Pięćsetka Sundina

Redakcja
Mats Sundin zdobył 500. gola w lidze NHL, dającego hokeistom Toronto Maple Leafs zwycięstwo po dogrywce 5:4 nad Calgary Flames.

W sobotę wieczorem szwedzki napastnik zdobył dla „Klonowych Liści” w sumie trzy bramki - w 16. minucie na 2:0, w 39. min na 4:3 i po upływie 50 sekund dogrywki na 5:4 - oraz odnotował jedną asystę przy pierwszym golu Darcy’ego Tuckera w 9. minucie).

<!** reklama left>Trzecie trafienie w sezonie odnotował Kanadyjczyk polskiego pochodzenia - Wojtek Wolski (9 min), ale jego zespół Colorado Avalanche przegrał u siebie 3:4 z Edmonton Oilers. Wolski urodził się w Zabrzu, ale ma obywatelstwo kanadyjskie i nie myśłi o polskiej reprezentacji.

Drugie zwycięstwo w sezonie odnieśli w sobotę hokeiści Carolina Hurricanes. Obrońcy Pucharu Stanleya, którzy zaczęli sezon od dużego falstartu, pokonali w Pittsburghu miejscowych Penguins 5:1.

Dzień wcześniej hokeiści Hurricanes wygrali w Atlancie z miejscowymi Thrashers 4:3. Szalę zwycięstwa przechylił na korzyść gości w ostatniej minucie meczu Ray Whitney.