Nauczyciel na medal. Od 5 listopada można oddawać głosy na...

Nauczyciel na medal. Od 5 listopada można oddawać głosy na nominowanych w plebiscycie

Małgorzata Pieczyńska

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Przed rokiem w kategorii "Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum" w Bydgoszczy zwyciężyła Krystyna Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 64

Przed rokiem w kategorii "Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum" w Bydgoszczy zwyciężyła Krystyna Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 64 na Osowej Górze. Nagrody i gratulacje, podobnie jak pozostali laureaci, odebrała podczas gali w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. ©Jacek Smarz/Archiwum

Nauczyciele z pasją, cieszący się szacunkiem i sympatią uczniów - tacy właśnie są nominowani w tegorocznym plebiscycie „Nauczyciel na medal”. Dziś (5 listopada) start głosowania. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.
Przed rokiem w kategorii "Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum" w Bydgoszczy zwyciężyła Krystyna Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 64

Przed rokiem w kategorii "Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum" w Bydgoszczy zwyciężyła Krystyna Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 64 na Osowej Górze. Nagrody i gratulacje, podobnie jak pozostali laureaci, odebrała podczas gali w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. ©Jacek Smarz/Archiwum

Już po raz drugi ten prestiżowy plebiscyt organizujemy wspólnie z toruńskimi „Nowościami” i „Gazetą Pomorską” pod patronatem Piotra Całbeckiego, marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. Tegoroczna edycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Do udziału w tym wielkim plebiscycie w województwie nominowano już 1362 nauczycieli, w tym z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego 210 nauczycieli w 4 kategoriach oraz 36 placówek w kategorii „Szkoła Roku”.
Te liczby stale rosną, bo zgłoszenia kandydatów przyjmujemy do 19 bm. Można to zrobić za pośrednictwem naszego serwisu: www.expressbydgoski.pl/nauczyciel. Tam też znajdziecie Państwo listy nominowanych i instrukcję głosowania.

Dwie nowe kategorie


W ubiegłorocznej edycji plebiscytu „Nauczyciel na medal” udział wzięło ponad 900 nauczycieli ze szkół podstawowych i średnich z całego województwa. Oddano na nich ponad sto tysięcy głosów! Wynik jest imponujący, ale są spore szanse, że w tym roku pobijemy ten rekord.

- Dzięki kampanii na Facebooku plebiscyt zyskał jeszcze większy zasięg - mówi Artur Szczepański, redaktor naczelny „Expressu Bydgoskiego”. - Cieszymy się, że odzew naszych Czytelników i internautów był tak ogromny i dziękujemy za to zaangażowanie. Wiele osób wskazywało nam nominacje w komentarzach, a artykuły na temat plebiscytu uzyskały mnóstwo polubień i wielokrotnie je udostępniano. To pokazuje wielką siłę mediów społecznościowych.

Tutaj trwa głosowanie: NAUCZYCIEL NA MEDAL Nominuj nauczyciela lub szkołę do prestiżowej nagrody w wielkim plebiscycie edukacyjnym

W etapie powiatowym, który rozpocznie się 5 listopada i potrwa do 5 grudnia do godz. 21, głosy będzie można oddawać na kandydatów w następujących kategoriach: „Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej”, „Nauczyciel klas IV-VIII i gimnazjum”, „Nauczyciel szkół ponadpodstawowych”. Ponadto wybierzemy też „Szkołę Roku”. Ta kategoria to tegoroczna nowość. Zwycięzcy tego etapu wybrani zostaną osobno w Bydgoszczy oraz powiecie bydgoskim (także w Toruniu i pozostałych powiatach w województwie) i awansują do wielkiego finału wojewódzkiego, zachowując głosy zdobyte w etapie powiatowym. Tu głosowanie rozpocznie się w piątek, 7 grudnia, a zakończy tydzień później - 14 grudnia o godz. 21. Na łamach „Expressu” będziemy, oczywiście, prezentowali sylwetki nauczycieli z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

W tym roku docenimy także nauczycieli akademickich. To także nowość. Będą oni startowali w kategorii wojewódzkiej. Głosowanie w niej przebiegać będzie jednoetapowo. Rozpocznie się 5 listopada i potrwa do 14 grudnia do godz. 21.
Dodajmy, że 20 listopada w „Expressie” ukaże się specjalny dodatek ze zdjęciami wszystkich nominowanych nauczycieli. Zamieścimy w nim też listę szkół biorących udział w naszej akcji.

Przed rokiem w kategorii "Nauczyciel klas IV-VII i gimnazjum" w Bydgoszczy zwyciężyła Krystyna Michalska ze Szkoły Podstawowej nr 64 na Osowej Górze. Nagrody i gratulacje, podobnie jak pozostali laureaci, odebrała podczas gali w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Jacek Smarz/Archiwum


Deszcz nagród


Na laureatów czekają nie tylko prestiżowe tytuły, medale i listy gratulacyjne od marszałka województwa. Dla nauczycieli mamy też cenne nagrody, a wśród nich vouchery na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, wyjazdy do SPA, zaproszenia na Konferencję Edukacyjną połączoną z rozdaniem nagród podczas styczniowej gali w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Laureaci w kategorii „Szkoła Roku” otrzymają, m.in., talony na zakup materiałów remontowych i budowlanych w markecie Leroy Merlin czy ekspresy do kawy marki Lafaye.

Szczegóły na temat nagród i naszej akcji można znaleźć na www.expressbydgoski.pl/nauczyciel. Informacji o plebiscycie (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16) udzielają Karolina Kiełkowska - numer telefonu: 519 503 646, e-mail: karolina.kielkowska@polskapress.pl oraz Maciej Wilczewski - numer telefonu: 519 503 742, e-mail: maciej.wilczewski@ polskapress.pl.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo