Mapa pedofilii w polskim Kościele - w internecie działa mapa...

Mapa pedofilii w polskim Kościele - w internecie działa mapa przestępczości seksualnej księży [MAPA KSIĘŻY PEDOFILÓW, 17.11.2018]

mik, nielekajciesie.org.pl, przemoc.gov.pl

Express Bydgoski

Aktualizacja:

Express Bydgoski

Mapa pedofilii w polskim Kościele została uruchomiona 7 października 2018 roku

Mapa pedofilii w polskim Kościele została uruchomiona 7 października 2018 roku ©Maps Google, Pixabay

W internecie powstała strona z mapą pedofilii w polskim Kościele. To inicjatywa Fundacji "Nie Lękajcie Się" oraz posłanki Joanny Scheuring-Wielgus.
Mapa pedofilii w polskim Kościele została uruchomiona 7 października 2018 roku

Mapa pedofilii w polskim Kościele została uruchomiona 7 października 2018 roku ©Maps Google, Pixabay

- Mapa pedofilii ma być punktem zero. Udostępnimy ją w internecie. Będzie podzielona na cztery punkty. Pierwszy to ci, którzy zostali prawomocnie skazani. Drugi punkt to dobrze udokumentowane doniesienia medialne. Trzeci - świadectwa ofiar, które boją się mówić o swoim doświadczeniu publicznie. Czwarty punkt to udokumentowane już ofiary - mówiła Joanna Scheuring-Wielgus w TOK FM.

Ta mapa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej - informują twórcy mapy

Na mapie zaznaczono 259 ofiar, 63 sprawców z wyrokami sądowymi, 50 opisywanych przez media spraw i 35 zgłoszeń. Autorzy mapy podkreślają, że jest ich o wiele więcej, jednak tyle umieścili w swojej interaktywnej grafice. Do fundacji zgłosiło się prawie 300 ofiar duchownych i pracowników kościoła.
"Ta mapa jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. Nie pokazuje skali pedofilii w polskim Kościele” – informuje Fundacja "Nie lękajcie się", opiekująca się ofiarami duchownych przestępców seksualnych. "Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W przypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół" – dodają twórcy mapy.


Pedofilia w kościele - skala zjawiska w Polsce.Mapa pedofilii w Kościele. Co oznaczają poszczególne kolory?


Na mapie znalazły się cztery rodzaje oznaczeń:
 • czarne – miejsca, w których przestępstw dopuszczali się duchowni skazani za czyny pedofilne. Na mapie podano ich inicjały, krótki opis sprawy i linki do stron mediów, które ją opisały. Fundacja “Nie lękajcie się” zebrała przypadki 63 skazań.
 • pomarańczowe – miejsca, w których duchowni prawdopodobnie molestowali dzieci. Na mapie można znaleźć linki do artykułów, w których opisano oskarżenia wobec nich. Sprawy te nie miały jednak finału w sądzie, m.in. z powodu ich przedawnienia. Fundacja zebrała 50 takich doniesień.
 • szare – miejsca, z których Fundacja otrzymała zgłoszenia od osób molestowanych w dzieciństwie przez duchownych. Zgodziły się na opowiedzenie anonimowo swojej historii i upublicznienie nazwy miejscowości, w której doszło do przestępstwa. Fundacja zebrała 35 takich relacji.
 • bordowe – miejsca, z których pochodzą ofiary molestowania w polskim kościele, które zgłosiły się do Fundacji. Chciały pozostać zupełnie anonimowe, dlatego na mapie jedynie orientacyjnie oznaczono miejsce przestępstwa. Fundacja otrzymała 259 takich zgłoszeń.

Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne - informują twórcy mapy


Tomasz Sekielski bierze się za temat pedofilii w polskim Kościele:
Mapa pedofilii w Kościele. Twórcy piszą o mapie


Mapa kościelnej pedofilii w Polsce zawiera informacje opublikowane wcześniej w lokalnych i ogólnopolskich mediach.
Na mapie oznaczamy sprawców i podejrzanych, ale przede wszystkim ich ofiary (stanowiące znacznie większą grupę), bo to krzywda dzieci i skrzywdzonych w dzieciństwie dorosłych leży w centrum naszych zainteresowań. Na mapie oznaczamy też niektóre miejscowości, z których otrzymaliśmy zgłoszenia od ofiar (kolejne będziemy dodawać stopniowo w miarę uzyskiwania zgód od zgłaszających).
Mapa nie pokazuje w tej chwili skali problemu kościelnej pedofilii. Specyfika przestępstw seksualnych wobec dzieci polega na tym, że ogromna większość z nich nigdy nie wychodzi na światło dzienne. W wypadku przestępstw popełnianych przez osoby duchowne tabuizacja problemu jest jeszcze intensywniejsza ze względu na pozycję społeczną i autorytet nadany sprawcom przez Kościół.
Mamy nadzieję, że mapa pomoże pokrzywdzonym znaleźć siłę do walki o zadośćuczynienie – poczucie osamotnienia i niewiedza o innych pokrzywdzonych działa na korzyść sprawców. Mamy nadzieję, że mapa zachęci dziennikarzy do prześledzenia spraw, których finału w tej chwili nie znamy – czy sprawcy dalej pracują jako księża? czy mają kontakt z dziećmi?

Kler online - gdzie można legalnie obejrzeć nowy film Smarzowskiego w internecie?


Mapa pedofilii w Kościele. Czym jest molestowanie seksualne?


Pamiętaj, jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 801 120 002 lub pod numer 112.
Molestowanie seksualne jest przejawem dyskryminacji ze względu na płeć. Na molestowanie seksualne może składać się nie tylko niepożądany kontakt fizyczny, niechciany dotyk, „obmacywanie”, ale również dręczenie wypowiedziami, stwierdzeniami, bądź niestosownymi uwagami o charakterze seksualnym lub odnoszącymi się do płci.

Molestowanie seksualne mogą stanowić zachowania takie jak:
 • natarczywe spojrzenia,
 • „żarty” o podtekście erotycznym,
 • komentarze na temat wyglądu i ubioru,
 • dwuznaczne gesty,
 • propozycje seksualne,
 • erotyczne aluzje,
 • odnoszące się do płci komentarze na temat uzdolnień lub ich braku,
 • wywieszanie we wspólnych miejscach pracy (pokojach biurowych, halach produkcyjnych) zdjęć czy też plakatów przedstawiających akty kobiece lub męskie.


Polub nas na Facebooku
Komentarze (191)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
fd

cx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1

Wszystkich ksiezy trzeba ZGŁADZIC. To faszystowskie wszy roznoszace PISlam!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
A gdzie mapa pozostałych 99,9% pedofilów..?

ciekawy (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

Skoro na 1000 pedofilów 1 to ksiądz, to gdzie znajdę mapę z pozostałymi 99,9%..?


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
cxz

c (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Zabic kler to bedzie spokoj. Te PISowskie swinie do gazu.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
popieram

HR (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

Popieram i też czekam na opublikowanie mapy tych 99,9% przestępców!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
postepowy

anty- religijny (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 17

Dużo ludzi na tym forum myli pedofilie z homoseksualizmem. To sa dwie różne rzeczy . Nas gejow jest coraz wiecej bo w miarę jak Polacy odchodzą od ciemnogrodu i religii stają sie coraz bardziej...rozwiń całość

