MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Na ul. Dwernickiego w Bydgoszczy ponad rok temu ustawiono bariery drogowe. Dlaczego jeszcze tam stoją?

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Zdjęcia barier na ul. Dwernickiego, wykonane przez naszego Czytelnika.
Zdjęcia barier na ul. Dwernickiego, wykonane przez naszego Czytelnika. nadesłane
Do naszej redakcji napisał Czytelnik, który zastanawia się, dlaczego od ponad roku na ulicy Dwernickiego stoją bariery drogowe.

- Ponad rok temu był remont krawężników i odgrodzono fragment jezdni. Dziwię się, że bariery nadal znajdują się na ulicy Dwernickiego i dostarczają rozrywki młodzieży z osiedla - pisze pan Roman i dodaje, że od czasu do czasu jest „zabawnie”, bo bariery są stawiane w poprzek jezdni. Czy ktoś oczyści ulicę z tych „ozdób”? Można zadać to pytanie Straży Miejskiej, która interweniowała usuwając przeszkody - uważa się mężczyzna.

Rzecznik Straży Miejskiej w Bydgoszczy Arkadiusz Bereszyński mówi, że być może były to dawne interwencje. - W marcu nie podejmowaliśmy na Dwernickiego działań w związku z przewracanymi na jezdnię zaporami.

Nowych interwencji na razie nie będzie, bo od 2 kwietnia realizowane są wyłącznie zgłoszenia związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgodnie z poleceniem wojewody, wyznaczono następujący zakres działań dla Straży Miejskiej: dyslokacja patroli zgodnie ze wskazaniami policji; wspólne patrole z policją; współpraca z policją odnośnie weryfikacji realizacji nakazów, zakazów i obowiązków wynikających z przepisów prawa w zakresie zapobiegania rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wojewoda polecił, aby pozostałe zadania straży były realizowane tylko w zakresie, w jakim służą prowadzeniu działań w ramach ww. obowiązków.

Po co są bariery, wyjaśnia Tomasz Okoński z ZDMiKP w Bydgoszczy: - Planowana jest przebudowa sieci gazowej. ZDMiKP kontroluje i utrzymuje zapory, które mają zapobiegać obciążeniu pasa ruchu nad planowanym do przebudowy gazociągiem. Była tam prowadzona inwestycja z krawężnikami i zostawiliśmy bariery dla bezpieczeństwa prac przy gazociągu. Gdy PGNiG zakończy prace, bariery znikną - mówi Tomasz Okoński.

Jak poinformował nas Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Departamentu Komunikacji w Polskiej Spółce Gazownictwa, obecnie realizowane są trzy zadania w Bydgoszczy przy ul. Dwernickiego, które ze względu na szeroki zakres prac podzielono na etapy:

  • ul. Dwernickiego, Podchorążych, Leśna, Cisowa - realizacja prac budowlanych przewidziana w 2021 roku
  • ul. Leśna (Podchorążych, Dwernickiego) - termin wykonania projektu do 30.06.2020, realizacja robót budowlanych przewidziana w 2021
  • ul. Modrzewiowa, Dwernickiego - termin wykonania projektu 12.04.2021, realizacja robót budowlanych przewidziana po 2022.

Przeczytaj też: Nie naprawią lamp, dopóki miasto nie dogada się z operatorem

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dlaczego lato sprzyja miłości?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera