Piast Gliwice 2 - 1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Koniec meczu w Gliwicach! Piast wygrywa z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:1!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Jakub Holubek pojawił się na murawie w miejsce kontuzjowanego Alexandrosa Katranisa.

• Alexandros Katranis po faulu Kacpra Śpiewaka nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Filip Modelski pojawił się na murawie w miejsce Marcina Wasielewskiego.

• Jakub Czerwiński także ukarany żółtą kartką.

• Marcin Wasielewski ukarany żółtą kartką.

• Kacper Śpiewak został ukarany żółtą kartką za bardzo ostry wślizg.

• Dominik Steczyk pojawił się w miejsce Damiana Kądziora.

• Martin Zeman został ukarany żółtą kartką.

• Natomiast Marcin Grabowski pojawił się w miejsce Bartłomieja Kukułowicza.

• Dwie zmiany w szeregach Bruk-Betu. Sebastian Bonecki zmienił Samuela Stefanika

• Żółtą kartką za faul w środku pola został ukarany Kristopher Vida.

• Piłka w polu karnym gości trafiła do Alberto Torila, ale Tomasz Loska wybronił jego uderzenie!

• Patryk Sokołowski dostał piłkę w polu karnym Bruk-Betu, oddał strzał, który został zablokowany, ale dobitka trafiła już d
    o bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Patryk Sokołowski daje prowadzenie swojej drużynie!!!

• Coraz mocniej naciska Piasta Gliwice. Gospodarze mają chrapkę na zwycięstwo w tym meczu.

• Pierwsza zmiana w szeregach gości. Martin Zeman pojawił się w miejsce Romana Gergela.

• Patryk Sokołowski został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Pierwsza zmiana w barwach Piasta Gliwice. Alberto Toril pojawił się w miejsce Nikoli Stojilijkovića.

• Przed znakomitą szansą na drugą bramkę stanęli gospodarze, ale piłka powędrowała wzdłuż pola bramkowego Bruk-Betu!

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!! Jakub Czerwiński doprowadza do wyrównania!

• Kacper Śpiewak dostał piłkę w polu karnym Piasta, ale jego uderzenie minimalnie minęło słupek bramki gospodarzy!

• Na początku drugiej części spotkania ewidentnie widać że piłkarzom przeszkadza śnieg, ciężko utrzymać się na nogach i zagrać dokładnie do partnera.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy Bruk-Bet Termalica Nieciecza prowadzi z Piastem 1:0.

• Po błędzie Jakuba Czerwińskiego do piłki dopadł Muris Mesanović, popędził na bramkę Piasta i z zimną krwią umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Muris Mesanović otwiera wynik spotkania w Gliwicach w ostatniej akcji pierwszej połowy meczu!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Michał Chrapek z rzutu wolnego uderzył prosto w mur.

• Wiktor Biedrzycki został ukarany żółtą kartką za faul blisko pola karnego gości.

• Końcówka pierwszej połowy meczu to duży chaos i niedokładność. Coraz więcej śniegu na murawie nie sprzyja technicznej grze.

• Muris Mesanović zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Damian Kądzior znakomicie zagrał w pole karne Bruk-Betu do Kristophera Vidy, ten oddał strzał, ale znakomitą interwencją popisał się Tomasz Loska!

• Patryk Sokołowski ucierpiał w polu karnym Bruk-Betu, ale arbiter dyktuje faul dla Bruk-Betu!

• Wyrównane starcie w pierwszej połowie meczu z niewielkim wskazaniem na korzyść Piasta Gliwice. Jednak goście również nie pozostają dłużni.

• Ariel Mosór ucierpiał po jednym ze starć.

• Po raz kolejny piłka trafiła do Damiana Kądziora, a ten trafił wprost do rąk Tomasza Loski.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Bruk-Betu nie było żadnego zagrożenia.

• Nikola Stojiljković dostał piłkę przed bramką gości, ale uderzył wprost w przeciwnika.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło na głowę Wiktora Biedrzyckiego, ale ten uderzył bardzo niecelnie.

• Marcin Wasielewski wpadł z piłką w pole karne Piasta, oddał strzał, który został zablokowany.

• W odpowiedzi Michał Chrapek zagrał w pole karne gości do Damiana Kądziora, ten oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Tomasz Loska!

• Roman Gergel oddał strzał na bramkę gospodarzy, ale futbolówkę spokojnie wyłapał Frantisek Plach.

• Ponownie zaatakował Bruk-Bet ale szybki kontratak przerodził się w powolną akcję pozycyjną.

• Ależ pojedynek w Gliwicach! Damian Kądzior trafia piłką do bramki rywali, ale arbiter odgwizduje pozycję spaloną gracza Piasta!

• Roman Gergel uderzył bardzo niecelnie z rzutu karnego!

• Rzut karny dla Bruk-Betu za faul na Murisie Mesanoviću!

• Rozpoczynamy pojedynek w Gliwicach!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Piasta Gliwice:

• Oto skład Bruk-Bet Termalici Nieciecza na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się w sezonie 2017/18 i było to trzy lata temu. Wtedy najpierw w Niecieczy gospodarze wygrali 2:1 po bramkach Łukasza Piątka i Bartosza Śpiączki. W Gliwicach padł remis 1:1, natomiast w rundzie finałowej Piast rozbił u siebie zespół Bruk-Betu aż 4:0 po bramkach Mateusza Maka, Martina Bukaty, Sasy Żivca oraz Gerarda Badii.

• Natomiast Bruk-Bet Termalica Nieciecza tydzień temu zremisowała u siebie z ostatnim w tabeli Górnikiem Łęczna 1:1. Wcześniej takim samym wynikiem zakończył się pojedynek z Wisłą Płock, a niesamowity pojedynek ze Śląskiem Wrocław to z kolei wygrana "Słoników" aż 4:3.

• Piast Gliwice przegrał dwa ostatnie spotkania ligowe. Wcześniej zespół z Gliwic zdobył punkty w czterech kolejnych meczach, a dodatkowo awansował w rozgrywkach Pucharu Polski. Przed tygodniem Piast Gliwice uległ w wyjazdowym meczu Lechowi Poznań 0:1.

• Po piętnastu kolejkach sezonu Piast Gliwice zajmuje dopiero jedenaste miejsce w tabeli i ma na swoim koncie osiemnaście punktów. Bruk-Bet Termalica Nieciecza plasuje się o cztery pozycje niżej i ma na swoim koncie o sześć "oczek" mniej.

• Witamy serdecznie! W meczu otwierającym 16. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice na własnym stadionie zmierzy się z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Na relację na żywo zaprasza Państwa Bartosz Głąb.