Mecz Wisła Kraków – Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w...

Mecz Wisła Kraków – Lechia Gdańsk ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka (gr. mistrzowska)

0 1 połowa

• KONIEC MECZU. Lechia przełamuje niechlubną passę i wygrywa pierwszy od października mecz na wyjeździe. Wisła tym samym zakończyła passę bez porażki u siebie po 12 spotkaniach.

• Llonch próbował dośrodkować, ale Jakub Wawrzyniak wybija piłkę na aut.

• Zachara wychodził na czystą pozycję, próbował odebrać długie podanie, ale obrońca Lechii był szybszy.

• Arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• Emocje sięgają zenitu na ławce Wisły, trener Kiko Ramirez zostaje wyrzucony przez sędziego.

• Bardzo ostra i wyrównana końcówka, Wisła prze na bramkę Lechii, ale Gdańszczanie robią wszystko, żeby nie stracić 3 punktów ostatnich minutach!

• Gonzalez fauluje Stolarskiego w środku pola, ale obyło się tym razem bez kartki.

• Wolski uderza płasko obok muru, ale też obok bramki.

• Tym razem przed polem karnym faulował jakub Bartosz i będzie niezła okazja dla Lechii z rzutu wolnego z około 25 metra.

• Coraz ostrzej grają zawodnicy obu drużyn. Żółta kartka dla Głowackiego.

• Mączyński dośrodkowuje na pole karne, ale oddalają zagrożenie zawodnicy Lechii, wybijając piłkę.

• Żółtą kartkę sędzia pokazuje Malocy, który nieprzepisowo powstrzymywał przeciwnika.

• Janicki również ogląda żółty kartonik.

• Żółta kartka dla Macieja Sadloka za faul na F. Paixao.

• Murawę opuszcza strzelec gola dla Lechii Lukas Haraslin, w jego miejsce pojawia się Paweł Stolarski.

• Wydaje się - sądząc po powtórkach - że Gonzalez był nieprzepisowo przewrócony w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

• Ale groźnie było teraz pod bramką Lechii. Po zamieszaniu i lekkiej szamotaninie w polu karnym, piłkę z bliskiej odległości uderzał Bartosz, jednak broni Kuciak.

• Zmiana również w Lechii. Schodzi M. Paixao, w jego miejsce Nunes.

• Zmiana w Wiśle. Boisko opuszcza Małecki, a w jego miejsce wejdzie Bartosz.

• Zmiana w drużynie Wisły. Schodzi Paweł Brożek, wchodzi Mateusz Zachara.

• Zmiana w ekipie Lechii. Kuświk wejdzie za Sławczewa.

• Od dłuższego czasu statystyka posiadania piłki przedstawia się w następujący sposób:

44 % Wisła - 56% Lechia.

• Haraslin wbiegł ze skrzydła w pole karne i z ostrego kąta strzelił pomiędzy nogami bramkarza Wisły.

• GOOOL!!! 1:0 prowadzą goście! Strzelcem gola Lukas Haraslin!

• Na pole karne zagrywa Wawrzyniak, ale wybija piłkę Głowacki.

• Żółta kartka dla Simeona Sławczewa za nieprzepisowe wejście w nogi rywala.

• Zmiana w drużynie Wisły. Rafał Boguski schodzi, a za niego wchodzi Jakub Bartkowski.

• Gubią się teraz obie drużyny zaliczając straty w środku pola. Najpierw Wisła, a później Lechia wyprowadzając kontrę nie poradziła sobie z obroną rywali.

• Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Cywki. Zawodnik Wisły musi opuścić murawę i od teraz Wisła gra w 10.

• Kontratak Wisły. Llonch podaje do Boguskiego, ale ten jest na spalonym.

• Żółta kartka dla Tomasza Cywki za faul na rywalu.

• GOL? Nie, jednak po trafieniu Flavio Paixao z główki, sędzia liniowy podnosi chorągiewkę. Ofsajd.

• DRUGA POŁOWA ROZPOCZĘTA. Zaczęli tym razem piłkarze Lechii Gdańsk.

• Garść statystyk w przerwie. Lechia Gdańsk oddała w pierwszej połowie 9 strzałów, z czego 4 były celne. Wisła w trakcie 45. minut oddała z kolei 0 uderzeń na bramkę Dusana Kuciaka.

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie Lechia miała więcej szans na otwarcie wyniku. Jak będzie w drugiej połowie, tego dowiemy się już za około 15 minut.

• Wolski dośrodkowuje z rzutu rożnego, piłkę przejmuje Flavio i oddaje strzał. Broni jednak Załuska!

• Brlek podaje do Brożka górą, ale piłka ostatecznie w rękach bramkarza Lechii.

• Nieudane dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Wisły.

• Flavio próbuje przedrzeć się z prawej flanki do środka, ale interweniuje jeden z piłkarzy Wisły wchodząc wślizgiem i piłka wyleciała na rzut rożny dla gości.

• Haraslin idzie prawym skrzydłem, ale Gonzalez interweniuje i odbiera mu piłkę.

