bankiem Polskim, może liczyć na skorzystanie z kompleksowego wdrożenia współpracy. W trakcie współpracy z każdy z samorządów otrzymuje także profesjonalną pomoc ze strony doradców, którzy są dostępni na terenie całej Polski.

- Bardzo dobrze oceniamy wdrożenie współpracy z PKO Bankiem Polskim, począwszy od przygotowania dokumentacji, przez szkolenia, po bieżącą pomoc doradcy. Szczególnie cenimy możliwość uruchamiania usług z poziomu bankowości elektronicznej iPKO biznes, np. wniosek online o dodanie rachunku pomocniczego. W naszej gminie sprawdziła się także usługa wpłat zamkniętych do wrzutni online, która jest dla nas nowym rozwiązaniem. W każdej sytuacji możemy liczyć na pomoc doradcy, z czego z przyjemnością korzystamy – mówi Iwona Rejniak, sekretarz gminy Wiśniewo.

- Przeniesienie kont bankowych oraz obsługa budżetu gminy do innego, dużego banku było dla naszego samorządu nowym wyzwaniem. Dotychczas korzystaliśmy z lokalnego, mniejszego banku, zatem istotne było dla nas indywidualne podejście do klienta. Oferta PKO Banku Polskiego odpowiadała naszym oczekiwaniom, pracownicy okazali się otwarci i bardzo pomocni w procesie zawarcia umowy, wdrożenia i obsługi bankowości internetowej, jak i dalszej współpracy. Jako samorząd jesteśmy bardzo zadowoleni z nowoczesnych biznesowych narzędzi bankowych, jakie zostały u nas wdrożone. Mogę z całą pewnością potwierdzić fakt, że PKO Bank Polski jest przyjazny samorządom, a moje wcześniejsze obawy dotyczące zmiany banku całkowicie się nie potwierdziły – podkreśla Radosław Głażewski, wójt gminy Darłowo.

PKO Bank Polski współpracuje z samorządami zarówno w zakresie finansowania, jak i obsługi depozytowo-transakcyjnej. Bank rozwija produkty i usługi dla sektora publicznego oraz skutecznie poszukuje nowych narzędzi wspomagających zarządzanie finansami samorządów. W PKO Banku Polskim samorządy mogą korzystać z usług, które usprawniają procesy i pozwalają obniżyć koszty, takich jak m.in. usługa konsolidacji sald, usługa identyfikacji płatności przychodzących (np. z tytułu podatków) przy zastosowaniu rachunków wirtualnych (PKO Rachunki Wirtualne), zdalne otwieranie i zamykanie rachunków pomocniczych czy kompleksowa obsługa kart przedpłaconych do wypłaty świadczeń dla mieszkańców.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.pkobp.pl/jst

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: PKO Bank Polski – bank przyjazny samorządom - Dziennik Bałtycki

Więcej informacji na stronie głównej Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie