Mecz III ligi piłkarskiej: Pogoń II Szczecin - Zawisza Bydgoszcz [zapis relacji, zdjęcia]

Jakub Stykowski
Pogoń II Szczecin - Zawisza Bydgoszcz.
Pogoń II Szczecin - Zawisza Bydgoszcz. Andrzej Szkocki
W kolejnym meczu trzecioligowych rozgrywek Zawisza Bydgoszcz walczył na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Niebiesko-czarni odnieśli pierwsze zwycięstwo w trzecioligowych rozgrywkach.

Pogoń II Szczecin - Zawisza Bydgoszcz 0:2 (0:1)

Bramki: Okuniewicz (39), Oczkowski (73).
POGOŃ II (wyjściowy): Bursztyn - Matynia, Białczyk, Lisowski, Rezaeian - M.Łęgowski, Wawrzynowicz - Starczycki, Łukasiak, Lis - B.Krzysztofek.
ZAWISZA (wyjściowy): Dumieński - Wędzelewski, Witucki, Jastrzembski, Paliwoda, Oczkowski - Mielcarek, Piekuś, Żylski, Koziara - Okuniewicz.

Korekta po meczu. Weryfikacja wideo potwierdza, że pierwszego gola w dzisiejszym meczu zdobył Piotr Okuniewicz, który dobił piłkę po strzale Ariela Jastrzembskiego. W związku z tym klub Zawisza poinformował o zmianie strzelca pierwszego gola.
Koniec meczu. Zawisza pokonał Pogoń 2:0.
88' - Piękny strzał Łęgowskiego z rzutu wolnego, ale jeszcze lepsza interwencja Dumieńskiego!
86' - Trener Piotr Kołc dokonał kolejnych zmian w zespole. Wydaje się, że niebiesko-czarni mają już mecz pod kontrola.
81' - Przypomniał o sobie, bardzo aktywny w pierwszej połowie, Matynia. Obrońca Pogoni oddał niecelny strzał z dystansu.
77' - Kolejne minuty gry za nami. Szczecinianie są częściej przy piłce, próbują atakować. Niebiesko-czarni grają jednak mądrze w defensywie i liczą na kolejne szybkie kontry.
73' - 2:0 dla Zawiszy! Świetne zachowanie Żylskiego, który lewą stroną efektownie wdarł się w pole karne gospodarzy. Napastnik ekipy z Bydgoszczy zagrał potem piłkę wzdłuż bramki, a w niej umieścił ją Mateusz Oczkowski.
71' - Matynia uwolnił się spod opieki bydgoskich obrońców. Dośrodkował w pole karne, ale zbyt głęboko.
70' - "Portowcy" w ciągu ostatnich minut oddali dwa strzały. Pierwszy z nich bez problemów obronił Dumieński, przy drugiej sytuacji w ogóle nie musiał interweniować.
67' - Nieźle zapowiadający się kontratak Zawiszy. Żylski dośrodkował w pole karne, ale zrobił to zbyt szybko. Jego partnerzy nie zdążyli w pełni włączyć się w tę akcję.
66' - W pierwszej połowie działo się naprawdę wiele - akcje ofensywne, strzały, interwencje Dumińskiego. Po zmianie stron toczy się głównie wyrównana walka, ale piłkarzom z obu stron brakuje dokładności.
64' - Zmiana w zespole Zawiszy. W miejsce Piekusia wszedł Maciejewski.
62' - Jastrzembski ukarany żółtą kartką.
60' - Kolejne dwie zmiany w zespole Pogoni II Szczecin. Na boisku pojawili się Cybulski i Kalenik.
58' - Okres wyrównanej gry. Ataki z obu stron, ale bez klarownych okazji do strzelenia gola.
53' - Łęgowski uderzył z dystansu, ale obok bramki.
49' - "Portowcy" znacznie aktywniejsi na początku drugiej części meczu, ale bydgoszczanie mądrze grają w defensywie.
46' - Rozpoczęła się druga połowa. W zespole gospodarzy doszło do dwóch zmian.

Koniec ciekawej pierwszej połowy. Do przerwy Zawisza prowadzi 1:0.
45' - Okuniewicz stworzył zagrożenie po rzucie rożnym, ale tym razem gola nie ma.
44' - Mateusz Oczkowski ukarany żółtą kartką, a po chwili zablokowany strzał jednego z zawiszan. Będzie rzut rożny.
43' - Dwie szybkie i nieźle zapowiadające się akcje "Portowców", ale zabrakło im precyzji w finalnej części ataku.

Jak donosi konto Twitterowe Zawisza Stats - to już drugie trafienie Jastrzembskiego przeciwko Pogoni II. Rok temu, również w Szczecinie, zdobył bramkę dla Pomorzanina Toruń.

39' - GOL - 1:0 dla Zawiszy! Świetnie rozegrany rzut rożny przez niebiesko-czarnych. Najlepiej w polu karnym zachował się wysoki Ariel Jastrzembski i umieścił piłkę w bramce!
34' - Koziara dośrodkowywał z rzutu wolnego. Bliski zamknięcia akcji był Paliwoda, ale i tak był na spalonym.
32' - Tym razem z dystansu uderzał Wawrzynowicz, ale był to zbyt lekki strzał, aby zaskoczyć Dumieńskiego.
31' - Łęgowski uwolnił się spod opieki bydgoskich obrońców i póbował zaskoczyć bramkarza Zawiszy. Dumieński znów skutecznie interweniuje.
28' - Znowu strzela Matynia, ale znów broni Dumieński.
27' - Znów Matynia groźne z dystansu, ale Dumieński przerzucił piłkę nad poprzeczkę. Warto zaznaczyć, że tak aktywny lewy obrońca Pogoni ma za sobą 118 meczów w ekstraklasie.
25' - Matynia zdecydował się na strzał z 30. metra. Wyglądało to efektownie, ale piłka poleciała obok bramki.
22' - Matynia dośrodkowywał z rzutu rożnego. Krzysztofek "główkował", ale posłał piłkę nad poprzeczka bramki strzeżonej przez Dumieńskiego.
20' - Zawiszanie wreszcie odpowiadają ofensywnymi akcjami, bo momencie częstszej gry w obronie. Bursztyn wyłapuje jednak dwa dośrodkowania piłkarzy z Bydgoszczy.
18' - W ostatnich minutach znacznie aktywniejsi są już gospodarze. Dumieński był zmuszony do interwencji po strzale z dystansu. Było groźnie, bo bramkarz Zawiszy bronił niepewnie. Na szczęście dla zawiszan skończyło się na rzucie rożnym.
16' - Wawrzynowicz przechwycił piłkę przed polem karnym i zagrał prostopadle do Łukasika. Podanie to przeciął na szczęście Paliwoda.
15' - Tym razem to gospodarze egzekwowali rzut rożny, ale Paliwoda oddalił zagrożenie od własnej bramki.
13' - Strzał z dystansu jednego z zawiszan, ale wysoko nad bramką.
10' - Rzut wolny dla gospodarzy na 20. metrze. Uderzał Matynia, ale obok bramki strzeżonej przez Dumieńskiego.
9' - Seria dwóch kombinacyjnie rozegranych rzutów rożnych przez piłkarzy Zawiszy, ale zabrakło dokładności.
8' - Pierwszy strzał w tym meczu. Uderzał Żylski, ale bramkarz sparował piłkę na rzut rożny.
3' - Na początku meczu aktywniejsi niebiesko-czarni, którzy szybko ruszyli do ataku. Bramkarz Pogoni jednak bez większych kłopotów przechwycił dośrodkowanie.
1' - Piłkarze rezerw Pogoni także wyszli na boisko przy utworze "My Portowcy". Od środka rozpoczął Zawisza.