• Cywka na prawej stronie czekał na piłkę, ale ubiega go Peszko, który wybija piłkę.

• Nieźle zapowiadająca się kontra Wisły zostaje przerwana. Wybiegający na czystą pozycję Brożek został zatrzymany przez obrońców przyjezdnych.

• Najpierw mocne uderzenia na bramkę Załuski posłał Flavio Paixao, a później po podaniu ze skrzydła Wolskiego próbował skierować piłkę do bramki drugi z braci Paixao, ale przeleciała ona tuż obok słupka! Jak na razie najgroźniejsza sytuacja w meczu.

• Strzela Wolski, ale piłka trafia prosto w mur!

• Faulowany Peszko przed polem karnym i będzie dobra okazja z rzutu wolnego dla Lechii.

• Pogoda dzisiaj nie rozpieszcza piłkarzy, deszcz leje się strumieniami, ale nie można odmówić walki obu stronom!

• Wiślacy szli z kontrą, a w głównej roli Mączyński, ale Borysiuk zneutralizował ten atak.

• Sadlok nieźle dośrodkował w pole karne gości, ale spokojnie wybijają oni piłkę i oddalają zagrożenie od własnej bramki.

• Jak na razie rysuje się lekka przewaga na korzyść przyjezdnych, ale Wisła nie odpuszcza.

• Kolejny strzał Lechii zza pola karnego, tym razem Borysiuk. Ten trafia jednak w nogi kolegi z drużyny i piłka przelatuje obok słupka!

• Wolski oddaje strzał zza pola karnego, ale świetnie broni Załuska!

• Znowu Flavio Paixão, tym razem dośrodkowuje w pole karne Wisły, ale bardzo niecelnie i piłka przelatuje daleko od bramki.

• F. Paixao oddaje strzał zza pola karnego... ale zbyt lekko i Załuska bez problemu łapie piłkę.

• MECZ ROZPOCZĘTY. Od środka zaczęli piłkarze Wisły!

• Sektor gości prawie pełny, z kolei niektórzy kibice Wisły Kraków jeszcze zmierzają na swoje miejsca. Obie strony już zaczęły doping, oby piłkarze pokazali wysoki poziom poziom tak jak ich sympatycy! Niespełna 5 minut do pierwszego gwizdka sędziego Pawła Gila!

• Przed meczem do ostatnich chwil nie wiadomo było, czy zagrają Krasić i Wolski, którzy nabawili się lekkich urazów podczas meczu z Termalicą. Teraz już wiadomo, że tylko Krasić nie wydobrzał na 100% i przyjezdni będą osłabieni. Statystyki statystykami, i braki w składzie brakami, a jak będzie w rzeczywistości na boisku, tego dowiemy się już w trakcie spotkania, które rozpocznie się za kwadrans!

• Statystyki przed dzisiejszym meczem zdecydowanie za Wisłą. Podopieczni Kiko Ramireza są niepokonani od 12 spotkań na własnym boisku - z czego 10 razy zdobywali 3 punkty, a 2 razy remisowali. Statystyka Lechii w meczach na wyjeździe nie wygląda obiecująco. Ostatni zwycięski mecz zanotowała w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu drużyna Piotra Nowaka zagrała 8 meczów, po których zapisała na swoim koncie tylko 3 punkty.

Po więcej informacji na temat dzisiejszego meczu przy Reymonta, odsyłamy do zapowiedzi dostępnej w zakładce OPIS.

• Ławki rezerwowych obu drużyn

Wisła Kraków: Bartkowski, Bartosz, Buchalik, Ondrasek, Stilić, Uryga, Zachara.

Lechia Gdańsk: Kuświk, Mak, Mila, Nunes, Stolarski, Wiśniewski, Zelenika.

• Witamy prosto z deszczowego Krakowa i zapraszamy na relację LIVE ze stadionu przy ulicy Reymonta, gdzie Wisła Kraków podejmować będzie Lechię Gdańsk. Początek spotkania już za 30 minut!

©Andrzej Banas / Polska Press

Dziś o godzinie 20:30 na stadionie przy ulicy Reymonta Wisła Kraków podejmować będzie Lechię Gdańsk, Lechię, dla której porażka w Krakowie oznaczać będzie zdecydowanie utrudnioną drogę do mistrzostwa, a może i nawet do europejskich pucharów. Wisła podbudowana dobrym meczem tydzień temu przeciwko Legii na pewno łatwo punktów nie odda, w szczególności, że przed dzisiejszym starciem statystyki są po jej stronie.

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk ONLINE

Wiślacy czysto matematyczne szanse na mistrzostwo jeszcze mają, choć w procentowym układzie liczone są już grubo po przecinku. Przy dobrym układzie gwiazd i raczej niemożliwym notorycznym porażkom czołówki.
Cytując refren znanego polskiego hitu radiowego lat 90 - wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń. Marzenia w Wiśle są, ale chyba bardziej na przyszły sezon, a ta końcówka może jeszcze je podostrzyć, no cóż, marzenia nic nie kosztują.

