Mostostal postawił wysoko siatkę

W pucharowym dwumeczu z zespołem Mostostalu podopieczni Wiesława Popika przegrali dwukrotnie w „Łuczniczce” - 1:3 i 0:3.

<!** Image 2 align=right alt="Image 36077" sub="Przez blok drużyny Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle przebija się bydgoszczanin Krzysztof Kocik">Pierwszy, sobotni mecz rozpoczął się od udanych zagrywek Krzysztofa Kocika, dzięki którego dobrej dyspozycji chemicy przez jakiś czas prowadzili różnicą dwóch punktów. Taki stan utrzymał się do połowy seta. Od stanu 15:15 (pierwsze prowadzenie dla gości 16:15) rywale bydgoszczan już nie oddali inicjatywy. Podobnie było w drugiej odsłonie. Trzeciego seta wygrali gospodarze, a na parkiecie pojawili się zmiennicy, m.in. Artur Hoffman na rozegrniu, Kamil Kacprzak oraz Rafał Matusiak, a trener Wiesław Popik zdjął z placu byłego zawodnika Mostostalu, Stanislava Vartovnika. Czwarta partia była ostatnią w tym meczu. Chemicy prowadzili nawet 11:8, ale Marcin Nowak pokazał Kocikowi i jego kolegom, że też potrafi silnie i skutecznie serwować, a nawet zdobywać punkty po asach.

Niedzielny mecz, rozegrany w południe, był jeszcze bardziej pod dyktando gości.

<!** reklama left>SOBOTA: BKSCh Delecta Bydgoszcz - Mostostal Azoty Kedzierzyn-Koźle 1:3 (-23, -20, 20, -15)

Delecta: Borczyński, Kocik, Vartovnik, Nowik, Grant, Olichwer i Knasiecki (libero) oraz Matusiak, Kaźmierczak, Hoffman, Kacprzak.

Mostostal: Zapletal, Bakumovski, Małecki, Domonik, Nowak, Gromadowski i Mierzejewski (libero) oraz Kozłowski, Serafin i Święchowski.

NIEDZIELA: BKSCh Delecta - Mostostal Azoty 0:3 (-22, -21, -18).

W drugim dwumeczu grupy I: BOT Skra Bełchatów - Skra II Bełchatów 3:1 i 3:0

1. Mostostal    6    11    15:4
2. BOT Skra 6 11 15:7
3. BKSCh Delecta 6 8 10:12
4. Skra II 6 6 1:18