Młodzież pokazała lwi pazur

Krzysztof Wypijewski, Henryk Krajewski
Zespoły Pałacu/WSG i Sokoła zdobyły komplet punktów. W sobotę nasze siatkarki oddały rywalkom po secie.

<!** Image 2 align=right alt="Image 34475" sub="Trener Rafał Gąsior debiutował w sobotę przed bydgoską publicznością. ">- W tym zespole drzemie ogromny potencjał - mówił dzień przed meczem Rafał Gąsior, trener Pałacu/WSG. I słowa te znalazły potwierdzenie w sobotę. Zwłaszcza pierwszy set był koncertowy w wykonaniu naszej ekipy. Młode bydgoszczanki imponowały blokiem i dojrzałością w polu zagrywki (nie uderzały na siłę, tylko „polowały” na słabsze rywalki).

Kryzys przyszedł w trzeciej partii. - Po dwóch wygranych setach dziewczyny trochę się „zagotowały” - mówił Rafał Gąsior.

Na szczęście bydgoszczanki nie załamały się. W zwycięstwie pomogły nieco pilanki, które w ostatniej odsłonie popełniały sporo błędów.

<!** reklama left>Pierwsze trzy punkty wywalczył także Sokół Mogilno. Podopieczne Jerzego Patera grały nierówno. Potrafiły wygrać, przegrywając już 0:6 (pierwszy set) oraz przegrać, prowadząc 9:1 (trzeci).

- Mecz nie stał na najwyższym poziomie, ale z pewnością mógł się podobać publiczności - powiedział „Expressowi” Jerzy Pater, szkoleniowiec Sokoła. - Mogę pochwalić mój zespół za grę w bloku i obronie.

Za tydzień miały odbyć się derby regionu. Mecz Sokoła z Pałacem został przełożony na 29 października z uwagi na remont hali w Mogilnie.

Pałac/WSG - Nafta II Piła 3:1 (22, 25, -18, 22). Pałac: Kolanowska, Gaca, Wojciechowska, Łukasiewicz, Guzowska, Łukasiewicz, Butt-Hussaim, Turska (libero). Na zmiany: Cieśnik, Nowicka, Kiełczewska, Wodrowska, Opoń.

AZS AR Poznań – Sokół 1:3 (-21, -22, 23, -20). Sokół: A. Długokęcka, J. Długokęcka, Więcek, Konkolewska, Makowska, Żychska, Pater (libero). Na zmiany: Szaban.