Górnik Zabrze

0

0 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Piast Gliwice w bardzo ważnym meczu w Gdańsku podejmie Lechię, natomiast Górnik Zabrze zmierzy się u siebie ze Śląskiem Wrocław.

• Dzięki temu zwycięstwu Piast Gliwice zrównał się punktami z czwartą Lechią Gdańsk i ma już tylko trzy punty mniej od trzeciego Rakowa Częstochowa. Natomiast Górnik Zabrze pozostaje na ósmej pozycji w lidze.

• Koniec meczu w Gliwicach! Piast zasłużenie wygrywa z Górnikiem Zabrze 2:0!

• Martin Chudy świetnie broni uderzenie Michała Żyro z jedenastu metrów!

• Rzut karny dla Piasta Gliwice po faulu na Arkadiuszu Pyrce!

• Erik Janża dośrodkował w pole karne Piasta, ale żaden z graczy gości nie zdołał oddać celnego strzału.

• Do podstawowego czasu gry arbiter dolicza co najmniej sześć minut!

• Natomiast Sebastian Milewski zameldował się w miejsce Michała Chrapka.

• Ostatnie dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Dominika Steczyka

• Jesus Jimenez ucierpiał w starciu z Frantiskiem Plachem, ale gracz Górnika zaraz wróci do gry.

• Natomiast w zespole Górnika Zabrze Norbert Wojtuszek zmienił Giannisa Masourasa.

• Natomiast Tomasz Jodłowiec zameldował się w miejsce Patryka Sokołowskiego.

• Dwie kolejne zmiany w szeregach Piasta Gliwice. Michał Żyro pojawił się w miejsce Jakuba Świerczoka

• Dominik Steczyk oddał strzał z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Natomiast w zespole Górnika Zabrze Roman Prochazka zmienił Stefanosa Evangelou.

• W zespole Piasta Gliwice Kristipher Vida wchodzi w miejsce Gerarda Badii.

• Bartosz Nowak świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale jeszcze lepiej interweniował Frantisek Plach!

• Patryk Sokołowski sfaulował Bartosza Nowaka pod własnym polem karnym i Górnik będzie miał okazję na zdobycie bramki kontaktowej.

• Patryk Sokołowski pokusił się o indywidualną akcję, minął rywala i oddał mocny strzał, który jednak został zatrzymany przez obrońców.

• Bartosz Rymaniak dośrodkował w pole karne Górnika, ale tam Jakub Świerczok nie zdołał oddać strzału.

• Krzysztof Kubica ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Jakub Świerczok dostał piłkę w polu karnym Górnika, ale nie udało mu się oddać strzału.

• Jesus Jimenez wpadł z piłką w pole karne Piasta, ale w decydującym momencie Hiszpan zagrał piłkę ręką.

• Gerard Badia wstrzelił piłkę w pole karne Górnika wprost na nogę Jakuba Świerczoka, ten trafił w słupek, ale futbolówka odbiła się jeszcze od Stefanosa Evangelou i obrońca Górnika wpakował piłkę do własnej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Stefanos Evangelou trafia do własnej bramki Piast podwyższa prowadzenie!

• Po dośrodkowaniu Giannisa Masourasa do piłki dopadł Piotr Krawczyk, ale gracz Górnika nie zdołał oddać strzału.

• Początek drugiej połowy meczu spokojny w wykonaniu obu drużyn. Żaden z zespołów nie chce zaatakować większą liczbą zawodników.

• Rozpoczynamy drugą część meczu w Gliwicach.

• Natomiast Richmond Boakye zmienił Alexa Sobczyka.

• Piotr Krawczyk zastąpił Dariusza Pawłowskiego

• Trzy zmiany w szeregach Górnika Zabrze. Bartosz Nowak pojawił się w miejsce Daniela Ściślaka

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerw Piast prowadzi z Górnikiem Zabrze 1:0.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Wrzucenie z autu w pole karne Górnika zostało łatwo wybite przez obrońców gości.

• Znakomita akcja gospodarzy, ale dogranie Gerarda Badii nie dotarło do żadnego z graczy Piasta.

• Patryk Sokołowski zagrał w pole karne gości do Jakuba Świerczoka, a ten oddał mocny strzał, który zdołał obronić Martin Chudy!

• Jakub Świerczok oddał strzał z dalszej odległości, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Dariusz Pawłowski popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta, ale tam żaden z graczy gości nie dopadł do piłki.

• Michał Chrapek zagrał w pole karne Górnika do Jakuba Świerczoka, a ten mocnym strzałem lewą nogą otworzył wynik meczu w Gliwicach!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Jakub Świerczok otwiera wynik spotkania w Gliwicach!

• Gerard Badia dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne Górnika, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do piłki.

• Erik Janża dośrodkował w pole karne Piasta wprost na głowę Giannisa Masourasa, ale ten uderzył niecelnie.

• Po rzucie rożnym w wykonaniu Daniela Ściślaka główkował Aleksander Paluszek, ale jego uderzenie okazało się niecelne.

• Górnik przeprowadził akcję prawą stroną boiska, ale ostatecznie akcja skończyła się tylko na rzucie rożnym.

• Teraz Jakub Czerwiński ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Jesus Jimenez dostał piłkę przed polem karnym Piasta, ale w ostatniej chwili została mu odebrana futbolówka.

• Erik Janża ucierpiał po starciu Patryka Lipskiego, ale gracz Górnika za moment wróci do gry.

• Jakub Świerczok wykorzystał błąd obrony rywali i oddał strzał na bramkę rywali, ale tam skutecznie interweniował Martin Chudy.

• Stefanos Evangelou został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Akcja Piasta lewą stroną boiska, ale arbiter dopatrzył się pozycji spalonej jednego z graczy gospodarzy.

• Jesus Jimenez dostał piłkę w polu karnym Piasta, minął rywala i uderzył tak, że skutecznie interweniował Frantisek Plach!

• Początek meczu spokojny w wykonaniu obu ekip. Przy piłce próbuje utrzymywać się Górnik, ale na razie bez zagrożenia.

• Rozpoczynamy mecz w Gliwicach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Jodłowiec, Malarczyk, Tiago Alves, Milewski, Pyrka, Vida, Winciersz, Żyro.

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Kudła (Br.), Boakye, Eizenchart, Krawczyk, Michalski, Nowak, Prachazka, Rostkowski, Wojtuszek.

• Już za około kwadrans rozpocznie się spotkanie w Gliwicach, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W pierwszym pojedynku obu drużyn lepszy okazał się Piast Gliwice, który wygrał z Górnikiem Zabrze 2:1 po bramkach Jakuba Świerczoka i Sebastiana Milewskiego. Jedyne trafienie dla Górnika zanotował Jesus Jimenez.

• Przed tygodniem Piast Gliwice wygrał na wyjeździe z Wisłą Płock 1:0 po trafieniu Michała Chrapka, natomiast Górnik Zabrze przegrał na własnym stadionie z Wartą Poznań 1:2, a jedyną bramkę dla zespołu z Zabrza zdobył Jesus Jimenez.

• Natomiast Górnik Zabrze zajmuje dopiero ósmą lokatę, jednak do Piasta Gliwice traci tylko dwa punkty. Między dwunastym a piątym miejscem w tabeli jest tylko sześć punktów różnicy, a więc każde zwycięstwo może diametralnie zmienić sytuację którejś z drużyn.

• Oba zespoły plasują się w górnej połówce tabeli. Piast Gliwice zajmuje piąte miejsce z dorobkiem trzydziestu czterech punktów. Do trzeciego Rakowa Częstochowa gliwiczanie tracą sześć "oczek".

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.