Mecz Sportis Łochowo - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji na żywo]

Jakub Stykowski
Sportis Łochowo i Zawisza Bydgoszcz rywalizowali o punkty jeszcze w klasie okręgowej. Tomasz Czachorowski
W hicie tej kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Sportis Łochowo podejmował Zawiszę Bydgoszcz. Górą byli goście, którzy zostali liderami tabeli.

Sportis Łochowo - Zawisza Bydgoszcz 1:2

Bramki: Ntul (57) oraz Żylski (58,74).
SPORTIS: Dumieński - Frasz, Branicki - Cemschi, Kujawka, Kipeya (79. Krzywicki) - Wojciechowski, Ntuli (68, Miłek), Janu (90.Szymański), Słupecki - Dimitrow.
ZAWISZA: Michał Oczkowski - Mateusz Oczkowski, Stoppel, Orlicki, Cielasiński - Mielcarek (89. Kozłowski), Sochań - Brzeziński (67. Dahms), Jaskólski (90. Deresiewicz), Zniszczoł (67. Żyliński) - Żylski.

KONIEC MECZU

Zawisza wygrał 2:1 i został liderem tabeli! Sportis walczył ambitnie do końca, ale nie stwarzał groźnych sytuacji.

89'

Kozłowski za Mielcarka. Nieco aktywniejsi w ofensywnie są ostatnio piłkarze Sportisu, ale niewiele z tego wynika.

87'

Orlicki ukarany żółtą kartką.

85'

Okres wyrównanej gry, głównie w środku pola.

79'

Na boisku pojawia się Marcin Krzywicki, najbardziej znany piłkarz Sportisu.

77'

Słupecki otrzymał piłkę w polu karnym Zawiszy, ale nie zdołał jej dobrze przyjąc.

Trwa głosowanie...

Czy Sportis zdołał chociaż doprowadzić do remisu?

74'

Zawisza obejmuje prowadzenie 2:1. Żylski pokonał bramkarz, potwierdzając przewagę niebiesko-czarnych w ostatnich momentach.

73'

Świetny wślizg Orlickiego powstrzymał atak Janu.

72'

Zawiszanie po strzeleniu gola są teraz znacznie aktywniejsi.

68'

Miłek zastępuje Ntuli, który nabawił się kontuzji.

67'

Dahms i Żyliński pojawiają się na boisku. Schodzą Brzeziński i Zniszczoł.

65'

Strzał dystansu Sochania. Było bardzo blisko - piękne uderzenie.

63'

Słupecki dośrodkowywał z prawej strony, ale bramkarz pewnie schwytał piłkę.

58'

GOL! Żylski wykorzystuje rzut karny i jest 1:1.

57'

Janu fauluje Jaskólskiego. Będzie rzut karny dla Zawiszy!

56'

GOL dla Sportisu. Wojciechowski ograł Oczkowskiego, zagrał wzdłuż bramki. Akcję wykończył Ntuli.

53'

Dimitrow zamyka dośrodkowanie z rzutu rożnego. Zabrakło ciut precyzji.

50'

Trwa już druga połowa tego spotkania.

PRZERWA

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

45'

Cielasiński przechwycił piłkę, zagrał wdłuż bramki. Gospodarze wybije piłkę na rzut rożny.

44'

Nieźle zapowiadana akcja Sportisu zakończona przez sędziego. Dimitrow był na spalonym.

41'
Duże zamieszanie pod bramką Zawiszy, ale Sochań uspokoił sytuację.

37'

Nadal 0:0.

33'

Dimitrow uderza z 20. metra, ale bardzo niecelnie. Dużo lepszy okres gry Sportisu.

32'

Ntuli urwał się spod opieki obrońców Zawiszy. Oczkowski skrócił mu jednak kąt strzału i piłka odbiła się od słupka.

TINE 30'
Niecelny strzał Cemschiego.

28'

Wyrównana gra w ostatnich minutach, ale nadal bez klarownych sytuacji.

24'

Dumieński uprzedził pędzącego w jego kierunku Zniszczoła. Po chwili strzelał Brzeziński.

22'

Utrzymuje się bezbramkowy remis.

18'

Rzut rożny dla Sportisu, ale Oczkowski pewnie chwyta piłkę.

12'

Janu wrzucał piłkę z rzutu wolnego, ale nikt nie zamknął tego dośrodkowania.

9'

Dimitrow ruszył z kontrą, ale został powstrzymany przez stoperów Zawiszy.

7'

W ostatnich minutach nieco aktywniejsi są gospodarze, ale bydgoszczanie są na razie dobrze zoorganizowanie w defensywie.

5'

Mecz odbywa bez udziału publiczności. Sporo kibiców obu drużyn pojawiło się jednak w okolicach stadionu.

3'

Brzeziński zagrał wzdłuż bramki do Żylskiego. Ten uderzył, ale bardzo niecelnie.

1'

Rozpoczyna się mecz Sportis - Zawisza.

PRZED MECZEM

Sportis i Zawisza, obok drużyn z Włocławka, już przed sezonem uznawami byli za faworytów rozgrywek. Oba zespoły potwierdzają swoje aspiracje. Sportis jest czwarty w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Trzy "oczka" więcej ma Zawisza, który w przypadku zwycięstwa zostałby liderem tabeli i wyprzedził Włocłavię.