Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Olej z nasion wiesiołka - takie ma właściwości. Na co pomaga i jak może zaszkodzić?

MIKIR
Wiesiołek to pospolita roślina i rośnie dziko na naszych łąkach, polach i w parkach. Łatwo go poznać - ma charakterystyczne żółte kwiaty,  otwierające się wieczorem lub o świcie. Chociaż to pospolita roślina, to jej właściwości już takie nie są. Olej z nasion wiesiołka ma wiele właściwości prozdrowotnych i wspomagających organizm. Zobacz, kto powinien sięgnąć po olej z wiesiołka, w jakich schorzeniach warto go stosować i jak działa na organizm. Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii ►►►
Wiesiołek to pospolita roślina i rośnie dziko na naszych łąkach, polach i w parkach. Łatwo go poznać - ma charakterystyczne żółte kwiaty, otwierające się wieczorem lub o świcie. Chociaż to pospolita roślina, to jej właściwości już takie nie są. Olej z nasion wiesiołka ma wiele właściwości prozdrowotnych i wspomagających organizm. Zobacz, kto powinien sięgnąć po olej z wiesiołka, w jakich schorzeniach warto go stosować i jak działa na organizm. Więcej informacji na kolejnych slajdach galerii ►►► pixabay
Wiesiołek to pospolita roślina i rośnie dziko na naszych łąkach, polach i w parkach. Łatwo go poznać - ma charakterystyczne żółte kwiaty, otwierające się wieczorem lub o świcie. Chociaż to pospolita roślina, to jej właściwości już takie nie są. Olej z nasion wiesiołka ma wiele właściwości prozdrowotnych i wspomagających organizm. Zobacz, kto powinien sięgnąć po olej z wiesiołka, w jakich schorzeniach warto go stosować i jak działa na organizm.

Wiesiołek to roślina zielna, z której nasion pozyskuje się olej. Ma on wiele właściwości leczniczych. W artykule znajdziesz informacje o tym, kiedy i jak stosować olej z nasion wiesiołka, jaki olej wybrać, jakie składniki ma olej z nasion wiesiołka, jak wpływa na organizm oraz na jakie schorzenia pomaga.

Więcej o działaniu oleju z nasion wiesiołka w galerii:

To może Cię zainteresować

Olej z wiesiołka tłoczony jest ze zmielonych ziaren

Takie jest zastosowanie wiesiołka:

  • Rośliny lecznicze: olej wiesiołkowy (Oleum Oenotherae) sporządzany z nasion jest stosowany w lecznictwie i do wyrobu kosmetyków.
  • Rośliny ozdobne: niektóre gatunki ze względu na piękne, duże kwiaty uprawiane są jako rośliny ozdobne.
  • Rośliny pszczelarskie: Wiesiołki nadają się do uprawy na nieużytkach w celu zapewnienie pyłku pszczołom, które pożytkują na wiesiołku od lipca do późnej jesieni.
  • Roślina jadalna: Po ugotowaniu jadalne są młode liście, pędy, zielone strąki oraz korzenie. W smaku są pieprzne. Wiesiołki zawierają dużo kwasu γ-linolenowego i śluzu. Smaczne są korzenie pokrojone na plasterki i przyprawione octem z oliwą. Kwiaty można dodawać do sałatek. Wiesiołki dość często były spożywane przez Indian. Apacze żuli surowe owoce wiesiołków, Zuni i Gosiute nasiona, Czirokezi smażone i podgotowane liście.

Więcej o wpływie ziół na organizm

Czy wiesz, że... kwasy tłuszczowe omega-6, które znajdują się w oleju z nasion wiesiołka, pomagają regulować poziom hormonów i leczyć problemy hormonalne, spożywanie oleju z wiesiołka wpływa pozytywnie na skórę wspierając terapię antytrądzikową.

To może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera