Nowi gospodarze na miejscu Łączności

Nowi gospodarze na miejscu Łączności

Sławomir Kabat

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Nowi gospodarze na miejscu Łączności
Od wczoraj tereny i majątek użyczony przez miasto KS Łączność przeszły we władanie nowych gospodarzy. Obiekty przy ul. Babia Wieś trafiły do UKS Kopernik, a tory łucznicze do BKS Zawisza.
Nowi gospodarze na miejscu Łączności

Od wczoraj tereny i majątek użyczony przez miasto KS Łączność przeszły we władanie nowych gospodarzy. Obiekty przy ul. Babia Wieś trafiły do UKS Kopernik, a tory łucznicze do BKS Zawisza.


O kłopotach KS Łączność, który prowadził trzy sekcje - łuczniczą, kajakową i szachową, pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy tylko, że zarząd klubu nie wykorzystał jako jedyny w mieście drugiej części dotacji - 40.000 zł przyznanych na 2005 rok. Nie starał się o środki na sport profesjonalny, choć ma ponad 80.000 zł długów, głównie wobec ZUS i urzędu skarbowego. W tym roku w ogóle nie odebrał przyznanych blisko 50.000 złotych na 2006 oraz na media, choć mamy już październik.


- W Łączności z naszej oceny zamarła działalność - mówił dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki UM, Adam Soroko. Kajakarze funkcjonowali tylko na papierze, szachiści nie brali udziału w żadnych rozgrywkach drużynowych, a łucznicy startowali za prywatne pieniądze.


Prezes samotnik


W tej sytuacji dyrektor wydziału zwołał 3 października zarząd klubu do Urzędu Miasta. Z siedmiu zaproszonych osób przyszedł tylko prezes Edward Turczynowicz. W protokole, który podpisał, zobowiązał się do wydania przez zarząd czterech uchwał. Po pierwsze: klub nie wykorzysta środków przyznanych przez miasto na szkolenie dzieci i młodzieży w 2006 roku. Po drugie: pozytywnie zaopiniuje przekazanie wraz ze sprzętem sekcji łuczniczej do BKS. Po trzecie: zobliguje działaczy sekcji turystyki kajakowej i szachowej do utworzenia samodzielnych stowarzyszeń. Po czwarte: wyrazi zgodę na ewentualne używanie nazwy Łączności przez kajakarzy Kopernika. Tereny i obiekty klubu, które są własnością miasta, zostaną przekazane do połowy października do UKS Kopernik, który działa przy Pałacu Młodzieży.


Prezes po dwóch dniach dostarczył stosowne dokumenty. 9 października prezydent Konstanty Dombrowicz wypowiedział umowę użyczenia zawartą 27 stycznia 2006 roku ze skutkiem na dzień 16 października.


- KS Łączność w ostatnim okresie utracił płynność finansową, przez co nie może realizować postanowień umowy w zakresie dbałości o użyczone mienie miasta Bydgoszczy oraz prowadzenie działalności statutowej - napisał w uzasadnieniu prezydent.


Dotacje nie przepadną


Jednocześnie Konstanty Dombrowicz powołał zespół złożony z przedstawicieli wydziałów: Sportu i Turystyki oraz Mienia i Geodezji UM, a także zainteresowanych klubów: Łączności, Kopernika i BKS Zawisza do spraw przejęcia nieruchomości, środków trwałych i wyposażenia KS Łączność.


Wczoraj odbyła się inwentaryzacja i przekazanie obiektów na zasadzie użyczenia na 3 lata nowym gospodarzom. Okres ten może być przedłużony.


Niewielki majątek klubu zajął już komornik.


- Aby wykorzystać środki Łączności na działalność sportową, prezydent ogłosił konkurs na szkolenie dzieci i młodzieży w łucznictwie i kajakarstwie. Kluby, które przejęły obiekty, będą otrzymywać środki na media zarezerwowane dla poprzedniego gospodarza - powiedział Soroko.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo