Medale włocławianek

PAP
Łukasz Skoczyński (Budowlanych Częstochowa) oraz Marta Wojtkuńska (Vectra Włocławek) zdobyli tytuły młodzieżowych mistrzów Polski w biegach przełajowych.

<!** Image 2 align=right alt="Image 38864" sub="Katarzyna Kowalska wywalczyła w Poznaniu srebrny medal">W rywalizacji kobiet srebrny medal wywalczyła kolejna włocławianka, Katarzyna Kowalska. Zawody rozegrano w niedzielę, na terenach poznańskiej Olimpii.

Bardzo emocjonująca rywalizacja toczyła się wśród panów. Metę niemal równocześnie minęli Łukasz Skoczyński i Łukasz Parszczyński z Polonii Warszawa. O ułamki sekund lepszy zawodnik Budowlanych Częstochowa.

Mistrzostwa były jednocześnie ostatnimi zawodami zaliczanymi do cyklu Grand Prix. W klasyfikacji generalnej zwyciężyli Barbara Niewiedział (UKS MGOKSiR Korfantów) i Radosław Kłeczek (LKS Osowa Sień). Kowalska była trzecia.

Wyniki młodzieżowych mistrzostw Polski:

<!** reklama left>Kobiety (4 km): 1. Marta Wojtkuńska - 13,32 min, 2. Katarzyna Kowalska (obie Vectra Włocławek) - 13,37, 3. Sylwia Ejdys (AZS AWF Wrocław) - 13,52; mężczyźni (6 km): 1. Łukasz Skoczyński (Budowlani Częstochowa) - 20,03, 2. Łukasz Parszczyński (Polonia Warszawa) - 20,03, 3. Arkadiusz Gardzielewski - (Śląsk Wrocław) - 20,05.