Najlepsze na świecie i w Europie

Najlepsze na świecie i w Europie

Sławomir Kabat

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Najlepsze na świecie i w Europie
- Tak udanego sezonu nie mieliśmy jeszcze w historii - mówi prezes Polskiej Federacji Fitness Sportowego, Andrzej Maciejewski.
Najlepsze na świecie i w Europie

- Tak udanego sezonu nie mieliśmy jeszcze w historii - mówi prezes Polskiej Federacji Fitness Sportowego, Andrzej Maciejewski.


W siedzibie Zarządu Miejskiego TKKF w Bydgoszczy przy ul. Słowiańskiej odbyło się podsumowanie sezonu 2007 w Kujawsko-Pomorskim Związku Kulturystyki i Fitness oraz wiodącego w tej dyscyplinie Uczniowskiego Klubu Sportowego Fitness.


Greckie boginie


W klubie trenują zawodniczki od 12 do 21 lat. W ubiegłym roku startowały aż w 11 imprezach w kraju i za granicą od - debiutów do mistrzostw Europy i świata włącznie. Bydgoszczanki miały okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na turniejach m.in. na Słowacji, Litwie, w Austrii, Czechach i Niemczech.


O wynikach informowaliśmy na bieżąco. W ramce przypominamy tylko medalistki najważniejszych imprez międzynarodowych. Na mistrzostwach świata w Wilnie zawodniczki wywalczyły 7 medali (4, 1, 2), na mistrzostwach Europy w Kłajpedzie 8 medali (1, 2, 5), a na mistrzostwach Polski aż 12 medali (5, 5, 2).


Zawodniczki klubu z chęcią promują swoją dyscyplinę na wielu różnych pokazach, m.in. na rzecz fundacji dla dzieci niepełnosprawnych w hotelu „Pałac”, na imprezie „Żyj, nie uciekaj” - wspólnej akcji policji i straży miejskiej w operze, podsumowaniu sezonu wioślarzy LOTTO Bydgostii WSG Bank Pocztowy i innych. Ponadto wystąpiły w roli greckich kapłanek na Bydgoskiej Olimpiadzie Młodzieży, mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce na stadionie Zawiszy oraz Igrzyskach Rekreacyjnych z okazji 50-lecia TKKF. Za osiągnięte wyniki w 2007 roku zawodniczki UKS Fitness wypełniły normy na uzyskanie 22 klas sportowych: 8 mistrzowskich międzynarodowych, 2 mistrzowskich, 2 - I, 5 - II, 5 - III. Prezesem klubu jest Małgorzata Wojciekiewicz, a trenerką klubu i kadry Małgorzata Maciejewska.


Mamy federację


Tak duża liczba medali nie byłaby możliwa bez pomocy ludzi dobrej woli, przede wszystkim Jerzego Gotowskiego, prezesa firmy transportowo-budowlanej „Transand”, który opłacił koszty transportu na zawody tak licznej grupy fitnessek. Z inicjatywy Kujawsko-Pomorskiego Związku Kulturystyki i Fitness powołano Polską Federację Fitness Sportowego. Zebranie założycielskie odbyło się 7 lipca 2007 roku, a 9 października została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.


Podczas podsumowania wręczono okazałe wyróżnienia najlepszym zawodniczkom oraz podziękowania osobom i firmom, które propaguję tę piękną dyscyplinę. Wśród wyróżnionych była i nasza redakcja. Medalistki imprez mistrzowskich otrzymały nagrody ufundowane przez sponsorów: „Express Bydgoski”, Kadus i okręg.


- Sukcesy międzynarodowe, jakie osiągnęły zawodniczki przerosły nasze oczekiwania - mówi prezes okręgu i polskiej federacji, Andrzej Maciejewski. - W 2006 roku na mistrzostwach świata bydgoszczanki wywalczyły trzy medale, a w tym aż siedem. Cieszy nas, że udało nam się rozszerzyć szkolenie o osoby niepełnosprawne. Wśród najważniejszych osiągnięć należy również wspomnieć o powołaniu federacji, a przede wszystkim przyznaniu Bydgoszczy mistrzostw świata w fitness, które odbędą się 17 - 19 października 2008.


Miło nam poinformować, że patronat medialny nad mistrzostwami świata objął „Express Bydgoski”.

Czytaj treści premium w Expressie Bydgoskim Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo