Na planszach trochę gorzej niż rok temu

tk
Pod nieobecność ubiegłorocznego zwycięscy, Andrzeja Buczkowskiego, tytuł przypadł reprezentantowi gospodarzy. Edward Wilczewski z Laskowic musiał zadowolić się wicemistrzem.

Nasz region na turnieju w Janikowie reprezentowali zawodnicy z Toru Laskowice, LZS-u Świecie i LZS-u Grupa. Mistrzostwa rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe dziewcząt i chłopców oraz seniorzy - kobiety i mężczyźni.

<!** reklama left>Wśród młodzieżowców srebrny medal wywalczyła Paulina Stoppa ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świeciu, która dała się wyprzedzić jedynie zawodniczce gospodarzy, Patrycji Chrząszcz.

Bliski brązowego medalu wśród chłopców był Jakub Lemański także z SP nr 5 w Świeciu, ale na skutek zbyt szybkiej gry ostatecznie spadł na czwarte miejsce. Przykrą niespodziankę sprawiła w kategorii seniorek Aleksandra Narloch z Laskowic.

Mistrzyni województwa z ubiegłego roku tym razem nie spisała się na miarę swoich możliwości i zajęła dopiero trzecie miejsca za Krystyną Kamińską z Janikowa oraz Danutą Skrzyńską z Sępólna.

Wśród mężczyzn wygrał natomiast Mateusz Lewandowski z Janikowa, który zdobył 11 punktów. Tyle samo, ale drugie miejsce w klasyfikacji i srebrny medal wywalczył Edward Wilczewski z TOR-u Laskowice. Pozostali zawodnicy z powiatu świeckiego zajęli odpowiednio miejsca: Grzegorz Matuszewski (Laskowice) - 6, Mateusz Narloch (Laskowice) - 8, Łukasz Narloch (Laskowice) - 9, Leszek Napiontek (Świecie) - 9, Adam Miedzik (Grupa) - 11, Paweł Romanowski (Grupa) - 18, Stanisław Gołuński (Świecie) - 19, Jarosław Rządkowski (Świecie) - 20.

- Zawodnicy Toru Laskowice wypadli dużo gorzej niż rok temu. Pociechą jest jednak lepsza postawa zawodników ze Świecia - powiedział Stanisław Gołuński, opiekun warcabistów z powiatu świeckiego.