Piłkarska masakra w Manchesterze

Radosław Kowalski
Drużyny Manchesteru Utd i Chelsea, dzięki zwycięstwom we wczorajszych spotkaniach, awansowały do półfinałów piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Manchester, który tydzień temu przegrał w Rzymie 1:2, wczoraj rozgromił AS Roma aż 7:1 (4:0).

Losy dwumeczu rozstrzygnęły się w zasadzie w ciągu ośmiu minut pierwszej połowy, kiedy trzy bramki zdobyli Michael Carrick, Alan Smith i Wayne Rooney. Później trwało już tylko „dobijanie” rywala. Włosi zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym golem, zdobytym przy stanie 0:6 przez Daniele De Rossiego.

<!** reklama left>Znacznie więcej emocji było w Hiszpanii. Gospodarze prowadzili do przerwy 1:0 po bramce niezawodnego Fernando Morientesa. Kilka minut po zmianie stron wyrównał jednak Andrij Szewczenko. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, nie popisał się Santiago Canizares, bramkarz gospodarzy, Dał się zaskoczyć Michaelowi Essienowi, który w ten sposób zapewnił awans Chelsea.