Pierwsze punkty Roberta Kubicy

PAP
Brazylijczyk Felipe Massa z zespołu Ferrari wygrał w niedzielę wyścig o Grand Prix Bahrajnu, trzecią z tegorocznych eliminacji MŚ Formuły 1.

Szóste miejsce w zawodach na torze Sakhir zajął Robert Kubica z teamu BMW-Sauber, zdobywając trzy punkty.

<!** reklama left>To pierwsze punkty uzyskane przez Polaka w tym sezonie. W marcu awaria skrzyni biegów uniemożliwiła mu ukończenie wyścigu o Grand Prix Australii, a przed tygodniem w GP Malezji dojechał do mety na ostatniej, 18. pozycji w wyniku problemów technicznych oraz awarii radia, uniemożliwiającej mu kontakt głosowy ze sztabem.

Pojechał na rezerwowym

W Bahrajnie Kubica zdecydował się już w piątek przesiąść na rezerwowy bolid i na nim spisywał się zdecydowanie lepiej - w kwalifikacjach także wywalczył szóste miejsce, startowe.

Podczas niedzielnego wyścigu Polak, jadąc z pełniejszym bakiem, w pierwszej połowie dystansu stracił blisko dziesięć sekund do partnera z zespołu BMW- Sauber - Niemca Nicka Heidfelda, który po raz trzeci w trzecim starcie w obecnym sezonie zajął czwarte miejsce.

Massa wyprzedził w niedzielę Brytyjczyka Lewisa Hamiltona. Kierowca teamu McLaren-Mercedes przeszedł do historii jako pierwszy debiutant, który w trzech pierwszych startach w Formule 1 zajął miejsca na podium.

Udany weekend

- Ogólnie był to bardzo udany weekend - zarówno dla mnie, jak i dla zespołu. Po raz pierwszy w tym sezonie zdobyłem punkty i jestem z tego bardzo zadowolony - powiedział po wyścigu Kubica. - Niestety, były i problemy techniczne - klapa zamykająca wlot paliwa nie chciała się zamknąć i straciłem przez to dużą część docisku. Otworzyła się na początku wyścigu i nie byliśmy w stanie tego naprawić. Mimo tego jechałem dosyć szybko - dodał Kubica. Teraz kierowców i ekipy techniczne czeka blisko miesięczna przerwa. Następny wyścig - Grand Prix Hiszpanii zaplanowano bowiem na 13 maja

Wyniki:

1. Felipe Massa (Brazylia/Ferrari) 1:33.27,515, 2. Lewis Hamilton (W.Brytania/McLaren-Mercedes) strata 2,360, 3. Kimi Raikkonen (Finlandia/Ferrari) 10,839, 4. Nick Heidfeld (Niemcy/BMW-Sauber) 13,831, 5. Fernando Alonso (Hiszpania/McLaren-Mercedes) 14,426, 6. Robert Kubica (Polska/BMW-Sauber) 45,529, 7. Jarno Trulli (Włochy/Toyota) 1.21,371, 8. Giancarlo Fisichella (Włochy/Renault) 1.21,701, 9. Heikki Kovalainen (Finlandia/Renault) 1.29,411, 10. Nico Rosberg (Niemcy/Williams-Toyota) 1.29,916, 11. Alexander Wurz (Austria/Williams-Toyota), 12. Ralf Schumacher (Niemcy/Toyota), 13. Rubens Barrichello (Brazylia/Honda) - 1 okr., 14. Christijan Albers (Holandia/Spyker-Ferrari) 2 okr., 15. Adrian Sutil (Niemcy/Spyker-Ferrari) 4 okr., 16. Anthony Davidson (W.Brytania/Super Aguri-Honda) 6 okr.