Niedziela pod dyktando gospodarzy

pkg
Hokeiści St. Louis Blues przerwali serię trzech porażek. W niedzielę wygrali z Edmonton Oilers 5:3 i odnotowali piąte zwycięstwo w sezonie ligi NHL.

Najskuteczniejszym zawodnikiem „Bleusmanów” był Czech Martin Ruczinsky, zdobywca dwóch bramek. Dwa gole zdobył również debiutujący w NHL „Nafciarz”, Brad Winchester.

<!** reklama left>Także dwukrotnie bramkarza rywali pokonał Pierre-Marc Bochard z Minnesota Wild. Nie wystarczyło do zwycięstwa. Gole Dustina Pennera, Coreya Perry’ego i Scotta Niedermeyera zapewniły wygraną 3:2 hokeistom Anaheim Ducks.

Brian Boucher, bramkarz Chicago Blackhawks, obronił 28 strzałów i odnotował swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie (poprzednio występował w ośmiu meczach, wszystkich przegranych, w tym jeden w dogrywce).

Boucher zarazem odnotował 13. mecz w swojej karierze, w który nie utracił bramki. Blackhawks pokonali Columbus Blue Jackets 1:0, zwycięską bramkę w 28. minucie zdobył Fin Lasse Kukkonen.

Wyniki niedzielnych meczów: St. Louis Blues - Edmonton Oilers 5:3, Chicago Blackhawks - Columbus Blue Jackets 1:0, Anaheim Ducks - Minnesota Wild 3:2.