Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

O smaku pasty awokado

Olga Zmarzły
Podwójna dawka pozytywnej energii czeka na wszystkich, którzy pojawią się we wtorkowy wieczór na Rybim Rynku. Nie zawiodą się zwłaszcza fani muzyki reggae.

Podwójna dawka pozytywnej energii czeka na wszystkich, którzy pojawią się we wtorkowy wieczór na Rybim Rynku. Nie zawiodą się zwłaszcza fani muzyki reggae.

<!** Image 2 alt="Image 155364" sub="Zespół Dubska rozpoczynał swoją karierę 11 lat temu w Bydgoszczy Fot. Archiwum">Zespół Dubska znany jest doskonale bydgoskiej publiczności. To właśnie w Bydgoszczy 11 lat temu zaczęli grać. Nazwa zespołu to połączenie dwóch rzadkich gatunków muzycznych: dub i ska. Pierwsze dwie płyty - „Demo 2000” (2000) i „Koncert z Mózgu” (2004) - wydali pod szyldem Mandżoga Records. Jednak dopiero pierwsza oficjalna płyta „Dubska” - wydana w 2005 roku - pozwoliła zespołowi koncertować na największych festiwalach w kraju. Występowali, między innymi, w Ostródzie. Rok później zespół wdarł się przebojem „Avocado” na czołówki list przebojów, w tym radiowej „Trójki”. Płyta o tym samym tytule zebrała bardzo dobre recenzje. W 2006 roku okazała się jedną z lepszych w Polsce. Nie dziwi więc nikogo to, że fani na forach prześcigali się w podawaniu najlepszych przepisów na pastę awokado. Z Gerbertem Moralesem, nazywanym ojcem rosyjskiego reggae, zespół wydał w 2008 roku płytę „Dubska Division”. Miesiąc temu światło dzienne ujrzał ich nowy album „Loko-Loko”.

<!** reklama>- Słuchając niektórych piosenek można poczuć, że wykonawcy grają i śpiewają o swoim życiu. Powstaje wtedy muzyka wolna od kalkulacji, nieprzefiltrowana, czysta energia, płynąca z serca, które zna historie smutne i dramatyczne, a także wesołe i beztroskie. Dlatego kocham roots reggae, a po za tym The Beatles, Dezertera, folk Cyganów węgierskich, czarny soul z lat 60., oraz przedwojenne tanga argentyńskie - mówi o inspiracjach zespołu Dymol, wokalista i gitarzysta.

Drugim zespołem występującym w ramach BAL-u będzie we wtorek Bethel z Wrocławia. Powstał on w 2006 roku pod nazwą Sacrum. Trzyosobowa grupa reggae bardzo szybko rozrosła się i wkrótce zespół liczył aż jedenaście osób. - Nazwę Bethel zaczerpnęliśmy z Pisma Świętego. Jest to biblijna miejscowość, w której Jakubowi przyśniła się drabina, łącząca niebo z ziemią.Stąd też nasze logo - wyjaśnia pochodzenie nazwy zespołu Drabu, który gra na conga, bębnie.

Co ciekawe, mimo wypełnionego harmonogramu koncertów Bethel nie wydał jeszcze swojej pierwszej płyty. Ich styl muzyczny to połączenie szybkiego ska, łagodnego roots reggae i dubie. Występowali obok takich gwiazd jak Sydney Polak, Maleo Reggae Rockers, Habakuk i Jamal.

Co, gdzie, kiedy?

  • Koncert zespołów Dubska i Bethel odbędzie się we wtorek (17 sierpnia) o godz. 19.00 na Rybim Rynku. Wstęp wolny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!