- Jeśli chodzi o sytuację zdrowotną, to mierzymy się z takimi sytuacjami, jak w każdym tygodniu. Pojawiają się drobne urazy, ale generalnie jest w porządku. Jeśli chodzi o naszą walkę o europejskie puchary, to sytuacja jest trudniejsza, ale nie niemożliwa do osiągnięcia celu. Cóż, skoro trzeba teraz zająć trzecie miejsce w tabeli, to walczymy właśnie o nie. Czekają nas wymagające mecze z groźnymi, wartościowymi drużynami, ale w każdym spotkaniu gramy o zwycięstwo i zobaczymy, co z tego wyjdzie - mówił trener Kiko Ramirez na konferencji przedmeczowej.

Wisła od początku podziału tabeli była typowana na tę drużynę, która może sprawić najwięcej problemów i która może najwięcej namieszać, jeżeli chodzi o zestawienie podium tego sezonu. Nie trzeba było długo czekać, bo już w pierwszym meczu Legia przejechała się na własnym boisku i cudem w spotkaniu z „Białą Gwiazdą” odratowała 1 punkt.

Sonda

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk. Kto wygra mecz Ekstraklasy?

Statystyki przemawiają zdecydowanie za gospodarzami dzisiejszego starcia. Podopieczni Kiko Ramireza są niepokonani od 12 spotkań na własnym boisku - z czego 10 razy zdobywali 3 punkty, a 2 razy remisowali. Statystyka Lechii w meczach na wyjeździe nie wygląda obiecująco. Ostatni zwycięski mecz zanotowała w październiku ubiegłego roku. Od tego czasu drużyna Piotra Nowaka zagrała 8 meczów, po których zapisała na swoim koncie tylko 3 punkty.

- Będziemy chcieli w końcu przełamać się i wygrać. Próbowaliśmy różnych rzeczy, także w zakresie samej logistyki, sprawdzaliśmy co piłkarzom pomagało, a co przeszkadzało. Liczę, że nasze przygotowania do spotkania, jakie odbyliśmy w tym tygodniu, przyniosą pozytywny efekt na stadionie Wisły - oznajmił szkoleniowiec Lechii.

Poza tym pod znakiem zapytania stoją występy Milosa Krasicia i Rafała Wolskiego. Brak tych zawodników może znacznie utrudnić przełamanie statystyki Biało-Zielonym w meczach na wyjeździe.

- Wolski jest poobijany, a Krasic nie trenował w środę. W ich przypadku decyzje będziemy podejmować dzień po dniu, w zależności od tego, jak będą wyglądać. U mnie piłkarz musi jednak być przygotowany do gry na 100 procent, a nie na 90 i pooblepiany plastrami. Mamy różne opcje i jak zawsze postaramy się wybrać najlepszy wariant - powiedział Piotr Nowak.

NIE ZAGRAJĄ

Wisła Kraków : Pietrzak (kontuzja)
Lechia Gdańsk : Wojtkowiak (kontuzja)

FORMA W OSTATNICH MECZACH

• Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:1 (30.04.2017/Ekstraklasa)
  • Górnik Łęczna - Wisła Kraków 3:1 (22.04.2017/Ekstraklasa)
  • Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 1:0 (17.04.2017/Ekstraklasa)
  • Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 0:1 (11.04.2017/Sparing)
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:3 (08.04.2017/Ekstraklasa)

• Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:0 (29.04.2017/Ekstraklasa)
  • Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 3:1 (22.04.2017/Ekstraklasa)
  • Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 2:1 (17.04.2017/Ekstraklasa)
  • Piast Gliwice – Lechia Gdańsk 1:1 (09.04.2017/Ekstraklasa)
  • Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 1:0 (02.04.2017/Ekstraklasa)

BEZPOŚREDNIE SPOTKANIA

• Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:0 (03.12.2016/Ekstraklasa)
  • Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 3:1 (30.07.2016/Ekstraklasa)
  • Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0 (12.12.2015/Ekstraklasa)
  • Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 3:3 (16.08.2015/Ekstraklasa)
  • Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:2 (15.05.2015/Ekstraklasa)

SĘDZIA: Paweł Gil (Lublin)

W tym sezonie sędziował 24 mecze LOTTO Ekstraklasy, 1 w ramach I ligi i 2 w Lidze Europy. We wszystkich pokazał 115 żółtych kartek, 4 czerwone i podyktował 12 rzutów karnych.

PRZEWIDYWANE SKŁADY

Wisła Kraków: Załuska - Cywka, Głowacki, Gonzalez, Sadlok - Llonch, Mączyński - Boguski, Brel, Małecki - Brożek.

Lechia Gdańsk: Kuciak - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - Borysiuk, Sławczew - F. Paixao, Wiśniewski, Peszko - Kuświk.

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV

Wstęp do spotkania od 20:10 w CANAL+ Sport. Mecz prosto z Krakowa skomentują Rafał Wolski i Grzegorz Mielcarski, a rozmowy z zawodnikami i trenerami przeprowadzą Daria Kabała-Malarz, Tomasz Lipiński i Bartosz Ignacik. Początek transmisji z pojedynku Wisła - Lechia w CANAL+ Sport od godziny 20:25.