Mieszkanie na sprzedaż. Postaw na bezpieczne, wygodne i nowoczesne apartamenty

Materiał informacyjny Budlex
Czego potrzeba nam w tych trudnych, nieprzewidywalnych czasach? Poczucia bezpieczeństwa i komfortu we własnym, wyjątkowym miejscu na ziemi. Szukamy wyjątkowych mieszkań i apartamentów, które pozwolą oderwać się od miejskiego gwaru.

Klientom poszukującym mieszkań zależy dziś przede wszystkim na spokoju, jakie daje życie z dala od ścisłego centrum miasta. Popularnością cieszą się również mieszkania na osiedlach w sąsiedztwie obszarów zielonych, a jednocześnie wygodne i praktyczne, ułatwiające codzienne, dynamiczne życie.

Czego szukać w mieszkaniach i osiedlach?

Zarówno „wygoda”, jak i „estetyka” to pojęcia subiektywne. Jak je zdefiniować? Bez względu na indywidualne, czasem bardzo szczegółowe wymagania i potrzeby, uniwersalną wartością, która znajduje uznanie większości klientów, jest przestrzeń. Komfort i wygoda to dla większości Polaków marzących o własnym „M” przede wszystkim mieszkania z dużymi, jasnymi i ustawnymi pomieszczeniami.

Bardzo istotna jest ostatnia z wymienionych cech. Ustawność oznacza możliwość wyboru między różnymi opcjami aranżacji i rozmieszczenia mebli. Jednocześnie ustawność musi iść w parze z funkcjonalnością w tym sensie, by w danym pomieszczeniu można było przyjemnie i wygodnie spędzać cały dzień i wykonywać różne czynności.

budlex

Jak wskazują deweloperzy, dziś zaciera się wyraźny podział między „dużym” i „małym” pokojem, dobrze znany sprzed kilku, kilkunastu lat. Dziś trudno jest nawet określić, czym powinien być i do czego służyć „salon”.

Klienci poszukujący nowych mieszkań doceniają przestronne pomieszczenia łączące w sobie wiele funkcji jednocześnie: pokoju dziennego, jadalnego, przeznaczonego do aktywnego lub pasywnego relaksu, a nawet gotowania i urządzania małych spotkań towarzyskich (stąd popularność aneksów i części z wyspami kulinarnymi).Mieszkania powinny być zróżnicowane. Z pewnością dużym plusem będą:

  • duże balkony,
  • przestronne ogródki w parterze,
  • tarasy na ostatnim piętrze.

Warto zapytać, czy deweloper może wykonać refleksole na oknach lub nawiewniki antysmogowe i akustyczne. Do atutów zaliczyć należy także jakość wykończenia klatek schodowych, zastosowanych materiałów i ciekawą aranżację wnętrza. Warto, by w budynkach znalazły się też takie rozwiązania, jak podziemne garaże z podgrzewanym wjazdem, rowerownie, komórki lokatorskie, ciche windy przywoływane z mieszkania.

Mieszkania przyszłości – nowoczesne i ekologiczne osiedle

Kolejną ważną potrzebą współczesnego klienta, któremu deweloperzy starają się wyjść naprzeciw, jest użycie nowoczesnych technologii i rozwiązań, także tych bazujących na sztucznej inteligencji. Nie ma powodu, by Internet rzeczy i różnego rodzaju technologie informatyczne nie były wykorzystywane także w budynkach mieszkalnych i w samych mieszkaniach.

Jakie są dziś nowoczesne rozwiązania, dzięki którym po prostu żyje się wygodniej?

  • System inteligentnych skrzynek na paczki. Ustawiony jest w wyznaczonym punkcie. Mieszkańcy nie muszą czekać na kuriera, czy też odbierać przesyłek na poczcie. Po wprowadzeniu unikalnych, elektronicznych systemów kodowania skrzynek paczki mogą być dostarczone do mieszkańców o dowolnej porze i czekać na odbiór w dogodnym terminie.
  • Pojemniki do segregacji odpadów schowane pod powierzchnią ziemi. Dzięki nim łatwiej jest utrzymać porządek i skutecznie pozbyć się niechcianych odpadów.
  • Ekologiczne ławki z panelem solarnym, czerpiącym energię ze słońca. Dzięki nim można doładować telefon, posłuchać muzyki, a nawet stworzyć hot-spot WiFi z szybkim internetem.
  • W koncepcję smart wpisuje się także aplikacja na telefony, która po zakupie mieszkania i zalogowaniu do sieci pozwoli na ciągły monitoring zużycia wody oraz ciepła. Narzędzie umożliwia szybki podgląd stanu liczników, kontrolę zużycia mediów, szybką reakcję w przypadku wahań poboru wody czy ciepła. Świadoma kontrola mediów pomóc może w planowaniu domowego budżetu.

