Nadzieje polskiego żużla z wizytą w Bydgoszczy

Redakcja
Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Rafał Dobrucki (trener młodzieżowej kadry)
Bartosz Smektała, Dominik Kubera i Rafał Dobrucki (trener młodzieżowej kadry) Michał Szmyd
Krystian Pieszczek z Falubazu zdobył 14 punktów i wygrał pierwszy turniej zaplecza żużlowej kadry juniorów, który odbył się na stadionie Polonii.

Drugi był Bartosz Smektała z Unii Leszno, a trzeci Maksym Drabik z Betardu Wrocław (obaj po 13).

Na 8. miejscu zawody ukończył Dawid Krzyżanowski z KS Toruń (w lidze jeździ w Polonii jako tzw. gość), który zdobył 6 oczek. Tyle samo punktów uzbierał sklasyfikowany na 9. pozycji Dominik Kubera. Zawodnik Unii Leszno, który także startuje jako gość w Bydgoszczy, upadł w 16. biegu i wycofał się z dalszej jazdy. Na szczęście nie ma złamań i 16-latek powinien w czwartek być gotowy do jazdy.

Mniej szczęścia miał Mike Trzensiok z GKM, który w swoim pierwszym starcie złamał obojczyk.

Patryk Rydlewski z Polonii dowiózł do mety 3 oczka i zajął 16. lokatę. Jego klubowy kolega – Karol Jóźwik był rezerwowym, na torze pojawił się raz i punktu nie zdobył.

W czwartek o godz. 16.30 drugi turniej, wstęp darmowy.