Piast Gliwice rozbił ŁKS Łódź po przerwie. Utrzymanie w PKO Ekstraklasie zapewnione. Cztery gole w tym dublet Jorge Feliksa

Jacek Czaplewski
Piast Gliwice - ŁKS Łódź 4:0
Piast Gliwice - ŁKS Łódź 4:0 PAP/Michał Meissner
Piast Gliwice jako kolejny zespół przypieczętował utrzymanie w PKO Ekstraklasie. W meczu z pierwszym spadkowiczem, czyli ŁKS Łódź wygrał gładko 4:0. Wszystkie gole w tym dublet Jorge Feliksa kibice obejrzeli w drugiej połowie. Po przerwie podopieczni Aleksandara Vukovicia zagrali bowiem jak z nut. W ostatnich minutach mogli dołożyć jeszcze przynajmniej jedną bramkę.

Piast Gliwice - ŁKS Łódź wynik meczu 4:0

Do 32. kolejki Piast przystępował z jedenastego miejsca, mając siedem punktów przewagi nad szesnastą Koroną Kielce. Wystarczyło więc zapunktować, żeby utrzymanie okazało się pewne.

W pierwszej połowie tempo było jednak senne. Piast niby przeważał, ale w żaden sposób tego nie potrafił udokumentować. Dopiero po zmianie stron różnicę klas dało się dostrzec gołym okiem.

Piast objął prowadzenie w 48 minucie. Po wznowieniu z autu i przedłużeniu piłki w polu karnym do siatki trafił Michael Ameyaw. Pomocnik uderzył z bliska mocno pod poprzeczkę.

Później to właśnie po strzale Ameyawa podwyższył Kamil Wilczek. Na tym jego zespół nie poprzestał. Wynik na 4:0 wyśrubował Jorge Felix - autor dubletu.

Kibice na meczu Piast - ŁKS: zdjęcia

Dziewiąte, najwyższe zwycięstwo w sezonie sprawiło, że Piast awansował na ósme miejsce. To jego piąty mecz bez porażki (cztery wygrane i remis). Za tydzień podejmie Jagiellonię Białystok.

- Trochę nam zajęło, żeby wejść na najwyższe obroty. Jak już to zrobiliśmy to widać, że ciężko jest nas powstrzymać. Widać, że jesteśmy w formie. Fajnie to wygląda z boiska - stwierdził w pomeczowej rozmowie z reporterem Canal+ Sport Michael Ameyaw.

Właśnie ósme miejsce wydaje się celem Piasta na ostatniej prostej sezonu. ŁKS prawdopodobnie skończy na ostatnim. Dziś przegrał po raz dwudziesty pierwszy...

Widowisko w Gliwicach śledziły 4083 osoby w tym grupa sympatyków z Łodzi.

Oceny piłkarzy po meczu Piast Gliwice - ŁKS Łódź (w skali 1-6):

Piast Gliwice

• Frantisek Plach - 3
  • Arkadiusz Pyrka - 3 (Piotr Liszewski - bez oceny)
  • Jakub Czerwiński - 4
  • Ariel Mosór - 3
  • Tomasz Mokwa - 3
  • Michael Ameyaw - 5
  • Grzegorz Tomasiewicz - 3 (Tihomir Kostadinov - 4)
  • Patryk Dziczek - 4 (Tom Hateley - bez oceny)
  • Miłosz Szczepański - 3 (Michał Chrapek - 3)