Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Maseczki w Żabce. Jaka cena, ile można kupić? Sieć sprzeda 8 mln zł maseczek

sier
Żabka przeznaczy do sprzedaży 8 milionów maseczek. Będzie je można kupować w pakiecie po 10 sztuk.
Żabka przeznaczy do sprzedaży 8 milionów maseczek. Będzie je można kupować w pakiecie po 10 sztuk. Archiwum Polska Press
W sieci sklepów Żabka od środy, 15 kwietnia, można kupować maseczki ochronne. Jak informuje sieć, cena jaką trzeba będzie zapłacić za maseczki, uwzględnia jedynie koszt ich zakupu wraz z dostawą do Polski. Właściciel sieci i franczyzobiorcy rezygnują więc z zysku. W sumie do sprzedaży trafi 8 mln sztuk.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, od czwartku (16 kwietnia) obowiązkowe jest zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych.

Maseczki w Żabce - sieć rezygnuje z zysku

- W odpowiedzi na obowiązek noszenia maseczek ochronnych w Polsce (zgodnie z rozporządzeniem nos i usta można zasłaniać również w inny sposób, np. częścią garderoby - przyp. red.), od 15 kwietnia br. wprowadzamy do sprzedaży około 8 mln jednorazowych maseczek ochronnych - poinformowała sieć sklepów Żabka w komunikacie. - Bezpieczeństwo naszych klientów oraz ich najbliższych jest dla nas najważniejsze – wraz z ponad 4,5 tys. franczyzobiorcami sieci, zrezygnowaliśmy z marży i dystrybuujemy maseczki bez zysku. Do 16 kwietnia maseczki pojawią się we wszystkich naszych sklepach - informuje sieć (przewidziano również kolejną transzę w przyszłym tygodniu).

Bezpieczeństwo naszych klientów oraz ich najbliższych jest dla nas najważniejsze – wraz z ponad 4,5 tys. franczyzobiorcami sieci, zrezygnowaliśmy z marży i dystrybuujemy maseczki bez zysku

Maseczki dotarły na lotnisko Chopina w Warszawie 10 kwietnia w nocy, specjalnie zorganizowanym samolotem Boeing 747 Rubystar Airways.

Maseczki w Żabce, jaka cena? Ile można kupić

Maseczki przeznaczone są dla osób dorosłych. Cena za sztukę wynosi 1,62 zł przy zakupie opakowania zawierającego 10 sztuk. Cena uwzględnia jedynie koszt zakupu maseczek wraz z ich dostawą do Polski – bez narzuconej marży. Każdy klient będzie upoważniony do jednorazowego zakupu opakowania 10 sztuk maseczek. Maseczki są zgodne z normą EN149. Stanowią wyrób niemedyczny przeznaczony do ochrony osobistej, jako wsparcie bezpieczeństwa. Produkt przeznaczony jest zatem dla osób, które nie wykonują zawodów medycznych oraz nie potwierdzono u nich aktywnego zakażenia COVID-19.

Żabka przekaże też szpitalom maseczki chirurgiczne

- Kontynuując działania wspierające służbę zdrowia, przekazujemy szpitalom pół miliona maseczek chirurgicznych - poinformowała jednocześnie sieć. Dodatkowo w maseczki zaopatrzono ponad 4,5 tys. franczyzobiorców oraz personel sklepów.

Kontynuując działania wspierające służbę zdrowia, przekazujemy szpitalom pół miliona maseczek chirurgicznych

Warto wiedzieć:

  • Maseczka jest maseczką jednorazową i nie nadaje się do prania.
  • Jeżeli maska jest zniszczona, zabrudzona lub nie przepuszcza odpowiedniej ilości tlenu, należy wymienić ją na nową.
  • Produkt przeznaczony jest dla osób dorosłych. Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 10 lat.

●●●

Koronawirus. Uprawnienia policji

Rozporządzenie w sprawie zakrywania ust:

Od 16 kwietnia w Polsce wprowadzony został obowiązek zasłaniania ust i nosa. Kto musi zasłaniać twarz, czy trzeba używać do tego maseczek? W jakich miejscach należy stosować się do rozporządzenia?

W rozporządzeniu czytamy:

Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:
1)w środkach publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie;
2)w miejscach ogólnodostępnych, w tym:
a)na drogach i placach,
b)w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
c)w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach),
d)na terenie nieruchomości wspólnych w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2020 r. poz. 532 i 568).

2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku:
1)pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem, o którym mowa w pkt 2;
2)dziecka do ukończenia 4 roku życia;
3)osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;
4)osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. b i c, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów;
5)kierującego środkiem publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, lub pojazdem samochodowym wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli operator publicznego transportu zbiorowego albo organizator tego transportu w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 8 i 9 tej ustawy albo przedsiębiorca wykonujący działalność w zakresie zarobkowego przewozu osób, zapewnia oddzielenie kierującego od przewożonych osób w sposób uniemożliwiający styczność w rozumieniu art. 2 pkt 25 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi;
6)duchownego sprawującego kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania;
7)żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariusza Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe, stosujących środki ochrony osobistej odpowiednie do rodzaju wykonywanych czynności.

3. Osoba wykonująca czynności zawodowe w obiektach handlowych lub usługowych lub w placówkach handlowych lub usługowych może w czasie wykonywania tych czynności zawodowych realizować obowiązek, o którym mowa w ust. 1, przez zakrywanie ust i nosa przy pomocy przyłbicy, jeżeli wszystkie stanowiska kasowe lub miejsca prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług w danym obiekcie lub placówce są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.

4. Osoba ma obowiązek odkrycia ust i nosa na żądanie:
1)organów uprawnionych w przypadku legitymowania tej osoby w celu ustalenia jej tożsamości;
2)innej osoby w związku ze świadczeniem przez nią usług lub wykonywaniem czynności zawodowych lub służbowych, w tym w przypadku konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo