Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nowe biletomaty w Szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. Mają usprawnić system kolejkowy

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Nowe urządzenie obsługujące system kolejkowy u ortopedy w Szpitalu Jurasza w Bydgoszczy
Nowe urządzenie obsługujące system kolejkowy u ortopedy w Szpitalu Jurasza w Bydgoszczy Arkadiusz Wojtasiewicz
W Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza stawiane są kolejne biletomaty, czyli urządzenia, które mają uporządkować kolejność przyjmowania pacjentów w gabinetach lekarskich.

Zobacz wideo: Bocian Maciek znów przyleciał do Bydgoszczy.

od 16 lat

- Pacjenci często niepokoją się czy zostaną przyjęci zgodnie z obowiązującą kolejką. Dzięki numerkowi i informacji na wyświetlaczu i ekranie wiedzą, kiedy lekarz przyjmie ich w gabinecie - informuje Marta Laska, rzecznik Szpitala Jurasza.

Rozbudowa systemu biletomatów w Szpitalu Jurasza

Pierwsze biletomaty w szpitalu Jurasza zainstalowano w 2019 r. Początkowo, z systemu numerkowego mogli korzystać pacjenci zgłaszający się do Planowej Izby Przyjęć. Pod koniec 2020 r. biletomat wprowadzono w Poradni Okulistycznej. W 2021 system zaczął działać na SOR. Na początku lutego br. system z biletomatem uruchomiono w Rejestracji Radiologii i Poradni Ortopedycznej. Od II kwartału tego roku będzie też w Rejestracji Poradni Specjalistycznych.

Jak dodaje Marta Laska, Rejestracja Radiologiczna i Poradnia Ortopedyczna mają zsynchronizowany system. Pacjent otrzymując bilet z numerem w Poradni Ortopedycznej jest wywoływany i przyjmowany do lekarza w gabinecie. Jeśli lekarz zleci w trakcie wizyty badanie RTG w Zakładzie Radiologii, pacjent jest przekierowany do kolejki Rejestracji Radiologicznej, gdzie na ten sam numer wywołuje się go do badania. Następnie numer pacjenta jest przekierowywany z powrotem do lekarza, który dostaje informację, że pod gabinetem oprócz pacjentów oczekujących na zaplanowaną wizytę, jest już pacjent, który miał badanie RTG i może wezwać go na dokończenie wizyty.

Pacjent może pobrać numerek na 1 godzinę przed zaplanowaną wizytą. Szpital planuje wdrożenie tego systemu również w pozostałych poradniach.

W Szpitalu Biziela obowiązuje kolejność przyjścia

W poradniach Szpitala Uniwersyteckiego nr 2 im. dr. Jana Biziela w Bydgoszczy obowiązywało kiedyś zapisywanie na konkretną godzinę, ale szpital uznał, że rozwiązanie nie sprawdziło się, i zrezygnował z niego.

- Panowało zamieszanie. Zdarzało się, że pacjenci kłócili się, kto ma pierwszy wejść do gabinetu. Czasami ktoś zapisany na konkretną godzinę w ogóle nie przyszedł. Trudo było też przewidzieć, ile czasu zajmie wykonanie dodatkowych badań zleconych przez lekarza w trakcie wizyty. Wiele czynników złożyło się na to, że system z godzinami nie był dobry. Obecnie nie rejestrujemy na konkretną godzinę. Obowiązuje zasada przyjmowania do gabinetów zgodnie z kolejnością przyjścia pacjentów. Osoba, która przychodzi, pyta obecnych, kto jest ostatni i ustawia się w kolejce za tą osobą. Biletomatów nie mamy - wyjaśnia Kamila Wiecińska, rzecznik Szpitala Biziela.

Numery ID od wielu lat w Centrum Onkologii

W bydgoskim Centrum Onkologii pacjentowi nadawany jest podczas rejestracji indywidualny numer (ID pacjenta), obowiązujący na terenie całej placówki. - Nad gabinetami lekarskimi zawieszone są monitory, na których wyświetlają się numery pacjentów. Gdy dany numer podświetli się na zielono, ta osoba wie, że może wejść do gabinetu. Ten system obowiązuje u nas już od wielu lat i pacjenci są do niego przyzwyczajeni - mówi Agnieszka Bielińska, rzecznik Centrum Onkologii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo