Mamy mistrza karate

tk
27 maja w Jędrzejowie odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shorin-Ryu w kategorii kata. Świecki klub wystawił 8-osobową kadrę, zdobywając jeden złoty krążek.

<!** Image 2 align=right alt="Image 25727" >W zawodach wystartowało łącznie 130 zawodników z 19 klubów w dziesięciu konkurencjach indywidualnych i dwóch zespołowych. Złotym medalistą w kategorii kata seniorów został świecianin Mariusz Szopiński. Dobrze zaprezentowali się również Katarzyna Chareńska, która uplasowała się tuż za podium oraz Kosma Mazur, który zajął piąte miejsce. Siódmy w swojej kategorii wiekowej był Miłosz Kawecki, a Kamil Witkowski zajął jedenaste miejsce.

- Wyjazd i start w centralnych zawodach karate po nocnej podróży autokarem można uznać za udany. Młodsi i początkujący sportowcy zaprezentowali się obiecująco i stwarzają nadzieję jeszcze bardziej udane występy w zawodach - ocenia Dariusz Draspa, instruktor i sędzia klubowy.