Dużo ludzi na tym forum myli pedofilie z homoseksualizmem. To sa dwie różne rzeczy . Nas gejow jest coraz wiecej bo w miarę jak Polacy odchodzą od ciemnogrodu i religii stają sie coraz bardziej otwarci na wspaniała miłość ktora nie prowadzi do skutków ubocznych jakimi sa bachory . Takze ci ktorzy nadal pomimo światowych postępowych trendów sa heteroseksualni coraz częściej decydują sie na życie bez balastu jakim sa te pasożyty dzieci. A nawet jak im sie jakiś przytrafi to jadą do Niemiec zeby je odpowiednio usunąć . Poza tym można użyć kondomy - mój ulubiony smak to truskawkowy - polecam . Co do księży i wyborców PiS to mam was kochani w d**** , nigdy nie zagłosuje na kaczora a swojego Jezuska to możecie wsadzić mi jako wibrator w odbyt. Dobranocka ciemny plebsie z PiS i z plebanii zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
f

rg (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 10

Torun jest jednym z najbrzydszych małych miast w Polsce. Lepiej powinniśmy odwiedzic pobliską Bydgoszcz- która jest jedna z najwiekszych i najpiękniejszych polskich miast. Czy wiecie ze okropny,...rozwiń całość

Torun jest jednym z najbrzydszych małych miast w Polsce. Lepiej powinniśmy odwiedzic pobliską Bydgoszcz- która jest jedna z najwiekszych i najpiękniejszych polskich miast. Czy wiecie ze okropny, zły ksiadz Tadeusz Rydzyk mieszka akurat w Toruniu? On jest znany z anty- semityzmu i z nienawisci do całej zachodniej cywilizacji i jej wartosci. On popiera obecny pisowski reżim w naszym Kraju który regularnie depta naszą demokratyczna Konstytucje i rozdaje chciwemu klerowi pieniądze z naszych podatkow. Ten faszystowsko- klerykalny rezim także probuje ukryc liczne przypadki pedofilii i molestowania naszych dzieci przez kler. Ten proceder akurat nie powinien nikogo dziwic ponieważ to własnie kler katolicki jest jednym z najbardziej zacietrzewionych zwolennikow i filarow obecnego anty- europejskiego rezimu ciemnych chamów i dewotek. To jest jeszcze jeden powod aby NIE ODWIEDZAC tego parszywego Torunia! zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
sd

ds (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 4

Ja tymczasem zachecam do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun. Na prezydenta Bydgoszczy głosuje na Bruskiego i PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym...rozwiń całość

Ja tymczasem zachecam do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun. Na prezydenta Bydgoszczy głosuje na Bruskiego i PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym pedofilskim klerem katolickim w naszej metropolii. Ani grosza z budżetu miasta na bogaty, tłusty, chciwy kler i ich marmurowe smoleńskie pomniki. Natomiast do sejmiku woj. bede głosował na PiS tylko dlatego bo trzeba wypędzić toruńska mafię z PO z urzędu marszałkowskiego na czele z tym ich łysym wodzirejem Calbeckim. Dlatego choć nie znoszę PiS i każdy kto przez ostatnie 3 lata czyta moje komentarze na tym forum wie o tym dobrze, to nie cierpię Torunia jeszcze bardziej. Strategia jest taka zeby najpierw wyrwać urząd marszałka i sejmik spod przewagi wpływów Torunia a za 4 lata na nastepnych wyborach jak PO zmądrzeje i wystawi kandydata na marszałka z Bydgoszczy pozbyc się PiSu i znow głosować na PO aby wtedy ostatecznie przenieść wszystkie urzędy z toruńskiej wsi do naszej metropolii. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dzienikarze na mape !!!

obol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

https://pomorska.pl/byly-dziennikarz-udawal-przyjaciela-dzieci-okazal-sie-pedofilem/ar/11848293
https://polskatimes.pl/byly-dziennikarz-udawal-przyjaciela-dzieci-okazal-sie-pedofilem/ar/11848293...rozwiń całość

https://pomorska.pl/byly-dziennikarz-udawal-przyjaciela-dzieci-okazal-sie-pedofilem/ar/11848293
https://polskatimes.pl/byly-dziennikarz-udawal-przyjaciela-dzieci-okazal-sie-pedofilem/ar/11848293
https://kurierlubelski.pl/kalisz-dziennikarz-pedofil-przed-sadem-czy-zgwalcil-14latke/ar/165845
http://wielkopolskie.naszemiasto.pl/tag/dziennikarz-pedofil.html
itd.zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
mapa pedofili dzienikarzy i aktorów i polityków

obol (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

może warto zrobić jeszcze!!!!


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
tylko pedofilia

tylko PIS (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 4

No na te miasta niby- polskie gdzie wybory wygrały siły Szatana czyli PO, PSL, Nowoczesna i resztki po SLD rychle spadnie zasłuzona kara Boża wspomnicie moje slowa. W tychże miastach mieszka bowiem...rozwiń całość

No na te miasta niby- polskie gdzie wybory wygrały siły Szatana czyli PO, PSL, Nowoczesna i resztki po SLD rychle spadnie zasłuzona kara Boża wspomnicie moje slowa. W tychże miastach mieszka bowiem tyle lewactwa, byłych oprawców z PZPR, agentów Putina, Żydów, Cyganów, Murzynów, żółtych z Azji, masonów, gejów, lesbijek, gender i innych łotrów ze czas najwyższy aby sam łaskawy Bóg Wielki oczyscił udręczony Świat z tych grzeszników. Miłosierny Bóg Wszechmogacy w Trójcy Św. Jedyny i Matka Jego, Maryja zawsze Dziewica, królowa Polski najpierw ześlą na te miasta chmary brudnych uchodzców, pogan wierzących w Mahometa aby gwałcili córki tych grzeszników i napadali na ich domy, kradli im pieniądze, potem ześle gromy, grad, wichry wielkie i spali je ogniem piekielnym niczym kiedyś Bóg spalił Sodome i Gomore z żydostwem co tam mieszkało. Taki los czeka niebawem i Bydgoszcz. Bog jest miloscia ale tylko dla prawych i sprawiedliwych (PIS), dla czlonkow i sluchaczy Radia Maryja i TV Trwam, Bog jest opoką dla polskiego duchowienstwa a w szczegolnosci dla Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka oraz dla siostr zakonnych. Dla innych już stracił cierpliwosc bo widzi ze postradali oni wiare Ojcow i Matek swoich. Wyrzekli się jej, wyrzekli się bycia Polakami i stali się niczym, europejskimi kosmopolitycznymi parobkami, wyzutymi z poczucia narodowosci, godnosci i swietej religii Praojców. Oni wolą flage europejska, ta niebieska szmate od flagi bialo- czerwonej, oni wola uganiac się za dolarkami i euro niż słuzyc Ojczyznie za która tyle pokoleń przelało morze krwi. Ci ludzie zgina w nadchodzacej Apokalipsie, modle się do Boga Pana Naszego aby jak najszybciej uwolnił nas wiernych Bogu i Ojczyznie od obecnosci tych złych ludzi w naszym towarzystwie. Proroctwo takiego konca Polski i swiata zostalo w wielkiej tajemicy objawione Sw. Janowi Pawlowi II w Fatimie, który przekazal je Ojcu Dyrektorowi, tenze zas w wielkiej łasce Panu Prezesowi Jaroslawowi Kaczynskiemu. Bydgoszcz, Warszawa, Łodz itd. spotka smutny los. Tylko nam tym mieszkancom tychze miast którzy dochowali wiernosci ideom wielkiej katolickiej Polski bez Murzynow i innych wyzej wymienionych wrogow Polski i Polakow dane będzie przetrwac gniew Bozy i doczekac zycia wiecznego po prawicy Naszego Ojca w Niebie. Tylko Polska ze wszystkich narodów dostąpi łaski odkupienia i zbawienia od wszechobecnego zła dławiącego ten próżny, zepsuty Świat. zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Ile razy bedziecie wznawiać ten watek? Wasi dziennikarze nie umieją nic napisać?

Dno mentalne (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 11 / 10

Żenujący poziom dziennika

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Hel na mapie

Przekazywane informacje będę podpisywał psełdonimem "Bolek" (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

Dlaczego na mapie nie umieszczono parafii p.w. Św.Pawła z Tarsu-dodatkowej parafii jaką utworzono w Helu ?

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Któryś z kolei rabin uciekł z USA do Izraela bo tamtejsze prawo ścigało go za pedofilię

antyblef (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 13 / 8

Może tym Kurierku Wyborczy się zajmiesz skoro wyspecjalizowałeś się w temacie ? Owszem nie bronię tak ohydnych wynaturzeń wśród kleru i bardzo jako wierzącego mnie to oburza ale to nie Gazeta...rozwiń całość

Może tym Kurierku Wyborczy się zajmiesz skoro wyspecjalizowałeś się w temacie ? Owszem nie bronię tak ohydnych wynaturzeń wśród kleru i bardzo jako wierzącego mnie to oburza ale to nie Gazeta Zaborcza , Żyd Smarzowski i tym podobne kręgi nam ten problem rozwiązywać powinnyzwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ds

ds (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 10

To jest anty- semickie oszczerstwo. Jak widac nienawisc do Zydow jest w Polsce w genach katolikow. Nie dziwne bo Hitler byl katolikiem i to w Polsce kraju nienawisci nie - przypadkowo zdecydowal...rozwiń całość

To jest anty- semickie oszczerstwo. Jak widac nienawisc do Zydow jest w Polsce w genach katolikow. Nie dziwne bo Hitler byl katolikiem i to w Polsce kraju nienawisci nie - przypadkowo zdecydowal sie zbudowac jak najwiecej obozow smierci. Obrzydliwe katolickie anty- semickie faszystowskie scierwa! Jak te fakty beda coraz bardziej znane na Zachodzie a my juz o to zadbamy, to wyrzuca nas z NATO i Polska bedzie calkowicie osamotniona wobec Putina. Takze od Unii nie powinnismy juz dostac ani grosza na autostrady bo ci ktorzy glosowali na PIS na to nie zasluguja. zwiń


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nie strasz, nie strasz, bo się zesr...

January (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

A Hitler był praktykującym katolikiem.
Praktykował mordując księży w obozie w Dachau.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zx

zx (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3 / 8

To ze mordowal kler to jedyne dobro co uczynil.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Antypolak się odezwał.

. (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 3

Może jeszcze parę kłamstw dorzucisz? Jedno w tą czy w tamtą nie robi różnicy, podły zdrajco.


Autor komentarza nie dodał zdjęcia
dsf

ds (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

Ty jestes antypolskim zdrajca. P****** takie jak wy tylko umiecie klamac i szczuc. Zniszczymy was i te wasza zboczona religie katolicka.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
anty torun

anty rydzyk (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 5 / 6

Zachęcam tymczasem do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun. Na prezydenta Bydgoszczy głosuje na Bruskiego i PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym...rozwiń całość

Zachęcam tymczasem do głosowania w nastepujacy sposob zeby skutecznie zwalczyc wrogi nam Torun. Na prezydenta Bydgoszczy głosuje na Bruskiego i PO zeby PiS nie panoszył sie razem z ich ukochanym pedofilskim klerem katolickim w naszej metropolii. Ani grosza z budżetu miasta na bogaty, tłusty, chciwy kler i ich marmurowe smoleńskie pomniki. Natomiast do sejmiku woj. bede głosował na PiS tylko dlatego bo trzeba wypędzić toruńska mafię z PO z urzędu marszałkowskiego na czele z tym ich łysym wodzirejem Calbeckim. Dlatego choć nie znoszę PiS i każdy kto przez ostatnie 3 lata czyta moje komentarze na tym forum wie o tym dobrze, to nie cierpię Torunia jeszcze bardziej. Strategia jest taka zeby najpierw wyrwać urząd marszałka i sejmik spod przewagi wpływów Torunia a za 4 lata na nastepnych wyborach jak PO zmądrzeje i wystawi kandydata na marszałka z Bydgoszczy pozbyc się PiSu i znow głosować na PO aby wtedy ostatecznie przenieść wszystkie urzędy z toruńskiej wsi do naszej metropolii. zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo