Na pytanie kto rządzi w Europie, rządy czy sądy, odpowiedzą eksperci podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów

Materiał informacyjny VII Europejski Kongres Samorządów, 11 – 12 kwietnia 2022 r.
Udostępnij:

Czy trójpodział uległ zachwianiu? Rządzą politycy czy sądy? Jak to powinno wyglądać, a jak jest w praktyce? Na te, oraz wiele innych pytań odpowiedzą eksperci w dyskusji podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia w Mikołajkach. Będzie to doskonała okazja do wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Podczas jednego z paneli dyskusyjnych, eksperci będą wspólnie zastanawiać się nad tym kto rządzi w Europie – rządy czy sądy? Uczestnicy dyskusji mogą liczyć, że uzyskają odpowiedzi na najbardziej nurtujące ich pytania.

Przywykliśmy do tego, że to nie politycy tylko sądy interpretują prawa uchwalone przez tych pierwszych. To sądy, a właściwie, prawnicy, decydują czy ustawa jest zgodna z innymi prawami czy umowami. Czy to oznacza, ze zachwianiu uległ trójpodział władzy, przechylając się niebezpiecznie na korzyść władzy sądowniczej? Czy te środowisko rzeczywiście ma możliwość sparaliżowania władzy ustawodawczej? Czy to politycy nie mają wystarczającej wiedzy by tworzyć dobre prawo?

W rozwianiu wątpliwości pomogą zaproszeni goście: Krzysztof Gawkowski - poseł, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Lewicy, Krzysztof Kwiatkowski – senator, Janusz Kowalski – senator, Andrzej Grzyb – poseł oraz gość z Rumunii Antonio Andrușceac z Sojuszu dla Jedności Rumunów. Panel poprowadzi Sławomir Jastrzębowski, prezes Salon24.pl.

VII Europejski Kongres Samorządów odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2022 w Mikołajkach w Hotelu Gołębiewski. W tym roku Kongres, organizowany przez Instytut Studiów Wschodnich, odbędzie się pod hasłem „Budowanie wspólnoty przyszłości”. Głównym partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Organizatorzy zakładają udział ponad 1500 gości, oraz około 110 wydarzeń.

Organizator Kongresu

Tu podaj tekst alternatywny

Głównym Partnerem VII Europejskiego Kongresu Samorządów jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Tu podaj tekst alternatywny

WIĘCEJ ZNAJDZIESZ NA:
www.forum-ekonomiczne.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Na pytanie kto rządzi w Europie, rządy czy sądy, odpowiedzą eksperci podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów - Dziennik Bałtycki

Więcej informacji na stronie głównej Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie