Marzenia się spełniły, srebrne krążki ucieszyły

Marcin Karpiński
Datę 2 lipca 2010 roku młodzi piłkarze z naszego województwa zapamiętają na długo. Tego dnia na obiekcie Sandecji odebrali srebrne medale na zawodach im. Kazimierza Górskiego (rocznik 1997).

W Nowym Sączu, jak w każdym zresztą turnieju, bardzo ważny był pierwszy mecz. W nim nasza drużyna pokonała Łódzki ZPN 5:0! Kiedy w kolejnym w takich samych rozmiarach polegli rówieśnicy ze Śląska, stało się jasne, że ekipa K-PZPN wystąpi w finale. Ten nie ułożył się jednak po jej myśli. Feralne kilka minut na początku II połowy kosztowało nasz zespół utratę dwóch bramek. Dzięki temu Wielkopolski ZPN wygrał 2:0. Dodajmy, że w meczu o 3 lokatę Śląski ZPN zwyciężył Małopolski ZPN 4:0.

<!** reklama>- W turnieju graliśmy bardzo ofensywnie i od pierwszych minut staraliśmy się grać pressingiem na połowie przeciwnika - mówi pierwszy trener zespołu K-PZPN, Andrzej Magowski. - Znakomicie prezentowała się linia pomocy w konstruowaniu ataku pozycyjnego. Bardzo dobrze spisali się także nasi napastnicy: Maciej Kwasigroch i Oskar Suchodolski. Ten pierwszy, z trzema bramkami i czterema asystami, został uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Drugi z kolei z pięcioma golami został królem strzelców. To też sukces trenerów klubowych. Korzystając z okazji, dziękuję im za współpracę.

Nasz zespół miał też trochę pecha. W pierwszym meczu złamał rękę Damian Michalski, w finale na minutę przed przerwą kontuzji nogi doznał Michał Borecki. W kolejnym sezonie ten zespół będzie kontynuować zmagania w Pucharze Kuchara.

Natomiast reprezentacja K-PZPN rocznika 1995 w finale w Policach uplasowała się miejscu 5-6.