MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pieniądze przydadzą się na studia

Justyna Król
92 tysiące złotych rozdano laureatom i finalistom olimpiad. Czworo uczniów i absolwentów bydgoskich szkół dostało stypendia prezydenta.

92 tysiące złotych rozdano laureatom i finalistom olimpiad. Czworo uczniów i absolwentów bydgoskich szkół dostało stypendia prezydenta.

<!** Image 2 align=right alt="Image 99707" sub="Aż dwie nagrody z rąk prezydenta odebrał Patryk Drobiński, uczeń VI LO Fot. Dariusz Bloch">Od dwóch do pięciu tysięcy złotych za zwycięstwo przyznano 29 uczniom bydgoskich szkół. Niektórzy zgarnęli nawet po dwie nagrody - w sumie rozdano ich 34. Uczniom liceów nr I, II, IV, VI i VIII oraz Zespołu Szkół Spożywczych, Zespołu Szkół Samochodowych i Gimnazjum nr 50 gratulacje składał prezydent Konstanty Dombrowicz. Są świetni z różnych dziedzin - przedmiotów humanistycznych, ścisłych, artystycznych, a przed nimi wiele możliwości.

- Jesteśmy bardzo dumni z syna. Liczymy, że wykorzysta swoją wiedzę i zdobędzie odpowiednie wykształcenie. Co będzie robił w dorosłym życiu, zadecyduje sam - mówi Andrzej Drobiński, ojciec jednego z nagrodzonych uczniów. - Marzy mi się praca w laboratorium, ale mógłbym też wykładać na uczelniach - mówi Patryk Drobiński, laureat LIX Olimpiady Matematycznej i LVII Olimpiady Fizycznej, zdobywca nagrody w łącznej wysokości 10 tysięcy złotych. - Te pieniądze przydadzą mi się na studiach. Mając takie osiągnięcia, nie muszę się martwić o indeks. Bez trudu dostanę się na każdą uczelnię w kraju, ale chciałbym studiować na Uniwersytecie Warszawskim - matematykę i fizykę.

<!** reklama>Patryk Drobiński ma 18 lat. Wkrótce czeka go egzamin dojrzałości. Jest uczniem trzeciej klasy VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy. Należy do Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, zajmującego się pomaganiem uzdolnionym uczniom w rozwijaniu talentów. - Matematyka nie wymaga wkuwania regułek, ale raczej rozumienia zadań. Jest moją pasją od drugiej klasy podstawowej. Fizyką zainteresowałem się niedawno. Nie uczę się dużo. Jak każdy, mam swoje zajęcia. W wolnych chwilach czytam książki fantastyczne - opowiada olimpijczyk.

Oprócz nagród pieniężnych, przyznano też cztery stypendia. Po 500 złotych przez 10 miesięcy otrzymywać będą: Tomasz Skorczewski z Zespołu Szkół Gastronomicznych, Alina Lewandowska z IV Liceum Ogólnokształcącego oraz absolwentki liceów nr IV - Maria Bodzek i nr I - Patrycja Szczerbiak - obie obecnie studiują na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski