Maksymilian Pawełczak z Abramczyk Polonia Bydgoszcz mistrzem świata! [zdjęcia]

W sobotę w Pardubicach rozegrano żużlowe mistrzostwa świata w klasie 125 centymetrów sześciennych (zawodnicy ścigają się na dużym torze, wyścigi rozgrywane są na dystansie trzech okrążeń).

Polskę reprezentowali Maksymilian Pawełczak (ŻKS Polonia Bydgoszcz SA) oraz Kewin Nycz i Filip Bęczkowski (obaj Guks Speedway Wawrów).

Najlepiej spisał się zawodnik klubu znad Brdy, który nie znalazł pogromcy i sięgnął po tytuł mistrzowski. Srebro wywalczył Niemiec Lester Matthijssen (14 pkt), na najniższym stopniu podium stanął jego rodak - Thies Schweer (12+3). Brązowy medalista w wyścigu dodatkowym pokonał Makara Lewiszyna z Ukrainy.

Nycz był siódmy, Bęczkowski sklasyfikowany został na 12. pozycji.

W niedzielę w Pardubicach rozegrany zostanie czempionat Starego Kontynentu w tej samej klasie. Biało-czerwone plastrony założą: Mieszko Mudło (BTŻ Polonia Bydgoszcz), Krzysztof Harendarczyk (MKMŻ Rybki Rybnik) oraz Oskar Kręglicki (UKS Speedway Rędziny).

Także 7 sierpnia, ale w duńskiej miejscowości Renders, odbędą się miniżużlowe mistrzostwa Europy (85 cc). Polskę, obok Maksa Pawełczaka, reprezentować będzie także Wiktor Jasiński z BTŻ Polonia Bydgoszcz.