Osiedla z zielenią i przestrzenią dla sportu

A jeśli chodzi o „zielone” wartości, warto zwracać uwagę, czy deweloper serio i z rozmysłem traktuje podejście do realnej, żywej zieleni. Otoczenie budynków powinno być nie tylko „zielonym uzupełnieniem” przestrzeni i spełniać nie tylko funkcję estetyczną. Tereny zielone powinny dawać możliwość rekreacji, wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Dobrze, jeśli w pobliżu znajdują się większe, publiczne tereny zielone, jak park czy nabrzeża rzek. Umożliwiają one uprawianie sportu, spacery ze zwierzakami, jazdę rowerem. Świeże powietrze i przestrzeń dla aktywności sportowej to prawa każdego mieszkańca!

Dużo wymagań, jedno rozwiązanie – apartamenty w Bydgoszczy

Jak widzicie, wymagań jest dużo. Czy jest możliwe sprostanie im wszystkim? Czy można dziś z powodzeniem znaleźć mieszkania i apartamenty naszych marzeń na osiedlach godnych XXI wieku?

Enklawa Apartamenty to kompleks pięciu budynków mieszkalnych w północnej części Bydgoszczy, na skraju największego parku miejskiego. Będzie się tu żyło nowocześnie, bezpiecznie i w przyjemnym otoczeniu.

Projekt powstaje wokół czterech, bardzo ważnych dla każdego obszarów: bezpieczeństwa, komfortu mieszkania, nowoczesności, aktywności na świeżym powietrzu.

Te elementy były pewnego rodzaju osią, wokół której poruszali się architekci. Wierzymy, że nasz nowy koncept cieszyć się będzie zainteresowaniem osób szukających własnej enklawywyjątkowego miejsca, pełnego pozytywnych emocji – mówi Małgorzata Mellem, Wiceprezes Spółki Budlex.

W Enklawie postawiono na bliskie sąsiedztwo największego parku miejskiego z bogatą gamą możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Ruch na świeżym powietrzu stymuluje, rozwija umiejętności, wzmacnia odporność, pozwala rozładować emocje. Buduje też rodzinne więzi i przynosi radość ze współdziałania. To wszystko jeszcze bardziej wpływa na poczucie tworzenia własnej, wygodnej i bezpiecznej „enklawy”.

Bezpieczeństwo na trudne czasy

W tym miejscu warto wspomnieć o kolejnej, ważnej dla klientów wartości: bezpieczeństwie zakupu.
Jego gwarantem powinna być solidna, sprawdzona marka dewelopera, ale także konkretne rozwiązania, jak np. indywidualne rachunki powiernicze, stanowiące zabezpieczenie środków klienta.

Klienci mogą czuć się bezpieczni także dlatego, że deweloper oferuje możliwość wykończenia mieszkania pod klucz przez doświadczonych wykonawców. To bardzo przydatne zwłaszcza wtedy, gdy nie ma się czasu i pomysłu na aranżację przestrzeni. Wystarczy wybór pakietu – resztą zajmą się fachowcy.

Wszyscy żyjemy w trudnych czasach. Zadbanie o bezpieczeństwo tak ważnej inwestycji, jaką jest zakup mieszkania, jest bardzo ważne zwłaszcza w niespodziewanym okresie pandemii.

Deweloper, który oddaje klientom apartamenty Enklawa daje gwarancję ceny zakupu mieszkania. Klienci, którzy zawarli umowę rezerwacyjną lub deweloperską w okresie od 1 maja 2020r. do 31.01.2021r. otrzymali gwarancję, że jeżeli spółka obniży ceny mieszkań w budynku, cena mieszkania zostanie proporcjonalnie obniżona. Za to, jeśli spółka podniesie ceny, podwyżka nie będzie miała wpływu na zawartą umowę.

Więcej znajdziesz na stronie budlex.pl

Dodaj ogłoszenie