Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niebywały atak hakerów na strony banków w USA

m
Strony internetowe ponad 300 mniejszych amerykańskich banków zostały przejęte przez hakerów.

Strony internetowe ponad 300 mniejszych amerykańskich banków zostały przejęte przez hakerów.

Stało się tak na skutek zmasowanego ataku na firmy prowadzące hosting stron bankowych - podał analityk George Ou w serwisie informatycznym zdnet.com. Według Ou, skutki działań hakerów zostały ujawnione przy wykryciu ataku na Goldleaf Technologies, firmę z grupy finansowej Goldleaf Financial Solutions, Inc. Atak, przeprowadzony 25 maja, spowodował, że konieczna była zmiana wszystkich haseł dostępowych i loginów klientów.

<!** reklama right>Goldleaf Technologies prowadzi hosting, czyli udostępnia swoje serwery małym bankom z USA i wystawia ich witryny internetowe i bankowości elektronicznej w Internecie.

Jak podaje Ou, po przejęciu kontroli nad serwerami firmy Goldleaf, hakerzy wmontowali mechanizm, który każdego klienta, chcącego dostać się na stronę www zaatakowanego banku, kierował na fałszywą stronę internetową - „tymczasową stronę logowania” - wystawioną rzekomo z powodu awarii serwisu.

Na stronie tej klient, aby „otrzymać dostęp do serwisu”, musiał podać swój login, hasło dostępowe oraz numer karty kredytowej i numer dostępu do serwisu. Po podaniu tego ostatniego numeru, połączenie ze stroną było zrywane. Nie wiadomo, ilu klientów banków, obsługiwanych przez Gold- leaf było oszukiwanych - Ou twierdzi, powołując się na rzecznika tej firmy, że pracownicy działu bezpieczeństwa informatycznego odcięli dostęp do fałszywej strony www po 90 minutach.

Według serwisu bezpieczeństwa Security News, hakerzy najprawdopodobniej byli Europejczykami. Przekierowanie z Goldleaf wiodło na serwer w Madrycie, gdzie umieszczone były fałszywe strony.

Ou stwierdza ponadto, że atakujący wykorzystali dokładnie ten sam błąd bezpieczeństwa, który występuje w serwisach banków, nieposługujących się protokołem SSL w bankowości elektronicznej.

Protokół SSL zapewnia szyfrowanie wrażliwych danych, jak hasło dostępowe i login do serwisu bankowości elektronicznej. Bez jego zastosowania klient bankowości elektronicznej jest narażony na oszustwo i kradzież pieniędzy z konta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty